Bayanlar Hangi Dükkanı Açmalı

by Bayilik Lobisi

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizde kadın istihdamının daha da büyümesi için İŞKUR tarafından çalışmalar devam ederken bizde sizlere iş kurmak isteyen bayanların yapmaları gereken ve kazanabileceği sektörleri aktaracağız. Bildiğiniz üzere hem emekli kadınlar hem de bir miktar sermayesi olan bayanlar kendilerin bir dükkan açabiliyor ve bu dükkan sayesinde hem para kazanmış hem de bir girişimci olmuş oluyor. Eğer sermayeniz varsa kuracak bir iş arıyorsanız henüz bulamadıysanız sizlere önerilerimiz olacaktır. Elbette sektör seçerken dikkat etmeniz gerekmekte. Çünkü size en uygun olan sektörü bulmanız gerekiyor.Sadece erkekler dükkan açmıyor. Bayanlarda ülkemizde oldukça başarılı bir şekilde dükkanı çekip çevirebiliyor. Bu nedenle sizi bu işten soğutmak isteyenlere kulak asmadan alt kısımdaki iş fikirlerine göz atınız.

Kadınlara Özel İş Fikirleri

EŞARP – ŞAL DÜNYASI DÜKKANI AÇMAK

Müslüman bir ülke olduğumuzdan dolayı tesettürlü bayanlar ülkemizde oldukça fazla. Durum böyle olunca bayanlar başlarını kapatmak için farklı eşarp ve şal modellerini arıyor. Bayanların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği bu dükkanlar revaçta. Yani bir bayan olarak açabileceğiniz en mantıklı dükkanlardan birisidir. Fazla büyük bir dükkan olmasına gerek yok. 20-30 m2 lik bir dükkan sizin bu işi yapmanızı şal ve eşarp satmanıza yeterli olacaktır.Tesettürlü bayanlar için dükkan açma önerilerinin başında bu gelmektedir. Ürünlerinizi internet üzerinden de satarak para kazanmanız mümkündür.

KIRTASİYE DÜKKANI KAZANDIRIR

Özellikle okul ve eğitim kurumlarına yakın olan bölgelerde açabileceğiniz bir Kitap Kırtasiye dükkanı bayanların açabileceği en mantıklı dükkan fikirleri arasında yer alıyor. Fazla bir sermaye gerektirmeyen ve gerekirse iş yeri açma kredisi de çekerek düşük faizden kazandıkça ödeyeceğiniz krediler çekerek bu işi yapabilirsiniz. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılarsanız ve ilgi çekecek kansorejen olmayan ürünleri satarsanız gerçekten bir bayan girişimci olarak harika paralar kazanabilirsiniz.

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ MAĞAZASI AÇMAK

Bayanlar bilirler ki süt ve süt ürünleri mağazaları her zaman yoğun bir müşteri çekmekte. Durum böyle olunca ve sektör süt ve bu süt ürünleri olunca doğru sektör olarak görülebilir. Çünkü açabileceğiniz dükkanda hem doğal olan süt,yoğurt,peynir ve diğer ürünlerin satışını yapabileceğiniz gibi ünlü markaların ürünlerini de satabilirsiniz. Böyle bir dükkan açmak için de erkek olmaya gerek yok. Bayanlar bu işi layıkı ile yerine getirebilmektedir.

EV YEMEKLERİ LOKANTASI AÇMAK

Diğer bahsettiğimiz iş fikirlerine nazaran daha fazla sermaye ve el becerisi gerektiren bir sektördür. Eğer ben sadece dükkanı açarım yemekleri yapacak kadın tutarım diyorsanız orası ayrı tabi. Sulu yemekler ve diğer yemekleri yapıp satabileceğiniz ev yemekleri dükkanı da son zamanların popüler işleri arasında gösterilmektedir. Bir miktar sermayeniz varsa ya da emeklilik ikramiyesini değerlendirmek istiyorsanız yemek sektörünü tercih edebilirsiniz. Özellikle kamu kurumu binaları,bankalar ve işlek olan cadde üzerlerinde bu dükkanlar çok iyi iş yapmaktadır.

BONCUK – TAKI DÜKKANI AÇMAK

Kadınlara yönelik açılabilecek bu dükkanı bir bayan olarak gayet iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Zaten konu bayanlara yönelik sektör olduğundan bu işi sizden iyi kimse yapamaz. Bir bayanı en iyi bir bayan anlar diyoruz ve bu sektörde başarı yakalayabileceğinizi düşünüyoruz. İşlek cadde üzerinde açabileceğiniz bir dükkan ile güzel paralar kazanabilmeniz hayal değildir. Sadece bir miktar sermaye gerekiyor. Hem imitasyon hem gerçek gümüş ürünleri satarak hem kolye hem küpe hem de diğer takı ürünlerini satabilirsiniz.

BAYANLARIN AÇABİLECEĞİ DÜKKANLAR

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sektörler sadece en fazla tutanlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle siz kendi kafanızda bir sektör belirlediyseniz bu sektörde başarılı olmak ve dükkanınıza müşteri çekmek için alt kısımdaki mavi bağlantıdan yöntemlere bakabilirsiniz. Başarılı bir dükkan açmak isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir haberdir. İş kurmak isteyen fakat çekinenler yorum kısmından bizlere çekingen olmalarının sebeplerini aktarırlarsa yardımcı olmaya çalışırız.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı