Beta Ayakkabı Van’da Mağaza Açtı

by Bayilik Lobisi

Ayakkabı sektörünün en önemli oyuncularından Beta Ayakkabı, Türkiye genelindeki 34’üncü, Van’daki ilk mağazasını hizmete açtı. Van’ın internet satışlarının oldukça yüksek olması Beta’nın bu ilde mağaza açmasında önemli rol oynarken, İranlı turistler de hedef kitle arasında yer alıyor.

Beta Genel Müdürü Barbaros Akyıldız, Van’ın bu bölgenin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirterek, özellikle internet satışlarında Van’ın üst sıralarda olması nedeniyle mağaza açmaya karar verdiklerini söyledi. Van mağazasının İran’dan gelecek turistler için de önemli bir perakende noktası olmasını hedeflediklerini kaydeden Akyıldız, “Gelecek dönemde de İran pazarına açılma planlarımız çerçevesinde Van bizim için ilk adım olacak” dedi.

İlk AVM Mağazası Açıldı
Akyıldız, şehrin yeni bir AVM’ye kavuştuğunu da aktararak, “Yeni mağazamız da bu AVM’de yer alıyor. Yeni mağazalaşma konusunda internet satışlarımız bize yol gösteriyor. Mağazamızın olmadığı şehirler listesinde internet satışlarında Van üst sıralarda yer alıyor. Bu ilde her kesimden müşterimiz var. Bizim müşterilerimizde kadın oranı yüzde 60, erkek oranı yüzde 40 düzeyindedir. Van’da bu oran kadınlarda yüzde 70, erkeklerde yüzde 30. Yani kadınların önemli bir ağırlığı bulunuyor” diye konuştu.

Van mağazasının İran’dan gelecek turistler için de önemli bir perakende noktası olmasını hedeflediklerini kaydeden Akyıldız, Nevruz bayramı dolayısıyla tatillerini geçirmek isteyen İranlıların 8-21 Mart tarihlerinde bu bölgeye akın ettiğini kaydetti.

2016 Ciro Hedefi 65 Milyon TL
Yeni mağazalar açmaya devam edeceklerini dile getiren Akyıldız, “Kısa bir süre sonra İstiklal Caddesi’nde Grand Pera’da bir mağaza açacağız. Bu yıl 5 mağaza açma hedefimiz vardı. 4’ü kısa süre içinde açılmış olacak. 2017 yılında ise Erzurum’da ikinci mağazamızı açma hedefimiz var. Trabzon, Antalya gibi illerde de mağaza açmayı planlıyoruz” dedi. Bu yıl büyümeyi sürdüreceklerini de vurgulayan Akyıldız, şu bilgileri verdi: “2015 yılında 55 milyon TL ciro gerçekleştirdik. 2016 yılı beklentimiz ise 65 milyon TL. Yeni büyüme beklentimiz var. “
(Milliyet)

Beta Ayakkabi Bayilik/Franchise detayları için tıklayınız.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı