13. Markalı Franchising ve Bayilik Fuarı’nın Ardından

by Bayilik Lobisi

Bu yıl kapılarını 13. defa açan “Bayim Olur Musun? Markalı Franchising ve Bayilik Fuarı” son 4-5 yıldır özenle takip ettiğimiz bir etkinlik. Fuar bu sene de sektör gözetmeksizin firmaların franchise ve bayi hedeflerine ulaşmasına, katılımcıların da yeni iş fikirleri ve yeni yatırımlara yönelmesine büyük katkıda bulundu. 4 gün boyunca kapılarını ziyaretçilere açan fuar bu sene oldukça ses getirmişe benziyor.

Geçtiğimiz yıllara oranla katılımcı sayısının oldukça yoğun olduğunu gözlemlediğim fuarda, özellikle Malezya Franchise Birliği’nin de etkisiyle Malezyalı firmaların başını çektiği bir çok yabancı marka boy gösterdi. Yaklaşık 300 firmanın stand açtığı fuar, Baybars Altuntaş, Osman F. Bilge, Can Ekşioğlu gibi birbirinden değerli konuşmacıların seminerletiyle de epey bir renkli hal aldı. Her yıl olduğu gibi gıda ve hızlı tüketim ürünleri üretici ve markalarının yoğunlukta olduğu fuar, yazılım, sürücü kursları, emlak, vale hizmetleri ve hatta Demir İnşaat’ın standıyla beraber onlarca farklı koldan firmaya ev sahipliği yapmış oldu. 5 bin TL’den Milyon Liralara yaklaşan yatırım bedelleriyle birbirinden farklı yatırımlarla franchise veya bayilik alabileceğiniz bu denli markayı bir daha yeniden bir arada görebilmek için 1 yıl beklememiz gerekebilir.

Bu yıl fuarda sohbet ettiğim firmalardan özellikle gayrimenkul firmalarına rağbetin geçtiğimiz yıllara oranla azaldığını gördüm. Bunda ev alım satım hızının düşmesi ve siyasi-ekonomik belirsizliklerin etkili olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber yeni kurulmuş gıda markaları ve düşük yatırım bedelleriyle yüksek kazançlar elde edilebilecek kiosk işletmelerine rağbet oldukça yoğun idi.

Fuarı ülkemize armağan eden ve organizasyonun başlatılmasında ve devam ettirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Seneye görüşmek üzere.

Yusuf Kılıç – Bayilik Lobisi Kurucu Editörü

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı