Başlangıç ​​sermayesi nedir?

by Bayilik Lobisi

Başlangıç ​​sermayesi (aynı zamanda tohum parası olarak da bilinir), isterse de ofis alanı, izinler, lisanslar, envanter, ürün geliştirme ve üretim, pazarlama veya diğer masraflar için yeni bir işe başlamak için gerekli olan paraya karşılık gelir.

‘Startup Capital’ BAŞLAMA
Para, bir bankadan, bir işletme kredisi ya da bir yatırımcı , yatırımcı grubu ya da girişimci kapitalistlerden gelebilir . Bir girişim bir banka kredisi alırsa, işletmenin borçlarını ödemek için aylık ödeme yapması ve herhangi bir faiz ve / veya ücret alması beklenir. Bir yatırımcı başlangıçta finansman sağlarsa, şirkette belirli bir hisseye karşılık başlangıç ​​sermayesi sağlamak için pazarlık edecektir.

Melek yatırımcıları ve risk sermayesi kapitalistleri gibi destekçilerin başkentleri, işi başlatmak için ilk finansmandan başlayarak bir dizi turda yapılabilir. Başlangıç, ürününü veya hizmetini büyütmeye ve geliştirmeye çalıştıkça, operasyonlarını veya personelini sürdürebilmek için yeterli gelir sağlamayabilir. Bu müteakip fonlama turlarına yol açabilir. Bu turlar, genellikle bu tur için en büyük fon payını ortaya koyan en az bir öncü destekçiyle birkaç yatırımcı içerebilir. Şirket kurucuları ve yatırımcılar arasında kontrolü kontrol altına alırken, başlangıçta fikirlerini piyasaya hazır hale getirmek için daha fazla likidite sağlar.

Startup Capital, Daha Fazla İade Verebilir
Girişimlerin geliştikçe birden fazla finansman turuna ihtiyaç duyması nadir değildir. Araştırma harcamaları, gerekli donanım ve profesyonel yeteneklerin tedariki, öncelikle şirkete mevcut olmayan fonları gerektirir. Girişimlerin destekçileri, genellikle, bu şirketlerin başlangıçtaki başlangıç ​​sermayesini kapsayabilecek ve aynı zamanda bir çıkış yoluyla daha yüksek getiriler ödeyebilecek kazançlı faaliyetlere dönüşecekleri umutlarına dayanarak yatırım yaparlar .

Devreye girme oranlarının yüksek olması, bu çabaların çoğunun başarısız olduğu ve aldıkları işletme sermayesinin kaybedileceği anlamına gelse de, emekleme ve ölçek büyüten az sayıda şirket, kamuya açılabilir veya hatta daha büyük bir şirkete operasyon satabilir. Bu çıkış senaryolarının yatırımcılara önemli bir yatırım getirisi sağlaması beklenmektedir . Bu her zaman böyle değildir. Bazı çıkış senaryoları, başlangıç ​​şirketini, yükselttiği fonun seviyesinin altında bir değere sahip görebiliyor. Bu, şirketi başlangıç ​​sermayesi ile şirkete enjekte eden yatırımcıların anlaşmada para kaybetmesi anlamına geliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı