35 Olmadan Parayı Bulmak için 11 Öneri

by Bayilik Lobisi

Üniversite zamanları, çok para kazanılan bir işin ve lüks bir yaşamın hayalinin kurulduğu zamanlardır. Okul hayatının sonuna yaklaştıkça bunlar hayata geçirilemeyecek hayaller olmaya başlar. İşsizlik ile ilgili haberler, yakın çevrede mezun olmuş ama iş bulamamış kişiler, hevesimizi kırar. Sonra ise standart bir işe girmek ve hayatı kurtarmak devreye girer. Peki, çok para kazanma hayallerine ne oldu?

Eğer üniversite hayatınızı iyi değerlendiremezseniz standart bir işe razı olup hayatınızı idam ettirecek kadar para kazanırsınız. Acı bir gerçek! Gençliğin en hareketli olduğu ve eğlencenin doruklarda yaşandığı üniversite hayatı, sonrası yaşamınızı şekillendirmek için çok önemlidir. Eğer gerçekten zengin olmak gibi bir hayaliniz varsa, eğlencenin yanı sıra bunları da düşünmeniz gerekiyor.

Şimdi sizlerle 35 yaşınıza gelmeden parayı bulacağınız fikirler sunmak istiyorum. Zengin gördüğünüz insanların hayatlarına baktığınız zaman çok genç yaşlarda parayı bulmak için uğraş verdiklerini göreceksiniz. Sizlerde ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Bu yüzden belki de bu yazıdan sonra silkelenip kendinizi tekrar hayallerinizi gerçekleştirmeye verirsiniz.

İşte yolun yarına gelmeden köşeyi dönebilmeniz için yararlı olacak fikirler sizlerle:

1-Girişimci Ruhunuzu Harekete Geçirin!

Girişimci Ruhunuzu Harekete Geçirin!
Eğer hayallerinizdeki gibi bir işe ve lüks bir hayata kavuşmak istiyorsanız, girişimci ruhunuzu harekete geçirmeniz gerekiyor. Yaratıcılık, hırslı bir kişilik, açık bir vizyon ve biraz da çılgınlık işinizi görecektir. Gerçekten hayata geçirilebilecek projeler yaratarak üniversite hayatınızı daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu proje sayesinde mezun olduğunuz an, kendi işinizi kurabilir veya projenizi sahiplenici bir firma bularak güzel bir iş hayatına sahip olabilirsiniz.

2-Yatırım Dünyasına Merhaba Deyin!

Yatırım Dünyasına Merhaba Deyin!
Zengin olmanın ilk ve en önemli kurallarından birisi hiç şüphesiz yatırım yapmaktır. Unutmayın, para parayı çeker ve siz bu yolda bulunursanız, mutlaka para kaynağını keşfedeceksiniz. Ekonomi ve finans konularına ilgi duymaya başlasanız iyi edersiniz. Üniversite hayatınızda bu konularda kendinizi geliştirmeniz çok daha kolaydır ve başarı oranınız yüksektir. Küçük yatırımlarla başlayıp, tecrübe kazandıkça daha büyük paralarla oynamaya başlayın. Günümüzde yatırım fırsatları çok cazip ve mutlaka birisi size uygun olacaktır. Örneğin üniversite öğrencilerinin kayda değer bir kısmının forex piyasasında küçük yatırımlar yaptığı ve bu şekilde okul masraflarını karşıladığı biliniyor.

3-Problemleri Fırsata Çevirin

Problemleri Fırsata Çevirin
Üniversiteden mezun olduğunuz ve bir iş bulamadınız diyelim; bu durumda olan birçok kişi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Büyüklerin her zaman dediği gibi “ekmek artık aslanın midesinde!” Eğer problemleri fırsata çevirecek bir vizyona sahip olursanız, hayata sarılmaya devam eder ve sizi milyoner yapacak iş fikirlerini hayata geçirebilirsiniz. Bu nedenle sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Hobilerinizi geliştirmek, bu durumda yapabileceğiniz en iyi işlerden birisidir. Hobilerinizi bir iş dalına dönüştürebilir ve gerçekten güzel bir kazanca sahip olabilirsiniz.

4-Tutkularınızı Kaybetmeyin

Tutkularınızı Kaybetmeyin
Tutkularınızdan vazgeçmeyin ve hayallerinizi her zaman hayata geçirebileceğinizi bilin. Vazgeçmek, başarısız olmak demektir; ama bir konuda kürek çekmeye devam ederseniz mutlaka bir başarı elde edersiniz. Parayı bulmak o kadar kolay olsa, dünyada işsizlik, yoksulluk gibi bir kavram olmazdı. Bu nedenle tüm zorluklara göğüs gerecek tutkunuzu hiçbir zaman kaybetmemeniz gerekiyor.

5-Emin Adımlar Atın!

Emin Adımlar Atın!
Yaptığınız bir girişim veya hayalinizin peşinden giden yolda, emin adımlar atın. Tereddüt ettiğiniz adımlar, bir terslik olduğuna işarettir. Uykularınız kaçıyor ve aklınızda sürekli bir endişe varsa, çok geç olmadan durumu ele alın. Bir değerlendirme sürecinden geçirin. Tüm sorunları bu şekilde çözeceksiniz ve başarıya bir büyük adım daha yaklaşmış olacaksınız. Tüm sorunları tek tek çözümleyin. Sorunu bir bütün olarak düşünmek yerine hangi noktalarda olduğunu ele alın ve düzelterek yolunuza devam edin.

6-İş Trendlerini Takip Edin!

İş Trendlerini Takip Edin!
Amacınız çok para kazanmaksa iş sektörünü sürekli araştırmanız gerekiyor. Yeni iş trendleri, geleceğin gözde meslekleri hakkında fikir sahibi olun. Sektörleri sürekli takip edin ve gelecek 10 yılın popüler olacak iş dallarına yönelin. Örneğin; Nokia’nın akıllı telefon sektörüne geç girmesi, gözde bir marka iken gözden düşmesine neden oldu. Sizlerde paranın peşinden giderken, kafanızı kaldırıp geleceğe bir bakın. Yeni fırsatlar sizi bekliyor olacak.

7-Kariyerinize Odaklanın!

Kariyerinize Odaklanın!
Kimse eğlenmenin kötü olduğunu söylemez; ama her şeyin bir yeri ve zamanı var. Eğer 35 yaşında lüks bir yaşamın içinde yer almak istiyorsanız, üniversite hayatınızda kariyerinize odaklanın. Belli bir alanda kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz ve diğer meslektaşlarınızdan ne kadar farklı olursanız, iş imkanınız da o kadar çok olacaktır. Farkınızı ortaya koymak için aklınızı kariyerinize vermeniz, sürekli olarak yenilikleri takip etmeniz gerekiyor.

8-Pazarlama Konusunda Kendinizi Geliştirin!

Pazarlama Konusunda Kendinizi Geliştirin!
Eğer başarılı bir projeniz varsa, bunu pazarlayacak bir vizyonunuzda olmalı. Pazarlama olayı genelde hep en son düşünülen noktadır. Ama yenilikçi bir projeniz ve iş fikirleriniz varsa, pazarlayacağınız alanı da tanımanız gerekiyor. Ayrıca nasıl pazarlayacağınızı da bilmeniz büyük bir avantaj. Doğru yerde, doğru ürünü pazarlamanız gerekiyor ve insanların bunu benimsemesine yardımcı olacak fikirleriniz olmalı. Bu nedenle farkınızı ortaya koyarken, müşterilerin bu farkı anlayabilmesini ve sizi tercih etmesini sağlamanız gerekiyor.

9-Hedef – Yol – Strateji Üçgeni

Hedef – Yol – Strateji Üçgeni
Hedefinizi bilmeniz, buna en uygun yolu seçmeniz ve diğerlerine fark atacak stratejileriniz, sizi paranın kaynağına götürecektir. Hedefinizi en doğru şekilde planlamalı ve buna kestirme bir yol bulmak yerine en doğru yolu seçmelisiniz. Bu yolda uygulayacağınız stratejiler ise sizi başarılı yapacak noktadır. Bir noktayı doğru yapmadığınız halde diğerlerinde başarılı olmanız pek mümkün olmayacak. Bu nedenle işe koyulmadan kendinize bir plan belirleyin ve tamamladığınız işlerden gerekli enerjiyi alın!

10-Başarısızlıktan Korkmayın

Başarısızlıktan Korkmayın
Bir adım atarken “ya başarısız olursam” diye düşünmeyin. Başarısız olacağınızı düşünerek ertelediğiniz fikirler, atmadığınız adımlar, ilerleyen zamanda pişmanlığa dönüşecektir. Başarısızlık sizi en doğru yola götürecek eylemdir. Önemli olan yılmamak ve azimle farklı yolları denemek olmalıdır. Belki klişe, belki de ilk defa duyuyor olabilirsiniz; Edison’un dediği gibi “BAŞARISIZLIK, YENİDEN DENEYEBİLME FIRSATIDIR!”

11-Parayı Sevin!

Parayı Sevin!
Parayı kıskanç bir sevgili gibi düşüşün ve değerli bir insana verdiğiniz önemi verin. Para ilgisizliğe katlanamaz ve sizi terk eder. Bu nedenle paranızla ilişkinizi iyi tutun, ona her zaman ilgi gösterin ve onu nasıl büyütebileceğinizi düşünmekten vazgeçmeyin.

(Ekonomi, Borsa, Finans Editörü Aysun Bayhan)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı