Best Coffee Shop Franchise

by Bayilik Lobisi

BEST, Ocak 2007’de İtalya’nın lider markası Lavazza’nın Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuş, 2008 yılından itibaren de BEST COFFEE SHOP zincir uygulamalarını Türk kahve severlerin beğenisine sunmuştur. Sektörde Makine + Ürün + Servis sunan “tek” kuruluş Lavazza Türkiye,  BEST COFFEE SHOP kanalında franchising sistemi ile tüm illere ulaşacak.

NEDEN BEST COFFEE SHOP FRANCHISING?
-Doğru lokasyon seçimi konusunda fizibilite çalışmaları uzman kiralama ekibimizce yapılmaktadır.

-Ürün tedariği her biri Türkiye’nin liderleri arasında yer alan tecrübeli, kaliteli ve uzman firmaları ile çalışılmaktadır.

-Ürün lojistiği konusunda Türkiye’nin lider firmaları ile çalışılmakta olup tüm ürünler tek bir merkezden düzenli peryotlarda kafelere sevk edilerek üreticiden kafeye ulaşıncaya kadar ürün kalitesi her zaman kontrol altındadır.

-Tüm IK süreci anlaşmalı firmalarımız ile yürütülerek kafe personelinin eğitimleri eksiksiz yürütülmekte ve buna bağlı olarak kaliteli ve standart hizmet sunulmaktadır.

-Türkiye’nin tek uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalı kahve eğitimi verilen Lavazza Training Center’da, bu eğitime ek olarak verilen ürün ve servis eğitimleri ile personel hizmet kalitesi maksimum seviyededir.

FRANCHISING SÜRECİ
1) ADAY ADAYI BİRİNCİ GÖRÜŞME
Franchise aday adayı ile ilk tanışma toplantısı yapılır ve standart tanıtım videomuz sunulur. Ardından FRANCHISE BİLGİ ANKETİ
doldurulur. Franchise aday adayının soruları cevaplandırılır.
Aday Adayı Finansal Analiz
1’inci görüşmeden sonraki 1 hafta içinde ankette verilen bilgiler değerlendirilir. Bu süre boyunca firma ile ilgili bazı ek bilgiler talep edilebilir. Bu bilgilere göre finansal analiz ve değerlendirme yapılır.

2) ADAY ADAYI İKİNCİ GÖRÜŞME
Franchise aday adayı 2 shop ziyareti yaptıktan sonra BEST’i bilgilendirir ve 2’nci görüşme için randevu talep eder. Bu görüşmenin başında FRANCHISE 2’NCİ GÖRÜŞME BİLGİ FORMU doldurulur. 2’nci görüşme sonunda KESİN BAŞVURU FORMU imzalanır.

Komisyon Onayı
Ardından aday adayının finansal ve hukuksal durumu franchising değerlendirme komisyonumuz tarafından incelenir ve olumlu ise adaya yazılı (e-mail) ve sözlü (telefon) olarak başvurusunun onaylandığı bildirilir. KESİN BAŞVURU FORMU’NDA belirtildiği gibi 3 iş günü içinde taahhütname bedelini ödemesi istenir.

3) FRANCHISE ADAYI STATÜSÜNE GEÇİŞ
8.000 € taahhütname ödemesi yapıldığında franchise aday statüsü kazanılır ve 3’üncü görüşmeye davet edilir. 3’ÜNCÜ GÖRÜSME DEGERLENDIRME FORMU doldurulur. Eğer var ise kendi yeri ya da LOKASYON HAVUZU’nda bulunan yerlerden rezervasyonu yapılır. Adayın kendi yeri yok ve havuzdaki lokasyonlardan biri tercih edilmez ise yeni yer arama çalışmaları birlikte başlatılır.

Franchise Adayı Giriş Eğitimi
3’üncü görüsmeden sonra franchise adayına işleyiş hakkında detaylı bilgi ve eğitim verilir. Adaya 1 adet FRANCHISE YÖNETİM VE İŞLETME KILAVUZU kopyası verilir.

4) YER SEÇİMİ
BEST’in onayı ile yer belirlendiğinde, bu lokasyona ilişkin örnek proje sunulur. Sistem giriş prosedürlerini ve ödemesini tamamlamamış adaylara proje sunulmaz.

5) FRANCHISE SÖZLEŞMESİ
Kafe lokasyonu belirlenip YER KİRALAMASI yapıldığında, aday ile FRANCHISE SÖZLEŞMESİ imzalanır. Yerin franchisee’nin kendisine ait olması durumunda KİRALAMA BÖLÜMÜMÜZ tarafından işletme için yerin uygunluğuna dair onay verilecektir.

6) KAFE KURULUMU
Franchise sözleşmesinin imzalanması ile birlikte kafe kurulum çalışması başlatılır. Kurulum tamamlanıncaya kadar franchise kafe altyapısı ile ilgili yapması gereken sözleşmeleri (elektrik, su, telefon, doğalgaz, maliye,Telekom, müzik yayın vb.) tamamlar.

7) ELEMAN TEMİNİ
Kafe kurulumu başladığı anda BEST tarafından eleman temini başlatılır ve bulunan elemanlara eğitimler verilir.

8) İLK AÇILIŞ
İstenen seviyede ürün ve hizmet verecek şekilde kafe kurulumu ve eleman temini tamamlandığında, iş programında daha önce belirlenen tarihe göre İLK AÇILIŞ yapılır.

9) KESİN AÇILIŞ
1 ayı geçmeyecek şekilde kafenin tüm eksikleri tamamlanarak kesin açılış yapılır ve franchisee’nin yükümlülüklerinin tamamı başlatılmış olur. İlk açılış ile kesin açılış arasındaki sürede, franchisee ile birlikte belirlenecek bir AÇILIŞ ORGANİZASYONU gerçekleştirilebilir.

10) OPERASYON SÜRECİ
Kesin açılış ile birlikte franchisee’nin operasyonel yükümlülükleri tam olarak başlar.Franchising

SIKÇA SORULAN SORULAR

-Franchise sözleşmesi kaç yılı kapsar?
Lavazza Best Coffee Shop Franchise Sözleşmesi beş yılı kapsamaktadır.

-Toplam tahmini yatırım kaç TL’dir?
Bu gün itibarı ile 100m2 kapalı, 50 m2 açık alanı kapsayacak bir Lavazza Best Coffee Shop yatırım maliyeti ortalama olarak 150.000 Euro + KDV’nin altında bir yatırım maliyetine sahiptir. Yatırım maliyeti kapalı ve açık alanların m2 büyüklüğüne ve kullanılacak ekipmanın türüne/markasına göre değişiklik gösterecektir.

-Ne kadar kazanacağım?
İdael şartlarda işletilen bir işletmede %25 civarında kar öngörülmektedir. (Bkz. Yatırımın Geri Dönüşü tablosu)

-Yapılacak yatırımın geri dönüş süresi nedir?
Lavazza Türkiye tarafından onaylanan lokasyon, verilen eğitimi bire bir uygulayan işletmeci ve hizmet takibi ile Lavazza Best Coffee Shop’lar 24 aylık bir geri dönüşüme sahiptir.

-Lavazza Best Coffee Shop’ta kaç personel çalışmaktadır?
Personel sayısı, m2’ye bağlı olarak 6 ve üzeri olarak değişmektedir.

-Kaç şubeye kadar büyüme olasılığım var?
Lavazza Türkiye, Franchise tarafından operasyonel işletme sorunu yaşanmadığı ve yönetim başarısızlığı görülmediği sürece dükkan sayısı kısıtlamasına gitmemektedir.

best coffe shop franchising

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı