Bayilik En Çok Tercih Edilen İlk 3 İşletmecilik Arasında

by Bayilik Lobisi

TESK Başkanı Palandöken, 2014’ün gözde işi bakkallık, bayilik ve büfeciliğin 2015 yılının ilk aylarında da yine en çok tercih edilen mesleklerin başında geldiğini söyledi.

TESK Başkanı Palandöken, 2014’ün gözde işi bakkallık, bayilik ve büfeciliğin 2015 yılının ilk aylarında da yine en çok tercih edilen mesleklerin başında geldiğini söyledi.

 

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2015’in yılının ilk aylarında yeni işyeri açılış tescili yaptıran toplam 22 bin 831 kişiden 2 bin 961’inin bakkallık, bayilik ve büfecilik mesleğini tercih ettiğini bildirdi.

 

BAKKAL DÜNYADA DA POPÜLER

 

Palandöken, yazılı açıklamasında, 2014 yılının gözde mesleği bakkallık, bayilik ve büfeciliğin 2015 yılının ilk ayında yine halkın en çok tercih ettiği mesleklerin başında geldiğini belirtti. Geçen yıl bakkallık, bayilik ve büfecilik mesleğini yapmak için 18 bin 94 kişinin tescil kaydı yaptırdığını hatırlatan Palandöken, 2015’in ilk ayında yeni işyeri açılış tesciliyaptıran 22 bin 831 kişiden 2 bin 961’inin bakkallık, bayilik ve büfecilik mesleğini tercih ettiğini kaydetti. Son yıllarda sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde bakkallığın rağbet gördüğünü belirten Palandöken, “Bunu bin 131 işyeriyle kahvecilik, kıraathanecilik ve internet kafe işletmeciliği, 972 işyeriyle kadın ve erkekkuaförlüğü, 859 kişiyle minibüsçülük geliyor” diye konuştu.

 

SERVİS İŞLETMECİLİĞİNE BÜYÜK İLGİ

 

Palandöken, şöyle devam etti: “731 kişiyle servis aracı işletmeciliği, 731 işyeriyle lokantacılık, 641 kişiyle taksicilik, 597 iş yeriyle nakliyecilik ve nakliyat komisyonculuğu, 597 kişi ile pazarcılık ve 455 işyeriyle kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, piknik ve dinlenme yeri işletmeciliği takip etmektedir.”

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı