Doğaseverler İçin 9 Muhteşem İş Fikri

by Bayilik Lobisi

Organik tarım ve hayvan yetiştiriciliği son yıllarda yükselen trendler arasında. Özellikle keçi, eşek yetiştiriciliği popüler olunca ve devlet teşvikleri bu denli yüksek düzeyde iken Doğal üretimcilik parlak dönemini yaşıyor. Bu listemizde doğal üretim ve yetişticilik adına bir kaç örneği sizlerle paylaşıyor olacağız…

İşte Doğaseverler İçin 9 Muhteşem İş Fikri.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak
Besin zincirimizde önemli protein depolarından biri olarak gösterilen mantarların hemen herkes tarafından sevilerek tüketildiğini biliyoruz. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, güçlü bir antioksidan kaynağı olan ve daha pek çok faydası olan mantar, yetiştiricisine de gayet iyi miktarlarda para kazandırıyor. Üstelik bu işi yapmak için öyle çok fazla sermaye yatırmaya da gerek yok.
Kahvaltı Evi Açmak
Gölge veren heybetli ağaçların ortasında, tertemiz suları olan küçük bir dere kenarında konumlanmış sevimli bir kahvaltı eviniz olsun istemez miydiniz? Eğer doğal bir yaşam istiyorum diyorsanız, bir kahvaltı evi açarak hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Evet, son zamanlarda epey popüler olan kahvaltı evleri, mekanı iyi belirlendiği takdirde işletmecisine gayet iyi para kazandırıyor diyebilirim. Siz de bu kazançlı iş fikrini değerlendirmek istiyorsanız, hiç durmayın ve bir an önce araştırmalarınızı yapmaya başlayın derim.

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak
Yemyeşil ağaçların arasında doğal bir yaşam sürdürmek istiyorum diyorsanız, yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de büyükbaş hayvan yetiştiriciliği. Tabii büyükbaş hayvancılık yapabilmek için hangi yöntemlerinizi izleyeceğinize önceden karar vermeli ve adımlarınızı ona göre atmalısınız. Mesela; manda yetiştiriciliği mi yapmayı tercih edeceksiniz, yoksa son zamanların en kazançlı işlerinden biri olarak gösterilen eşek sütü üretimi mi yapacaksınız ya da at veya sığır yetiştiriciliğini mi tercih edeceksiniz? İşte tüm bu konularda bilgilenmek istiyorsanız, daha detaylı araştırma yaparak hep hayalini kurduğunuz yaşantıya kavuşabilirsiniz.

Kırsal Turizm Tesisi Kurmak
İşte çok eğlenceli ve kazançlı iş fikirlerinden biri daha: kırsal turizm tesisleri! Siz de doğal yaşamı seviyorsanız ve ailenizle birlikte beton olmayan yemyeşil bir hayat sürdürmek istiyorsanız, kırsal turizm ile uğraşmayı düşünebilirsiniz. Eğer bu alanda iş yapmak istiyor, ancak sermayeniz olmadığı için bir türlü ilk adımızı atamıyorsanız da ilgili kuruluşlar tarafından verilen desteklerin neler olduğunu araştırabilirsiniz. Zira ülkemiz dağları, ovaları, denizleri, nehirleri ve daha pek çok farklı doğal güzellikleriyle kırsal turizme o kadar uygun ki bu alanda iş yapıp da kazançlı çıkmamak mümkün değildir diyebilirim. Şayet “bu iş tam da bana göre” diyorsanız, daha detaylı araştırma yaparak kırsal turizmin ne kadar avantajlı olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Arı Yetiştiriciliği Yapmak
Bu iş fikrini daha önce hiç düşündünüz mü bilemiyorum, ama arı yetiştiriciliği de doğal bir yaşam istiyorum diyenler için oldukça uygun bir iş fikridir. Ülkemizin pek çok bölgesinde yapılabilen arı yetiştiriciliği, biraz zahmetli bir iş olarak görünse de bilinçli bir biçimde yapıldığında yetiştiricisine yüksek miktarda para kazandırmaktadır. Siz de arı yetiştiriciliği için uygun bir iklimde yaşıyor ve araştırmalarınızdan sonra bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, kollarınızı bir an önce sıvamalısınız derim. Sonuçta bu küçük mucize yaratıklar sayesinde para kazananlardan bir tanesi de neden siz olmayasınız ki değil mi?

Organik Tarım Yapmak
Doğal yaşamı seviyorum diyenler için önerilebilecek bir diğer iş fikri ise organik tarım yapmaktır. Günümüzde organik besinlere gösterilen ilginin ne kadar arttığını sanırım hepiniz biliyorsunuz. İşte bu durum doğal olarak organik tarımın eskiye nazaran çok daha fazla önem kazanmasını sağladı. Pek çok girişimci bu alana yönelerek, organik tarım yapmaya ve bu alandan para kazanmaya başladı. Siz de organik tarım işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, daha detaylı bir araştırma yaparak işe ilk adımınızı atabilirsiniz.

Seracılık Yapmak
Yatırımcıların iştahını kabartan alanlardan biri olarak gösterilen seracılık da doğal yaşamı seviyorum diyenler için düşünülecek bir iş fikri. Ülkemizin hemen her bölgesinde yapılabilen ve devletin verdiği teşviklerle birlikte pek çok kişiye ekmek kapısı olan seracılık sayesinde siz de ceplerini dolduranlardan biri olabilirsiniz. Tabii her işte olduğu gibi bu işte de başlamadan önce öğrenmeniz gereken belli başlı noktalar var. Siz de bu noktaların üzerinde durarak, seracılık yaparak para kazanıp kazanamayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylar nerede mi? Hemen aşağıda!

Tavuk ve Hindi Yetiştiriciliği Yapmak
Sayısız girişimciye para kazandıran iş fikirlerinden bir diğeri de tavuk ve hindi yetiştiriciliği yapmak. Bu işin de ülkemizin hemen her bölgesinde yapılabilen hem devlet hem de özel kurumlar tarafından destek verilen bir iş olduğunu bilmelisiniz. Beyaz ete duyulan talebin gittikçe artması ve tabii ki kırmızı et fiyatlarının ülkemizdeki çoğu kişinin alamayacağı kadar yükselmesi neticesinde gelişen beyaz et sektöründe tavuk ve hindi yetiştiriciliği kayda değer gelişme gösterdi. Siz de bu kazançlı iş kolundan faydalanmak istiyorsanız, konu hakkında daha detaylı araştırma yaparak kanatlı sektörüne ilk adımınızı atabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak
“Betonların arasında yaşamaktan bıktım, çiftlik hayatı istiyorum!” diyenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş önerisi de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği. Evet, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde 1980 yılından 2011 yılına kadar gözle görülür bir düşüş yaşandı diyebilirim. Ancak yapılan çalışmalarla birlikte küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yeniden canlandırılmaya çalışılıyor. Anlayacağınız bu iş koluyla uğraşmak isteyen girişimciler için çok büyük kolaylıklar sunuluyor. Siz de hem doğal bir ortamda yaşamak hem de yeni bir alandan para kazanmak istiyorsanız, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini düşünmelisiniz derim.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı