Az Para Kazananlar İçin 12 İş Tavsiyesi

by Bayilik Lobisi

İşte az maaşla geçinenler, daha doğrusu “geçinemeyenler” için rahatlıkla yapılabilecek ek iş önerileri… Bu önerileri akıllıca kullandığınız takdirde, bütçenize azımsanmayacak miktarda katkı yapacağınızdan emin olabilirsiniz. İşte Ek İş Öneriler:

1-Bahçıvanlık Yapabilirsiniz!
Evet, hobi olarak da yapılabilecek bu işi daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz; ancak günümüzde bahçıvanlık yaparak iyi miktarda para kazanan pek çok insan olduğunu bilmelisiniz. Bahçıvanlık derken, bu işin oldukça geniş kapsamlı olduğunu da belirtmeliyim. Yani bu işi yapabilmek için illaki tecrübeli bir bahçıvan olmanız gerekmiyor. Eliniz çiçek dikme, ağaç budama, ilaçlama, çim biçme gibi bahçe işlerine yatkınsa; siz de bu ek gelir yöntemi sayesinde rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey birazcık araştırma ve zaman ayırma!

2-Alıp Satın!
Altın yatırımı, ev hanımlarından tutun da iş adamlarına kadar birçok kişinin birikim yöntemidir. Ellerine geçen parayı hemen altına çevirirler ve gelecekte değerlenmesini bekleyerek para kazanmanın hayalini kurarlar. İşte günümüzde bu yatırımlar bambaşka anlamlar kazandı. Altını internetten alıp satıyorsunuz ve çok daha kısa sürede para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bu işlemi kuyumcuyla aynı şekilde yapıyorsunuz. Yani internetten altın satmak için ekstra bir ekonomi bilgisine ihtiyaç duymuyorsunuz. İhtiyaç duyduğunuz bilgileri ise internet üzerinden kolayca bulabiliyorsunuz. Yani sözün kısası, internetten az miktardaki paranızla altın alıp satarak kısa süre içerisinde daha fazlasını kazanabiliyorsunuz.

3-Oyuncak Yapıp, Satın!
Hem kadınların hem de erkeklerin yapabileceği bu iş sayesinde, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu ek iş önerisi daha önce aklınıza gelmemiş olabilir, ama günümüzde evde yapılan oyuncakların gittikçe daha da popülerleştiğini bilmelisiniz. Evet, çoğu anne baba çocuklarının evde yapılmış doğal ve basit oyuncaklarla oynamasını tercih ediyor. Bu nedenle de evde oyuncak yapma işi büyük oranda önem kazandı. Sonuçta siz de evinizde ahşap gemiler, bez bebekler, kartondan yapılmış evler gibi oyuncaklar yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bu ek gelir yöntemini kesinlikle kayda almalısınız derim.

4-Tespih Yapıp Satın!
Ülkemizde tespihlerin ne kadar çok kullanıldığını biliyorsunuz, değil mi? Siz de bu çok kullanılan ürünlerden yapıp satarak para kazananlar arasına dahil olabilirsiniz. Evet, evde tespih yapma işinden bahsediyorum. Küçük bir çocuğun bile rahatlıkla yapabileceği tespih işinden siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca isteyenler evde pipo üretimi işini de düşünebilir. Tabii bu tespih yapmaktan daha uğraş verici bir iş olduğundan, pipo üretiminde el becerinize güvenmeniz ve yeterli vakte sahip olmanız gerekiyor. Neticede her iki yöntemi de araştırarak, hangisini kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

5-Yörenize Ait Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanın!
Bu ek gelir yöntemi de hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Yöresel ürünler yapmak denildiğinde akla ilk gelenler ev hanımları olsa da yetenekli erkekler de bu yöntemden rahatlıkla para kazanabilir. Günümüzde; turşular, salçalar, zeytinyağları, reçeller, baharatlar, kışlık yiyecekler, ekmekler gibi ev yapımı yöresel ürünler yapıp satarak para kazanan çok sayıda insan var. İsterseniz siz de bu iş sayesinde bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

6-Süt, Peynir, Yoğurt Satışı Yapın!
Bütçenize katkıda bulunmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de süt ve süt ürünleri satışı yapmak olabilir. Biliyorsunuz ki insanlar bilinçlenmeye başladıkça market gıdalarından uzaklaşmaya başladı. Paketli gıdalardan uzaklaşıldığı gibi, fabrikasyon olan süt ürünleri de eski popülerliğini yitirdi. Çoğu kişinin doğal yiyecek ve içeceklerle beslenme arzusu; işlem görmemiş süt, yoğurt ve peynirin gittikçe önem kazanmasını sağladı. Siz de çoğu insanın güvenilir yerlerden almak istediği süt, peynir ve yoğurt gibi ürünlerin satışını yaparak bütçenize katkıda bulunmayı deneyebilirsiniz.

7-Rengarenk ve Mis Gibi Kokan Çiçekler ile Para Kazanın!
Az para kazanıyor ve evinizi bir türlü geçindiremiyorsanız, çiçek yetiştirerek para kazanmayı deneyebilirsiniz. Pek çok kişinin hobi olarak yaptığı bu eğlenceli iş sayesinde bir yandan çiçeklerinizin arasında keyifli vakit geçirecek, bir diğer yandan da para kazanmış olacaksınız. Üstelik bu işi yapmak için öyle dönüm dönüm araziniz olmasına da gerek yok. Küçük bir bahçeniz ya da balkonunuz varsa, siz de rahatlıkla çiçek yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Hatta balkonu bir kenara bırakın, evinizin içinde bile bu işi yapabileceğinizi söyleyebilirim. Yapmanız gereken tek şey, hangi tür çiçeklere yöneleceğinizi belirlemek olacaktır.

8-Çeviri Yaparak Bütçenize Katkıda Bulunun!
Ne demişler biliyorsunuz; “bir dil bir, iki dil iki insan!” Siz de iki insanın gelirine sahip olmak için çeviri yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Bu işi yapmak için tabii ki iyi derecede dil bilmeniz gerekiyor. Ancak çeviri yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem olduğunu da söylemeliyim. Belki bu işi daha önce hiç yapmamış olabilirsiniz, ama kendinizi geliştirerek siz de çeviri işinden para kazananlardan biri olabilirsiniz.

9-Mini Mini Bebek Kıyafetlerinden Para Kazanın!
Biliyorsunuz ki bebekler göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar ve onlardan geriye kalan şeylerden bir tanesi de bir dolap dolusu giyilmemiş eşyalar oluyor. Kullanılmamış battaniyeler, tulumlar, hiç eskimemiş karyolalar, yürüteçler, pusetler, yelekler… İşte evinizi gereksiz yere dolduran bu ürünler sayesinde siz de para kazanabilirsiniz. Demek istediğim; çocuğunuzun küçülmüş kıyafetlerini, eşyalarını satarak siz de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, konu hakkında daha detaylı araştırma!

10-Bilgilerinizi Satın!
Az para kazananlar için düşünülmesi gereken bir diğer iş tavsiyesi ise özel ya da online ders vererek para kazanmak. Bu alandan para kazanmayı hiç düşünmemiş olabilirsiniz, hatta böyle bir yeteneğinizin olduğunu bilmiyor bile olabilirsiniz. Ama özel ders vermek denilince aklınıza sadece öğretmenlerin özel ders verdiği gelmemeli. Çünkü bu alanda kullanılabilecek pek çok farklı yöntem var. Peki, bu yöntemler neler? İşte onu da aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

11-Otomobilinizi ya da Bisikletinizi Kiralayın!
Bütçenize büyük oranda katkıda bulunabileceğiniz ek iş önerilerinden bir tanesi de otomobilinizi veya bisikletinizi kiralamak olabilir. Gerçekten kazançlı çıkabileceğiniz bu ek gelir yöntemini kullanırken dikkat etmeniz gereken şeyleri öğrenerek, otomobil ve bisiklet kiralama işine ilk adımızı atabilirsiniz. Mesela; çevrenizde bu işi yapanlar var mı ya da çevreniz ne kadar geniş? Arabanızı haftada ya da ayda kaç gün kiraya vereceksiniz? Gibi soruları düşünerek işe ilk adımızı atabilirsiniz.

12-Sanal Asistanlık Yapın!
Bu işi daha önce duydunuz mu bilemiyorum, ama ülkemizde sanal asistanlık yaparak para kazananların sayısı gün geçtikçe artıyor diyebilirim. Siz de bir yönetici asistanının yapması gereken işleri evinizden yapabileceğinizi düşünüyorsanız, home office çalışabileceğiniz bu ek iş önerisini deneyebilirsiniz. Hem rahat hem de kazançlı bir ek iş önerisi olan sanal asistanlık hakkında daha detaylı bilgiyi ise nerede bulacağınızı anlamış olmalısınız.
(paratic.com)

Benzer İçerikler

1 comment

ayşe yüksel 12 Mayıs 2016 - 18:32

network yapabilirsiniz bu sayede piramit mantığı sonrası kazancınız katlanır. networklara örnek: amway, kyani, herbalife, gano excel olabilir. başarılar.

Reply

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı