Assos Yurtdışında Franchise Sistemi İle Büyüyecek

by Bayilik Lobisi

Assos, büyüme yolunda. İçerde 6 mağazadan 25’e çıkacak. Dışarıda, birçok ülkede franchise sistemi ile büyüyecek… Daha önemli bir haber, Avrupalı, 300’e yakın mağazası olan bir grupla görüşüyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş, “Anlaşmaya yakınız. Bu grubun öncelikle 50 mağazasında Assos ürünleri satılacak” dedi.

Assos, Altınbaş’ın “mücevheri modaya dönüştüren marka olma” hedefiyle 1997’de yola çıkmıştı. Patentli ürünlerini 1999’da üretmeye başlamış, 2002 yılında ilk toptan satış mağazasını açmıştı. Marmara Forum AVM ve Nuruosmaniye mağazaları, arkasında Trump Towers, Metrocity Mark Antalya AVM ve Vialand AVM mağazaları geldi, satış noktası sayısı 300’ü, mağaza sayısı da 6’yı buldu. Bu mağazaların tamamı grubun mülkiyetinde. Dışarda franchise mağazaları var. Şimdi içerde de franchise verecek ve 25 mağazaya çıkacak. “Yurtiçinde pek düşünmüyorduk ama sistem artık oturdu. Başvuru almaya başladık. 60 – 80 metrekare mağaza yetiyor. Güzel yerde 40 – 45 metrekare de olur. Turquality desteği var. Mağaza dizaynında yardımcı oluyor, metrekare birim fiyatı 1000 – 1200 dolara geliyor. 50 – 60 bin dolara mağaza kurulabiliyor. Franchise bedeli almıyoruz. Ama seçiyoruz, doğru hizmet şart” dedi.

Yurtdışında büyüme planı da paralel yürüyor. “Almanya ve Kazakistan’da franchise olarak varız. 43 ülkede satış noktalarımız var. Özbekistan, Kırgızistan, Rusya’da planlıyoruz. Avrupa’da beş – altı ülkede olacak. Köln, Milano gibi kentlere bakıyoruz. Şu sıralar ciddi pazarlama eğitimi veriyoruz. Büyümeye, dünyaya açılmaya devam ediyoruz” dedi Nusret Altınbaş. Bu alanda gruba sıçrama yaratacak bir anlaşma da tamamlanmak üzere. Eğer gerçekleşirse 300 mağazası olan bu grubun öncelikle 50 mağazasında Assos ürünleri satılacak. Ürünleri 26 ülkede, bine yakın satış noktasında bulunan Assos; Turquality kapsamında. Burada hedef “dünyaca tanınan bir marka olmak.” Nusret Altınbaş, adını vermekten kaçındığı Avrupalı şirketle anlaşmanın global marka yolculuğunda önemli olacağını belirtti.

Yüksek karat efektli tektaş

Assos, Magic Koleksiyonu’nda “sahip oldukları karatan daha büyük karat etkisi yaratan” ürünler üretti. Şirketin patronu Nusret Altınbaş, “Bu koleksiyonun temel özelliği büyük karat efektli olması. Daha uygun fiyata tektaş ve mücevher satıyoruz. Görünüş itibariyle farksız. Ama daha düşük karatta olduğu için fiyatı uygun. Ulaşılabilir lüks üretmek istiyoruz. Tektaş 10 bin dolardır diyelim, biz aynı görünüşte bir tektaşı bin dolara satabiliyoruz. Çok tasarım bir şey. 4 taksit uygulaması da geldi. Assos tasarımdır ve doğal olarak önemli tasarımcılarla çalışıyoruz. Tasarım bizde, üretim her yerde olabilir. 24 saat üretmek ve 24 saat satmak istiyoruz. Geleneksel motifl erin yeniden yorumlanışı ilgi çekiyor. Kemerburgaz Üniversitesi’nde de tasarım bölümü açtık. Öğrenciler üretim merkezinde haftada 2 gün staj yapıyor. Maddi imkan sağlıyoruz. Ürünü kabul görürse iş garantisi veriyoruz. Üretimi 12 bin metrekare kapalı alanlı tesiste yapıyoruz. İçinde Assos için özel bölüm var. Grup şirketimiz Onsa, markalarımıza fason üretim yapıyor” diye konuştu.

(Dünya İbrahim Ekinci Haberidir)

 

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı