Domino’s Pizza Franchise Veriyor

by Bayilik Lobisi

Başarısı İspatlanmış Bir Firmanın Franchise’ı Olun
Domino’s Pizza’nın Evlere Servis konusundaki başarısı, 70 ülkede 10.000’nin üzerinde şubesi ile onaylanmıştır. Güçlü operasyon modeli, endüstrideki yenilikleri, destek veren ekibi, lezzetli pizzaları ve müşteri memnuniyetine verdiği maksimum özen, Domino’s Pizza’nın Franchise için mükemmel bir adres olduğunu gösteren nedenlerden sadece birkaçıdır.

Pizza Restaurantları A.Ş., Domino’s Pizza’nın Türkiye’de Master Franchise’ını alarak 1996 yılında öncelikle Ulus restoranıyla faaliyete geçmiştir.

Domino’s Pizza’nın amacı, başarılı Franchisee’ler ile büyümektir. Franchisee’ları ile yerel grup toplantıları yaparak, birebir görüşerek ve uygulamaları paylaşarak, pozitif enerji ile ilişkilerini daha da güçlendiriyor. Böylelikle şirket ve Franchisee’lar başarıyı birlikte elde ediyorlar.

Sistemin başarısının kanıtlarına ilişkin birkaç madde sıralamak gerekirse şöyle özetleyebiliriz:
-Domino’s Pizza’nın 455 şubenin yaklaşık 70%’i franchiseeler tarafından işletilmektedir.
-Şirket dükkanlarında evlere servis veya mutfak personeli olup, restoran müdürlüğü yapmış ve arkasından Franchisee olup kendi Domino’s restoranının sahibi olmuş dört Franchisee vardır. Bu dört arkadaşın toplam 24 Franchisee restoranı vardır.

Franchisee Olma Süreci
Franchisee olma süreci ile ilgili adımları aşağıda görebilirsiniz.

-Bilgi Alma
Franchisee talepleri; web sitesinden başvuru, telefonla bilgi alma veya referans yöntemi ile gerçekleşebilir.

-Başvuru
Başvuran kişi özgeçmişi, iş tecrübeleri ve referans bilgilerinin yer alacağı başvuru formunu doldurur.

-Ön Görüşme
Başvuru yapan Franchisee adaylarımızdan profili uygun görülenler daha detaylı görüşme yapmak için şirketimize davet edilirler.

-İş Planı Sunumu
Ön görüşmesi olumlu geçen Franchisee adaylarımızdan Yönetim Kurulumuza sunması için bir İş Planı ve bölge pazar araştırmasını da içeren iş planı istenir.

-Seçim
Adayın, işin başında birebir bulunacağı ve planda yer alanları başarıp başaramayacağına yönetim kadrosu tarafından karar verilir.

-Protokol
Aday bir ön protokol imzalar ve isim hakkı bedelinin $10,000’nı ön ödeme olarak verir. Alt Franchise sözleşmesi yapılır.

-Oryantasyon ve Hazırlık
Adayın ve personelin 12 haftalık eğitim süreci başlar, bu eğitimlere tam anlamıyla katılmak zorundadır. Aynı dönemde dükkan bulunması, yönetimin onayına sunulması, kiralama, dekorasyon faaliyetleri başlar.

-Uygulama
Dükkanlarda pratik ve teorik eğitimler alınır.

-Kontrat ve Açılış
Eğitim süreci esnasında herhangi bir problemle karşılaşılmamış ise Franchisee ile dükkan kiralama işlemleri tamamlanır ve kira kontratı imzalanır.

 

SAMSUNG

 

Kuruluş yılı:1996
Franchise Adedi :538
Franchise Hedefi: 2020 / 30 adet
Franchise giriş bedeli:firma ile iletişim
Ortalama yatırım bedeli:firma ile iletişim
Reklam katkı payı:
Royalty bedeli:
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye ve Dünya
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre min. 50m2 / Cadde ve Avm

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı