Biota’dan Kadın Girişimcilere Bedelsiz Franchise Desteği

by Bayilik Lobisi

Biota mağazacılık konseptine özellikle kadın girişimcilerden ciddi talep geldiğini belirten Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, “Franchise taleplerinde, pozitif ayrımcılık yaparak kadın girişimcilerimizden franchise bedeli almıyoruz” dedi.

İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Gaziantep ve diğer büyük şehirler başta olmak üzere, önümüzdeki 3 yılda 30 satış noktasına ulaşmayı hedefleyen Biota Laboratuvarları, mağazacılık zincirini büyütüyor. Son üç ayda İstanbul’da; Kozyatağı Carrefour, Tepe Nautilus, Kadıköy ve Maltepe Park AVM’de olmak üzere 4 mağaza açan Biota Laboratuvarları, şimdi de bedelsiz franchise vererek kadın girişimcileri destekliyor. Biota ürün gamında; cilt, saç, el-vücut bakımı, makyaj ürünleri, anne-bebek, sporcu ve diyet ürünleri ile vitaminler yer alıyor.

Bioxcin, Bioder, Bioblas, Biomen, Restorex ve Nutraxin markaları ile sorunlara yüzde 100 bitkisel çözümler sunan Biota, arge laboratuvarlarında sürekli yeni ürünler geliştiriyor. Biota, eczaneden markete, zincir mağazalardan parfümeriye kadar yüzlerce noktada tüketiciyle buluşuyor.

Sağlık ve güzelliği bir arada sunan mağazacılık konseptine özellikle kadın girişimcilerden ciddi talep geldiğini belirten Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, “Taleplerde pozitif ayrımcılık yaparak kadın girişimcilerimizden franchise bedeli almıyoruz. Tek koşulumuz, kadın girişimcilerimizin işlerinin başında olmalarıdır” dedi. Acemoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Mağaza ya da kiosk konsepti kapsamında girişimcilerimize anahtar teslimi hizmetler sunuyoruz. Bugün bir kiosk’un maliyeti 20-25 bin TL ve bir mağazanın maliyeti ise m2’sine göre, 50-80 bin TL arasında değişmektedir. Makyaj, cilt bakım ürünleri, vitaminler, sporcu ve diyet ürünleri dahil olmak üzere sağlık ve güzelliği bir arada sunan Biota, bu konsepti ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmektedir.”

İlk yurt dışı mağazası 2017’de açılacak
Yurtdışında ilk Biota mağazasını 2017 yılında açmayı planladıklarını belirten Engin Deniz Acemoğlu, Almanya, ABD, Brezilya ve Polonya’da kurulu bulunan Biota ofislerinde ise bölgenin ürün satış ve dağıtım organizasyonlarının yönetildiğini söyledi.

Engin Deniz Acemoğlu, 2016 Mayıs ayında Dubai’de katıldıkları Güzellik Ürünleri, Kozmetik ve Parfümeri Fuarı başta olmak üzere, yurt dışı fuarlarda; İran, Azerbaycan, Hindistan, Pakistan, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistanlı yatırımcıların da aralarında bulunduğu birçok ülkeden toplamda 86 franchise ve distribütörlük talebi aldıklarını belirtti. Bu taleplerden sadece 14’ünün İranlı yatırımcılardan geldiğini kaydeden Acemoğlu, “Biota, devrim niteliğindeki bitkisel dermokozmetik ürünleri ile ülkemizde olduğu kadar dış pazarlarda da adından söz ettirmektedir” diye konuştu.

ABD’de CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası
Biota’nın ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olduğunu vurgulayan Engin Deniz Acemoğlu, Biota ürünlerinin 2014 yılından bu yana da Wallgreens zincirlerinde de tüketicilerle buluştuğunu söyledi. Acemoğlu, “Biota, ABD pazarında yer alan ilk Türk kozmetik markası olmuştur. Tüm bu yatırımların sonucunda Biota, saç bakım ürünü Bioxsine ile ABD’de 2014 yılının en iyi kişisel bakım ürünü seçilmiştir” diye konuştu.

Biota global marka yaratma yolunda hızla ilerliyor
Güney Amerika’dan Rusya’ya, Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar dünyanın birçok bölgesinde toplam 35 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Biota Laborutuvarları’nın dış pazarlarda başarısını hızla sürdürdüğünü kaydeden Engin Deniz Acemoğlu, “Biota, devrim niteliğindeki bitkisel dermokozmetik ürünleriyle dış pazarlarda da adından söz ettirmekte, global marka yaratma yolunda hızla ilerlemektedir” şeklinde konuştu.

Biota Mağazaları Franchise bilgileri için burada yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı