E Ticaret Nasıl Yapılır ?

by Bayilik Lobisi

Covid-19 ülkemizde her sektörde bir gerilemeye neden oldu. Yalnız birkaç sektör bundan etkilenmedi aksine
talep daha da arttı. İnsanların sokağa çıkmaması, kalabalık ortamlara girmek istememesinden kaynaklı uzaktan alışveriş büyük bir rağbet gördü ve bundan sonrada devam edecek. Bu talep E Ticaret üzerinden satışları artırdı. Bu talebi gören yatırımcılar da yeni yeni hizmetleri ekleyerek satışlar yapmaya başladılar.
Bu yazımızda E ticaret nedir nasıl başlanır konularını anlatacağım

E-ticaret Nedir?
E-ticaret, kısaca tanımı ürün ve hizmetleri internet üzerinden alıp satma işidir. E-ticaret müşterileri evde işyerinde veya bir tatil beldesinde bilgisayar, tablet ve telefonlarından E ticaret yapan sitelere girerek alışverişlerini yapmalarıdır.

Satmak İstediğiniz Ürün ve Hizmeti Belirlediniz mi!
E ticaret işine başlamadan önce piyasa araştırması yapmalısınız. Hangi sektörde hangi ürünlerle hangi kitlelere satış yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Satacağınız ürün bilgilerine sahip olmanız piyasadaki rakip analizlerini de iyi yapmalısınız. Önerimiz kendi ürettiğiniz malı satmanız tabi ki bu hepimiz için mümkün olmamaktadır.

Satmak İstediğiniz Ürün Tedarik Zinciri
Satacağınız ürün ve hizmetlerin taderik zinzirini iyi oluşturmanız gerekir. Gerçek bir mağazayı nasıl oluşturuyorsanız sanal mağazanızı da bu şekilde oluşturmalısınız. Ürünlerinizi diğer rakiplerinizden daha uygun maliyetlere ve özelliklerde satmalısınız ki zarar etmeyesiniz.

E ticaret için sanal bir mağaza kurmalısınız
E ticaret için öncelikle veri tabanı geliştirilebilinir bir E ticaret sitesi kurmanız veya kurdurmanız gerekir. Basit siteler kurarsanız işleriniz arttığında veya herhangi bir siber saldırıda siteniz zarar görecektir.

E ticaret için şirketiniz olmalı.
E ticaret yapabilmek için şirket kurmanız gerekmektedir. Başlangıçta şahıs şirketi kurmanız yeterli olacaktır. Bır muhasebeci yardımı ile bu kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Muhasebeciniz ileriki dönemlerde de size yardımcı olacaktır. Vergi mükellefi olmadan ticaret yapamazsınız.

E ticarette reklam ve pazarlama çalışmaları yapmalısınız

E ticarette başarılı olmak istiyorsanız reklam kanallarını ve sosyal medyayı çok iyi kullanmalısınız. Bütcenizin bir bölümünü reklama ayırmalısınız. aksi takdirde satış yapamazsınız. Facebook ve instagram sayfalarınız olmalı bu sosyal medya oluşum ve yönetimini bilmiyorsanız mutlaka profesyonel bir hizmet almalısınız. Site içersindeki ürünlerin veri girişleri ve kampanyalarla ilgilenen bir ekibiniz olmalıdır. E ticarette satış yapabilmeniz için düzenli bir tanıtım ve reklam yapmalısınız.

Rakiplerinizden farklı olmalısınız .

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı