Bargello’nun Hedefi 2016’da 67 Yeni Mağaza

by Bayilik Lobisi

Hedef 2016’da 67 Yeni Mağaza

Dünya üzerinde 24 ülkede konsept satış noktalarına sahip olan Bargello Parfüm, bu sene 67 yeni mağaza daha açmayı planlıyor. 2015’i yüzde 40’lık büyüme ile kapattıklarını açıklayan Bargello Parfüm Genel Müdürü Taha Can, yoğun vilayetlerde 67 yeni mağaza.

Son senelerde hızlı bir büyüme yakalayan Bargello Parfüm bu sene yüzde 60 oranında büyümeyi hedefliyor.

2015’te 28 mağaza açtıklarını anlatan Bargello Parfüm Genel Müdürü Taha Can, markanın 2016’da atağa kalkacağını açıkladı. Can, “Geçtiğimiz sene dünya pazarlarındaki ekonomik daralma, kur farkları gibi konular gündeme gelince bizde haliyle bekle pozisyonuna geçtik. Ama hedeflerimizde çokta fazla şaşma olmadı. Hedefimiz 35 yeni mağaza açmaktı. 28 mağazada kaldık. Açtığımız mağazaların bir bölümü de franchise olduğundan, iş ortaklarımızı güç durumda bırakacak yatırımlar oluşturmamak ismine doğru zamanı bekledik. 2016 yılında ise hedef çıtamızı biraz daha yükselttik. Bu sene hedefimiz yüzde 60 büyüme. Başta İstanbul, izmir, Antalya, Kocaeli, Sakarya, Konya gibi tüketimin yoğun vilayetlerde 67 yeni mağaza açacağız” dedi.

HEM PAZAR PAYI, HEM DE MAĞAZA SAYILARI ARTACAK

Franchise şartları hakkında da bilgi veren Taha Can, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bargello markalaşma sürecinin farklı evrelerini yaşayan dinamik bir şirket. Bayilik için tabi ki kurumsal ve finansal anlamda bazı standart taleplerimiz var. Dolayısıyla yurtdışından gelen istekleri, ülkelerin yapısına, alım gücüne göre değerlendiriyoruz. Bu nedenle bayilik startup bedelleri (ilkelerin kıymet yargılarına göre de farklılık gösterebiliyor. Ayrıca mesafeler, gümrük bedelleri ve tüketim vergileri de her ülkenin maliyet hesaplarını birbirinden farklı hale getirebiliyor. Tüm bu kriterlerin yanı sıra ürünlerimizin bayilerimize çıkış fiyatları sabittir. Dolayısıyla bir fiyat aralığı vermek için bütün bu değerlendirmeleri yapmamız, ondan sonra bayilik modelini fiyatlandırmamız daha doğru yaklaşım olacak.”

Bargello’nun bugün dünyada 24 ülkede konsept satış noktalarına sahip olduğunu anlatan Taha Can, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu mağazalarımızın mühim bir bölümü bayilere aittir. Ayrıca gene kendi markamız olan Raphella, vasıta ve oda kokularımız için ise 10 ülkede toptan satış kanallarımız var. 2016 yılında ise hedefimiz bulunduğumuz ülkelerde hem pazar payımızı arttırmak hem de yeni mağazalar açmak. Ayrıca takip ettiğimiz yeni ülkeler mevcut. Buralarda da yeni bayilikler ve mağazalar açmak düşüncelerimiz arasında.”

“AVRUPA MAĞAZALARI SON DERECE BAŞARILI”

Avrupa’da büyüme sürecine gireceklerini anlatan Taha Can, şöyle devam etti: “Ortadoğu, Balkanlar ve Batı Avrupa’daki mağazalarımız nihai derece başarılı işler yapıyor. Özellikle Bulgaristan ve Hollanda mağaza anlamında büyüme hedeflerimiz olan ülkeler. Amacımız; daha çok şube ile ürünlerimizi ulaşılabilir kılmak. Ancak 2013 yılında yürürlüğe giren AB Kozmetik Yönetmeliği’ne ahenk sağlamak bizim için güç ve hayli bütçeli bir süreç ve yatırım oldu. Birçok ürünümüzün olmamış maddeleri İFRA standartlarına müsait hale getirildi. Buda ürünlerimizin kalitesi daha da yükseltti. AB Bildirimlerinin üzerimizde olması, sadece Avrupa değil, dahil pazarda da bize büyük bir avantajlar sağladı. Bu alanda yaptığımız çalışmalar global bir marka olma yolunda attığımız adımlar. AB Kozmetik Yönetmeliği’ne ahenk sağlamak bizim için çok önemliydi.”

“BİZ PARFÜMÜ BİR KADEME İLERİ TAŞIDIK”

Fuarlarım mühim bir tanıtım mecrası olduğunu dile getiren Taha Can, “Fuarlarda sadece ürünlerimizi pazarlamıyoruz. Burada değişik sektörlerden katılımcılarla bir araya geliyoruz. Örneğin, tekstil, hane tekstili, mobilya, tüketici elektroniği, elektrikli hane üreticileri, araba ve yat fuarları. Bu fuarlar bizim her vakit ilgimizi çeken noktalar. Sonuçta parfüm insanların sadece üzerlerine sıktıkları bir mahsul değil. Biz parfümü bunun bir kademe ilerisine taşıdık. Bulundukları ortamı da zenginleştiriyoruz.

Ofis ve hane kokularıyla karakterlerini misafirleri ya da müşterileri ile paylaşacakları kokular ve teknik cihazlarda tasarlıyoruz” dedi.
“BU YIL, BARGELLO’NUN İLETİŞİM YILI OLACAK”

Gıda, temizlik malzemesi ve kozmetik ürünlerinin tüketicilerin vazgeçilmezleri arasında olduğunu dile getiren Taha Can, “Kozmetik ve bilhassa de parfüm insanlara sevinç veren hatta onların bulundukları ortamda özgüvenini arttıran mühim bir gereksinim. Bu nedenle insanların hayatlarına renk katacak, mutluluklarını etrafındaki insanlarla da paylaşabilecekleri yeni ürünlerimizi de tüketicilerin kullanımına sunacağız. Ayrıca 2016 Bargello’nun iletişim seneyi olacak. Tüketicilerimiz bizi her yerde görecekler. Konsept çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

‘SEFA DOĞANAY’ BARGELLO PARFÜM’ÜN GECESİNDE SAHNE ALDI

Bargello Parfüm, vatan içi ve yurtdışı bayileri ile geçtiğimiz Cuma, Bursa Sheraton otelde bir araya geldi.

Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Cemalettin Can’ın ‘Hoşgeldiniz’ konuşması ile başlayan bayi toplantısı, Genel Müdür Sn.Taha Can’ın müjdesini verdiği yeni yatırımlar ve fırsatlar ile bayilerin yüzünü güldürdü.

Günün finalinde ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasının birincisi, meşhur taklit ustası Sefa Doğanay sahne aldı. Muhteşem ‘show’u ve eşsiz yorumu ile izleyenleri adeta büyüleyen Sefa Doğanay, markaya hususi hazırladığı, Bargello mağazası ile bezenmiş taklit ve esprileri ile bayileri coşturdu. Gece öylesine büyülüydü ki; izleyici ile adeta bütünleşen Sefa Doğanay, taklitlerle yetinmedi, kendi sesinden eserlerle show’a devam etti. Alkışların durmak bilmediği sahnesinde Sefa Doğanay, sanatıyla adeta ‘dev bir adama dönüştü; tadı damakta kalan bir gece yaşattı.
(NTV)

Bargello Parfüm Franchise Şartları İçin Tıklayın

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı