Blue Bottle Coffee

by Bayilik Lobisi

Blue Bottle Coffee, 2020 yılına kadar ABD mağazalarında ‘sıfır atık’ hedefliyor.

Nestlé destekli butik kahve zinciri, 2020 yılı sonuna kadar ABD kafelerindeki tüm atıkların en az% 90’ını çöp sahasından uzaklaştırmayı planlıyor.

Açık bir mektupta Blue Bottle , ABD’de her yıl dağıttığı 12 milyon tek kullanımlık fincanın çoğunun, tamamen kompostlanabilir olmasına rağmen, düzenli depolama alanıyla sonuçlandığını kabul etti.

Sorunla mücadele etmek için, 16’sı Japonya’da ve 4’ü Güney Kore’de olmak üzere yaklaşık 64 ABD mağazası bulunan zincir, seçilen San Francisco mağazalarındaki sıfır-tek kullanımlık fincan programını, – ABD portföyünün tamamında kap ve ambalaj atığı kullanın.

Bu deneme, mağazada iade edilebilecek ve temizlenebilen bardaklar için küçük bir depozito ödendiği yeniden kullanılabilir bir fincan kredi planını içerecektir. Firma, at ve git gıda maddelerinin yeniden kullanılabilir kaplarda bulunacağını, kahvelerinin ambalaj atıklarını azaltmak için toplu olarak perakende satışa sunulacağını söyledi.

Şirketin CEO’su Bryan Meehan, “Sorunun bir parçası olduğumuzu itiraf etmekten korkmuyoruz… Misafirlerimize ve dünyaya, lezzetli kahvemize hizmet ederken tek kullanımlık bardakları elimine edebileceğimizi göstermek istiyoruz” diye yazdı.

Dünya Kahve Portalı araştırması , ABD kahve dükkanı tüketicileri arasında paket servisi olan kahve fincanlarını geri dönüştürmeye veya yeniden kullanmaya istekli olduklarını gösteriyor. Ankete katılanların% 62’si, fiyat indirimi veya ekstra sadakat puanı verilirse mağazada yeniden kullanılabilir bir kahve fincanı kullanmaya motive olacaktır. Sadece% 11’i tesis içi bardak yıkama tesislerinin bunu yapmaya zorlayacağını belirtti.

2020 hedefine ulaşmak için Blue Bottle, atıkların en az% 90’ının 2020’nin sonuna kadar ABD mağazalarından yönlendirilmesi gerektiğini belirten Sıfır Atık Uluslararası İttifak tanımına uyacaktır.

Duyuru , 2017 yılında kahve zincirinin çoğunluk hissesini alan Blue Bottle’ın ana şirketi Nestlé’nin 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir hale getireceğini açıklamasından kısa bir süre sonra geliyor .

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı