Birleşik Krallık Türk Girişimcilere Kapılarını Açılıyor

by Bayilik Lobisi

Girişim Fabrikası öncülüğünde düzenlenecek Scale-Up yarışmasını kazanan girişimciler Birleşik Krallık’ta yapılacak özel bir programla yatırım ve iş ekosistemi ile tanışma fırsatı bulacak. İş geliştirme ve hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası, Birleşik Krallık’la önemli bir işbirliğine girdi. Girişim Fabrikası öncülüğünde Scale-Up yarışması düzenlenecek. Scale Up, şirketini Birleşik Krallık’ta büyütmeyi isteyen girişimciler için tasarlandı. Kazanan girişimciler Birleşik Krallık’ta düzenlenecek olan özel program ile yatırım ve iş ekosistemi ile tanışma şansı elde edecek.

Birleşik Krallık’ın Türkiye ile sağlık, eğitim ve enerji gibi pek çok farklı sektörde ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’ten bu yana sürdürdüğü GREAT kampanyası, Türk şirketlere yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen GREAT Start-up yarışmasında elde edilen başarının ardından bu yıl düzenlenen GREAT Scale-up yarışması, kazanan şirketlerin Birleşik Krallık’ta işlerini büyütmelerini ve uluslararası bir ağa dâhil olmalarını sağlamanın yanı sıra girişimci bir ekosistemiyle bağlantı kurmalarına imkan sağlacayacak.

Kazanan girişimciler için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak. Londra’ya üç günlük bir iş seyahati yapacak olan girişimcilere alanlarında uzman muhasebeciler ve avukatlar aracılığıyla Birleşik Krallık’ta işletme kurma, çalışma vizesi ve vergi konularında danışmanlık hizmetleri sağlanacak. Yakın zamanda Londra’da kurulan Türk şirketlerle görüşmelerin ayarlanmasının yanı sıra Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) sunduğu fırsatlar hakkında bilgi verilecek. Kazanan şirketler, Birleşik Krallık girişim sermayeleri ve girişimcilik ekosisteminde yer alma fırsatı bulacak.

Son başvuru tarihi 24 Ocak 2016 olan yarışma ile ilgili detaylara https://www.gov.uk/guidance/great-startup-turkey adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı