Bayilik veren cafe firmaları 2020

by Bayilik Lobisi

Dünyada ve Türkiye de kar marjı olarak en yüksek sektörlerden birisi cafe sektörüdür.Bu sektör gerek büyük firmalar olsun gerekse yeni oluşturulan markalar olsun yatırımcıyı kar marjı ile cezbediyor. İsim yapmış cafelerin franchise bedelleri ve kurulum maliyetlerini gören yatırımcılar kendi markalarını oluşturma yönünde bir tutum sergilemeye başlamıştır. Tabiki isim yapmış markalarda kurumsal olmaları ve reklama harcadıkları bütceleri göz önüne alırsak kendilerini ispatlamış olmalarınıda yabana atmamak gerekir.
Yinede tercihiniz kendi markanızı oluşturmaksa bu sektörde danışmanlık ve anahtar teslim hizmet veren franchiseborsası ve bayiliklobisi gibi firmalarlada çalışma yapabilirsiniz.Kendi markanız ile sektöre giriş yapabilirsiniz . Kendi  yaratacağınız markanız ile sektöre girmek istemiyorsanız da bayilik veren birçok cafe ile yolcuğunuzu daha sağlam bir altyapı ile sürdürebilirsiniz. Bu cafeler halihazırda birçok farklı noktada ciddi reklam ve marka çalışmaları yapmaları nedeniyle önemli potansiyeller barındırıyor.

Bu yazımızda bayilik veren cafe firmalarını inceleyeceksiniz. Burda franchise bedelleri,kurulum maliyetleri gibi birçok maddeyi sunacağız. Ayrıca kendi cafenizi kendi markanız ile kurmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız Cafe Açmak adlı rehbere mutlaka göz atmalısınız. Cafe açma rehberi.

Türkiyede cafe bayiliği veren firmalar

1) Doubleshot coffee

Doubleshot coffee bir dünya markası olup Dünyada 8 ülkede hizmet vermektedir. Doubleshot coffee markasının Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ,Ortadoğu ve B.A.E nin frenchise haklarını alıp ilk şubesini 2017 yılında açmış olup 2018 yılında da Sakarya, Antalya ve Alanya da 2019 yılında ise iskenderun,çanakkale ve ünyede 2 şube olmak üzere 4 şube açarak büyüme yolunda ilerlemektedir. Dünyada sayılı kahve markalarının arasında olan doubleshot coffe sıcak içmekanı, güleryüzlü personeli geniş ve özgün ürün yelpazesiyle en yüksek kalitede hizmet vermeyi amaçlamıştır.

Kuruluş yılı:2017
Franchise Adedi :7
Franchise Hedefi: 2020 / 10 adet
Franchise giriş bedeli:10,000$
Ortalama yatırım bedeli:750,000 TL
Reklam katkı payı:2.000 TL
Royalty bedeli: Alınmamaktadır.
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye ve Dünya
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre min. 50m2 / Cadde ve Avm /

2) Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Türkiye’de geleneksel kahve kültürünün bir temsilcisi konumunda yer alan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi; özgün konsepti, zengin ürün çeşitliliği ve kendine özel dekorasyon anlayışıyla 2011 yılından bu yana misafirlerine hizmet sunmaktadır.
Bugün ülkemizin 76 ilinde 175 franchise işletmesi bulunan marka; Türkiye’nin dört bir yanında misafirlerine en kaliteli ürünleri ve en iyi hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Kuruluş yılı:2009
Franchise Adedi :183
Franchise Hedefi: 2020 / 220 adet
Franchise giriş bedeli:115,000TL + KDV
Ortalama yatırım bedeli:800,000 TL
Reklam katkı payı:Alınmamaktadır.
Royalty bedeli: %3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ,Türkiye Cumhuriyetleri,Balkan ülkeleri,Avrupa,Ortadoğu
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre min. 20m2 den 1000+m2 / Cadde ve Avm /

3) Bisquitte

Bisquitte; kaliteli ve her zaman taze ürünleri, hijyenik koşullarda, en kısa sürede ve en lezzetli halleriyle misafirlerine sunmak üzere yola çıkmıştır. Bir anlamda da “ulaşılabilir lüks” kavramını, restoran ve kafe işletmeciliğine uyarlamıştır.

Kuruluş yılı:2010
Franchise Adedi :11
Franchise Hedefi: 2020 / 11adet
Franchise giriş bedeli:85,000$
Ortalama yatırım bedeli:400,000$
Reklam katkı payı:Cironun %1
Royalty bedeli: %5
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,Personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM 250 ila 1000m2

4) Bosna kahvecisi

Bosna Kahvecisi olarak; Afrika, Güney Amerika, Asya ve Orta Amerika gibi Dünyanın çeşitli bölgelerinden en kaliteli kahve çekirdeklerini aldı ve Antalyada kahvelerini öğüterek yola çıktılar. 2013 yılında Ar-Ge çalışmalarını başlatıp 2014 yılında da oluşumlarını tamamlayıp şubelerini açtılar.

Kuruluş yılı:2013
Franchise Adedi :11
Franchise Hedefi: 2020 / 20adet
Franchise giriş bedeli:20,000TL
Ortalama yatırım bedeli:500,000 TL den başlayan fiyatlarla
Reklam katkı payı:Alınmıyor
Royalty bedeli: %3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM 200 ila 1000m2

5) Brew mood coffee tea

Brew Mood mağazaları içerisinde sunduğu ürünler ile temelde “demleme sanatının” inceliklerini toplumla buluşturmayı hedefleyen, bunları basit, sıradan ve pahalı olmayan metodlarla geliştiren yeni nesil bir “çay-kahve mağazacılığı” akımını başlatmış bir “organizasyondur”.
Bu özellikleri ile Brew Mood genel olarak;Klasik Dünya Kahveciliğini,Yeni Nesil Demleme Metodlarını,Kahve Workshoplarını,Ulusal Tatları ve Dünya Lezetlerini,Çay ve Kahve İçin Ev Tipi Demleme Yöntem ve Ekipmanlarını,
Kendine Has Kahve/Çay Lezzetlerini ve Satışını bünyesinde barındıran, aynı zamanda “kalite ve bütçe” denkleminde her zaman tüketiciden yana olan, misafir memnuniyetinin her ne şartla olursa olsun pozitif olması yönünde eğitim, destek ve bilgi veren özel bir “Organizasyondur”.

Kuruluş yılı:2015
Franchise Adedi :32
Franchise Hedefi: 2020 / 60 adet
Franchise giriş bedeli:150,000TL
Ortalama yatırım bedeli:600,000 TL
Reklam katkı payı:Alınmıyor
Royalty bedeli: %4
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM 200 ila 1000m2

6) Cafe italliano

2003 yılında Taksim’de başladığı mutfak serüvenine, dünya mutfaklarının en sevilenlerinden İtalyan mutfağına olan tutkusu ve her yeni gün yepyeni lezzet keşifleriyle artarak büyümekte. Dünya’nın farklı yerlerinden gelerek mutfağının eşsiz lezzetleri ile neşe dolu sofralarıyla tanışan değerli misafirleriyle sımsıcak atmosferi, enerji dolu özgün dekorasyonu ve her biri alanında uzman, profesyonel ekibi ile buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Kuruluş yılı:1995
Franchise Adedi :2
Franchise Hedefi: 2020 / 12 adet
Franchise giriş bedeli:25,000 £+kdv
Ortalama yatırım bedeli:92,000£+kdv
Reklam katkı payı:Alınmıyor
Royalty bedeli: %5
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM 150m2 ortalama

7) Carmelo coffee

Kahveyi tutkuyla yapan Carmelo Coffee, en kaliteli kahve çekirdeklerini anında çekip kavuruyor. Carmelo Coffee, güleryüzlü servis, zengin ve kaliteli kahve seçenekleri, lezzetli pastalar, sandviçler ve atıştırmalıklarının yanında misafirlerine sohbet, çalışma ve keyifli vakit geçirmek için mükemmel bir ortam sunuyor.

Kuruluş yılı:2017
Franchise Adedi :6
Franchise Hedefi: 2020 / 15 adet
Franchise giriş bedeli:100,000TL
Ortalama yatırım bedeli:1,000,000TL
Reklam katkı payı:% 0,5
Royalty bedeli: %4,5
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM

8) David people

2010 yılında ‘ Şımart Kendini ‘ sloganı ile başladığı yolculuğunda bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleri ile misafirlerine günün her saati eşsiz deneyimler yaşatabilmek üzere her geçen gün gelişiyor ve büyüyor.
Seçkin yatırımcıları ile hızla büyüyen şube sayılarını artıran vede siz değerli misafirlerin keyifli ve sıcak buluşmalarına ev sahipliği yapmaktadır.
Bugün kaliteli zamanın kaliteli lezzetler ve kaliteli arkadaşlıklardan geçtiği inancıyla yoluna devam ederken her köşesinde aile sıcaklığını bulabileceğiniz şubelerini bu yönde tasarlıyor ve geliştiriyor.

Kuruluş yılı:2011
Franchise Adedi :65
Franchise Hedefi: 2020 / 15 adet
Franchise giriş bedeli:Alkolsüz 40,000$ Alkollü 70,000$ +KDV
Ortalama yatırım bedeli:900$m2 (min.300m2)
Reklam katkı payı:Alınmıyor
Royalty bedeli:1000$ + kdv sabit
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM

9) Gönül kahvesi

2002 yılından bu yana “Gönül Kahvesi” markasıyla yoluna devam etmektedir. Gönül Kahvesi, Türkiye’nin tek butik zincir kahve evidir. Türk kahvesindeki tadı ve lezzeti, kendi geliştirdiği özgün ürünlerin özel formülleriyle sunmaktadır.

İlk şubesini 2002 yılında ‘İzmir’de’ açan Gönül Kahvesi, bugün Türkiye’de ve yurt dışında 85 şubesiyle, kendi iş alanında en bilinen marka olma hedefini belirleyerek; kendine özgü ürün gamı, mağaza konsepti ve yaratıcı-yenilikçi yaklaşımıyla, ” Dünyada bir gün herkes Türk Kahvesi’ni tadacak” hedefine her geçen gün daha da yaklaşmaktadır

2014 yılında Gönül Kahvesi, Türkiye’nin yanı sıra önce Avrupa, Ortadoğu, daha sonra Amerika’dan gelen yoğun teklifler karşısında yurt dışına açılma kararı alarak, ilk yurt dışı şubesini Mayıs 2014’te Saraybosna’da açmıştır. Yurt dışında Saraybosna, Bahreyn, Avusturya ve Almanya/Berlin’de yer almaktadır. Yeni açılacak şubeler arasında; Avrupa’nın birçok şehri ile Dubai ve Amerika da bulunmaktadır.

Kuruluş yılı:2002
Franchise Adedi :85
Franchise Hedefi: 2020 / 102 adet
Franchise giriş bedeli:180,000TL
Ortalama yatırım bedeli:800,000TL
Reklam katkı payı:% 2
Royalty bedeli:% 5
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM

10)Happy moons cafe

İlk olarak 1999 yılında Kadıköy’de hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s, konuklarını kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak, kaliteli ve taze ürünleri, hijyen kurallarına uyarak, en kısa zamanda en lezzetli şekilde servis ederek, ulaşılabilir lüks kavramını restoran ve kafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla yolla çıkmıştır.
Bu gelişimi sağlamak için ise yenilikçi yaklaşımıyla konukseverlik, kalite ve tazelik, hijyen, iş güvenliği, en kısa süre de servis, lezzet, ulaşılabilir fiyat gibi konuları temel değer olarak belirlemiştir.

Kuruluş yılı:1999
Franchise Adedi :30
Franchise Hedefi: 2020 / 7 adet
Franchise giriş bedeli:350,000TL
Ortalama yatırım bedeli:4,000,000TL
Reklam katkı payı:% 1
Royalty bedeli:% 4
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.400m2 kapalı 150m2 açık alan

11) Juste

Juste Franchise Systems, uzun yıllara dayanan hijyen ve gıda ham maddeleri üretimi tecrübesi ile uluslararası pazarlarda kültürel ve geleneksel tatların harmonisi olan ‘Juste’ markasını oluşturarak, özellikli kahve çekirdekleri ve dünya mutfağının vazgeçilmez hazzını sevenleri ile buluşturmayı hedeflemiştir.
Kiosk, cafe ve cafe & bistro şeklinde hizmet veren noktaları ile ‘Juste’, hem görsel hem ekonomik olarak tasarlanmış ve üretilmiştir
Bilhassa Avrupa, MENA ve Asya bölgesinde yayılmayı hedefleyen ‘Juste’, yatırımcısına girişimci olmanın hazzını tattırmayı hedeflemiştir. Zengin menü ve kahve / çay seçenekleri, özel tatları ve uygun satış fiyatları ile çok kısa bir zamanda müşterilerin ilgi odağı haline ‘Juste’, profesyonel pazarlama ve franchising ekibi ile yatırımcılarına en üst düzeyde hizmet vermektedir.

Kuruluş yılı:2000
Franchise Adedi :8
Franchise Hedefi: 2020 / 10 adet
Franchise giriş bedeli:5,000£- 25,000£
Ortalama yatırım bedeli:10,000£ – 500,000£
Reklam katkı payı:% 1
Royalty bedeli:% 3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.50m2 — 500m2

12) Kahve Durağı

2009 yılında başlayan bu yolculuğumuzda istedik ki Türkiye’nin her bölgesinden markası tescillenmiş Kahve Durağı ile birlikte yürüyen yol arkadaşlarımız olsun. Bu isteğimize 10 yıl içerisinde farklı ildeki 115 şubemizle​ ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne yaptığımız kahve, lokum, draje ihracatı ile ulaştık ve geniş bir aile olarak kalitemizden ödün vermeden yol almaya devam ediyoruz.

Her Kahve Durağı’nda aynı lezzeti sunabilmemizin sırrı: Dünyanın en seçkin kahve yetiştiricilerinin mahsullerinden seçilen çekirdeklerin oluşturduğu özel harmanların büyük bir titizlikle öğütüp kavrulmasında; ürün temini ve işlenmesinde uzun yıllar süren Ar­Ge çalışmalarının sonucu elde edilen standartların uygulanmasında gizlidir.

Kuruluş yılı:2009
Franchise Adedi :115
Franchise Hedefi: 2020 / 20 adet
Franchise giriş bedeli:200,000TL
Ortalama yatırım bedeli:400,000 ila 800,000TL
Reklam katkı payı:Alınmıyor.
Royalty bedeli:% 3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.80m2 açık alan 150m2 kapalı alan

13) Kahveland

Sıcacık rahat dekorasyonu, güler yüzlü, her zaman kalite anlayışıyla samimi sohbetlerin ve özel anların ortağı olmak istiyoruz.İşletmelerimiz eviniz, müşterilerimizi misafir olarak düşünüyoruz.Markamız için hazırlanan harmanı ve kavurma tekniği özel olan kahvelerimizi dinamizmle birleştirerek markamızı ve kahve kültürünü yaymak istiyoruz.

Kuruluş yılı:2013
Franchise Adedi :42
Franchise Hedefi: 2020 / 60 adet
Franchise giriş bedeli:60,000TL
Ortalama yatırım bedeli:500,000TL
Reklam katkı payı:Alınmıyor.
Royalty bedeli:% 3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.80m2 açık alan 150m2 kapalı alan

14) Kocatepe 1949 kahve evi

Cumhuriyet tarihimiz kadar köklü bir geçmişe sahip olan Nurettin Kocatepe Kurukahvecisi ve Kocatepe 1949 Kahve
Evi bu süreçte farklı kurumsal kimlikler kazandı. Profesyonel yaklaşımı ile tanınan Kocatepe 1949 Kahve Evi, yeni yüzü ve vizyonu ile sektöre canlılık getirdi ve yenilikçi hizmet anlayışıyla Türk Kahvesi’nin eşsiz lezzetine yeni tatlar ve sunumlar ekleyerek farklı bir boyut kazandırdı. Kocatepe 1949, sahip olduğu bu yaklaşımını, sizlerle birlikte, ilk günkü heyecanla sürdürüyor.

Kuruluş yılı:1949 Franchise başlama 2004
Franchise Adedi :43
Franchise Hedefi: 2020 / 63 adet
Franchise giriş bedeli:10,000$ ila 50,000$( arası tabela reklam değerine göre)
Ortalama yatırım bedeli:1,600,000TL
Reklam katkı payı:Alınmıyor.
Royalty bedeli:% 4
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM

15) London Cafe

London Cafe markasını, uzun yıllar kahve üretimi yapan ve franchise sektöründeki başarılı işlerin altında imzası bulunan bir ekip tarafından yönetiliyor. Bu tecrübeyi, güven ve şeffaflık temeline oturtarak, sizlere saygın ve karlı bir sektöre yatırım yapma fırsatı sunuyor ve uzun yıllar sürecek bir iş ortaklığının planlaması yapıyor. Tüm enerjilerini, dünden daha iyisini yapmak ve yatırım yaptığı şehirlere, katkıda bulunabilmek için harcıyor. Şehrinize yaptığınız yatırımı, birlikte şehrinize katkı sunma fırsatı olarak değerlendiriyor.

Yalnızca mükemmel kahveyi sunmaktan daha fazlasını yapmak için varız. En iyi, en kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak için çok çaba sarf ediyoruz. Ve yaptığımız her işte, lider olmak için çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde siz değerli yatırımcı adaylarımız, karlı bir yatırım yaparken, bu başarı hikâyesinin bir parçası olacaksınız.

Kuruluş yılı:2017
Franchise Adedi :8
Franchise Hedefi: 2020 / 20 adet
Franchise giriş bedeli:60,000TL + KDV
Ortalama yatırım bedeli:m2 600£
Reklam katkı payı:Alınmıyor.
Royalty bedeli:% 3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.150m2

16) Sütlü Çardak

Sütlü Çardak ismi anadolunun anonim köy mimarisi içerisinde yer edinmiş, avlular içerisindeki gölgelik sohbet alanları bazı yerlerde kahvehane bazı yerlede lokanta olarak kullanılan hepimizin hayatının bir döneminde mutlaka keyfini çıkardığı nostaljik alanlar ile anadolu mutfağının vazgeçilmezlerinden olan sütlü tatlıları babaanne lezzetiyle tadabileceğimiz çocuksu anıların aynı sıcaklıkta hissedileceği bir mekan oluşturma kaygısı ile ortaya çıkmıştır.
Sütlü Çardak adıamblem içerisinde süt köpüğü ve kahve simgelerinin minimalist haliyle beraber bütünlük oluşturabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kuruluş yılı:2016
Franchise Adedi :6
Franchise Hedefi: 2020 / 13 adet
Franchise giriş bedeli:10,000$
Ortalama yatırım bedeli:750,000TL
Reklam katkı payı:Alınıyor.
Royalty bedeli:% 4
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.250m2

17) 1453 Osmanlı

1453 Osmanlı, 2016 yılında Manisa’da başlayan kalite ve lezzet yolculuğuna başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesine yayılarak tarih yazmaya devam ediyor! Hem Osmanlı’nın ihtişam dolu atmosferini muhafaza etmekte olan, hem de modern bir konsept oluşturarak misafirlerine keyifli ve güzel lezzetler sunan 1453 Osmanlı, Türkiye’de başarılı bir çıkış sağlamıştır.

Kuruluş yılı:2016
Franchise Adedi :31
Franchise Hedefi: 2020 / 25 adet
Franchise giriş bedeli:50,000$
Ortalama yatırım bedeli:750,000TL
Reklam katkı payı:% 2
Royalty bedeli:% 5
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.300m2

18) Big Mamma s

Big Mamma’s lezzetlerini Türk insanı tarafından bir tutkuya dönüşmesi süreci 1998 yılında başladı. İlk Big Mamma’s restoranı Bursa’nın keyifli bir semti olan Kükürtlü’de açıldı. Big Mamma’s fark yaratan lezzetlerinin; keyifli ve rahat ortamıyla da kendine has bir mekan olduğunu ortaya koydu ve çok kısa bir süre içerisinde gençlerin buluşma noktası haline geldi.

Kuruluş yılı:1998
Franchise Adedi :74
Franchise Hedefi: 2020 / 25 adet
Franchise giriş bedeli:175,000TL
Ortalama yatırım bedeli:1,500,000TL
Reklam katkı payı:Alınmıyor
Royalty bedeli:% 4
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.300m2

19) Huqqabaz

Bir dokunuşla hayata keyif katar. HuQQabaz keyifli, eğlenceli, sürprizli bir mekanda modern ve yerel tatları başarılı bir şekilde buluşturan bir marka.
HuQQabaz içinde birçok yöresel ve sokak lezzetlerini, onun birini kendi ürününüzde markalaştıran yenilikçi konseptte bir üst marka olarak tasarlandı.
HuQQabaz işte bu yıllardır süre gelen lezzetleri ‘sihirli sokak lezzetleri’ olarak markalaştırıp dünya mutfağına kazandırmayı hedefliyor.

Kuruluş yılı:2013
Franchise Adedi :12
Franchise Hedefi: 2020 / 8
Franchise giriş bedeli:125,000$
Ortalama yatırım bedeli:1250$ –1350$ m2 maliyet
Reklam katkı payı:
Royalty bedeli:% 10
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.500m2

20) Sir Winston

“Sir Winston şehrin yeni alternatifi olmak için yola çıktı! Şehirdeki tek düzelikten sıkıldıysan, artık senin için farklı bir alternatif var!” Sir Winston bu bakış açısıyla kapılarını misafirlerine yıllar önce İzmir’de açtı. 2015 yılı 15 Ocak gününde de Osmanlı Gıda çatısı altına girerek ailemizin bir parçası oldu.”

“Aynı menüler, aynı dekorasyonlar, aynı müzikler! Sir Winston ailesi olarak şehirde farklı bir alternatif olmak için yenilendik! Dünya mutfaklarından seçkilerle, farklı dekorasyonuyla ve kendini sürekli yenileyen yapısıyla Sir Winston şehrin yeni alternatifi olmak için yola çıktı! Şehirdeki tek düzelikten sıkıldıysan, artık senin için farklı bir alternatif var! kendini sürekli yenileyen yapısıyla Sir Winston şehrin yeni alternatifi olmak için yola çıktı! Şehirdeki tek düzelikten sıkıldıysan, artık senin için farklı bir alternatif var!”

Sir Winston markası yaşamın her alanında tüketiciler ile buluşmak için, markalaşma sürecinde farklı konseptlerle yoluna devam ediyoruz. Bu farklılaşma içerisinde tüm değişkenleri göz önünde bulundurarak hem tüketici yaklaşımlarına hem de yatırımcı taleplerine karşın üç farklı alt marka ile ilerlemekteyiz. Sir Winston House, Sir Winston Cafe ve Sir Winston Express markaları, başarılı rotalarıyla kendi kulvarlarında öncü ve yenilikçi vizyonlarıyla sektöre değer katan markalar arasına girmişlerdir.

Kuruluş yılı:2015
Franchise Adedi :20
Franchise Hedefi: 2020 / 15
Franchise giriş bedeli:75,000$
Ortalama yatırım bedeli:850,000TL
Reklam katkı payı:
Royalty bedeli:% 3-4
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.500m2

21) Baraqah Kahve

Uzun ama keyifli bir ar-ge sürecinin ardından, Kahve Delisi ekibimizin 2015 yılında başlattığı bu serüven, Antalya’da açtığımız ilk BARAQAH ile kısa sürede kendine has özgün konsepti ve zamana değer katan tatlar’ı franchising sistemi ile bütünleştirerek tüm yatırımcı ve kahve severler ile buluşturmuştur

Kuruluş yılı:2015
Franchise Adedi :5
Franchise Hedefi: 2020 / 10
Franchise giriş bedeli:150,000TL
Ortalama yatırım bedeli:850,000TL
Reklam katkı payı:
Royalty bedeli:%
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.500m2

22) Yemen Kahvesi

Kahvecilik 1980’li yıllarda başlayıp dededen oğula süregelen, yine 1990 yıllarında farklı yerlerde kahvehane kültürü ile devam eden birikimlerimizi, 2011 yılında Yemen Kahvesi markası ile bütünleştirerek Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde şubeler ve franchise’ler vermeye başlamıştır.
Yemen Kahvesi projelendirmeden uygulamaya aksesuar’dan menülerinde yer alan ürünlerimizin %80’e kadar kendi bünyemizde yer alan tecrübeli ekiplerimiz ve donanımlı fabrikamızda üretilmektedir

Yemen kahvelerinde Yemen’in dışında farklı ülkelerin çekirdekleri ile harmanlanan türk kahveleri, çeşitli lezzetlerdeki dünya kahvelerinin yanısıra birçok soğuk ve sıcak içeceklede zengin menümüzde yer almaktadır.
Kahvemiz kızıldeniz sınırında yemen bölgesinin dağlarında arap yarım adasının güneybatı tepesinde yetişen tek orjinli ve ekilen dünya’nın en eski kahveleridir.

Kuruluş yılı:2011
Franchise Adedi :59
Franchise Hedefi: 2020 / 100
Franchise giriş bedeli:150,000TL
Ortalama yatırım bedeli:450,000 ila 900,000TL
Reklam katkı payı:
Royalty bedeli:% 3
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.500m2

23) Stolk Hookah

Stolk Hookah,Restoran ve Kafe işletmeciliğinde kaliteli hizmet; bir lütuf değil, siz değerli müşterilerimizin en doğal hakkıdır. Stolk Hookah ailesi olarak sizlere sunduğumuz hizmetleri bu ilke çerçevesinde oluşturmaktayız.

Kaliteden ödün vermeyen yemeklerimiz, estetik çizgilere sahip mekan tasarımlarımız ve müşteri memnuniyet garantili servis anlayışımız ile Balçova’nın en çok tercih edilen markası olmayı görev edindik. Bu görev çerçevesinde, üst düzey hijyen unsurlarına sahip, optimum kalite/fiyat oranına göre hazırlanmış geniş ürün yelpazemiz ve tüketici deneyimlerini ön planda tutan müşteri politikamızla, siz değerli müşterilerimize hakkınız olan kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Kuruluş yılı:2011
Franchise Adedi :3
Franchise Hedefi: 2020 / 15
Franchise giriş bedeli:200,000TL
Ortalama yatırım bedeli:2,000,000TL
Reklam katkı payı:
Royalty bedeli:% 5
Destekler: Eğitim,yer seçimi,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye bütün bölgeler ve Dünya
İşyeri özellikleri: Cadde ve AVM min.500m2

24) Gloria Jeans Coffe

Gloria Jean’s Coffees’in Türkiye serüveni ise; 1999 yılında İstanbul Mydonose Showland’de ilk şubesini açmasıyla başladı. Avustralya, 2012 yılı Haziran ayında Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile resmi Master Franchise anlaşmasını yeniledi ve Gloria Jean’s Coffees yeni şubelerinde sevenleriyle tekrar buluştu. İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Gloria Jean’s Coffees bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede 1200’den fazla şubesinde hizmet vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşmaktadır.

Bu markaların yanısıra ; Kahve tiryakisi,Bi Tane kahve,Cafemania,Mado,Captain black coffee house,gibi birçok markada bayilik vermektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı