Çiğköfte Bayilikleri Popülerliğini Koruyor

by Bayilik Lobisi

İşçi Çalışacağına 25 Bin Liraya Kendi İşinin Patronu Ol
Franchise giriş bedellerinin diğer iş kollarına göre düşük olduğu çiğ köfte sektöründe anahtar teslim bir çiğ köfte restoranı ortalama 25 bin lira ve 6 ayda parasını geri kazanıyor. On yıllarda markalaşma atağına kalkan çiğ köfte restoranları zincir şubelerle büyüyor. Birçok markanın franchise giriş bedeli talep etmediği iş kolu, kısıtlı personel ve düşük dükkan kiralarıyla yatırımcının dikkatini çekiyor. Bugün ortalama 25 bin liralık bir yatırım 6 ayda geri dönüyor. Sektör temsilcileri, çiğ köfte restoranı açmak isteyen girişimcilere, şu tüyoları verdi:

Markanın beklentisi nedir?
Markaların ekipleri ve yatırımcılar lokasyonu belirliyor. Markanın konseptine uygun dekorasyon yapılıyor. Birçok marka isim hakkı bedeli talep etmiyor. Birçok marka bayilerden her hangi bir şekilde cirodan pay almazken, reklam katkı payı isteyebiliyor.

Doğru yer neresi?
Yeni açılacak bir şube için en önemli konu dükkanın cadde üzerinde yer alması. Şubeler yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde olmalı. Yeni açılacak bir dükkanın en az 20 metrekarelik alana sahip olması lazım.

Ne zaman para kazanırsınız?
Yatırımın geri dönüşü için en önemli konu ise dükkanın kira ve personel gideri. Türkiyede doğru lokasyonda açılan bir çiğ köftecinin geri dönüşü maksimum 6 ay olarak hesaplanıyor.1.800 çiğ köfte restoranı varTürkiyede 230 şube ile hizmet verdiklerini anlatan Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Özlem Polat, şu bilgileri verdi: “Çiğ köfte sektörü 2000li yıllarda gelişmeye başladı. Türkiyede birçok markanın yer aldığı ortalama 1.800 adet çiğ köfte restoranı var. Türkiyede bütün illere bayilikler verebiliyoruz. 2015 itibariyle Avrupada da bayilikler vermeye başladık. Almanya ve Hollandada şubelerimiz var, diğer Avrupa ülkelerinden de talep alıyoruz.”

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı