Evden Para Kazanmanın Yolları

by Bayilik Lobisi

Ev ortamını seviyorsanız ya da herhangi bir sebep yüzünden dışarıdaki iş dünyasına adım atmak yerine evinizden para kazanmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilmek için pek çok farklı seçenek sizi bekliyor. Özellikle çalışmayan ev kadınlarının bolca tercih ettiği evden yapılabilecek işler ile gelir elde etmek mümkün. Ev ekonomisine katkı sağlamak, ek gelir ile daha güzel bir yaşam elde etmek ya da kendi ihtiyaçlarınızı daha kaliteli bir şekilde karşılamak istiyorsanız becerileriniz ve ilgi alanlarınız doğrultusunda son derece basit ve fazla yorgunluk vermeyen iş fikirleri ile evinizden çalışmaya başlayabilirsiniz.

Evde Para Kazanmak İçin Yapılacak İşler
1. Kurabiye yapmak

Evde yapılabilecek sermayesiz işlerden birisi de özellikle hanımların oldukça yetenekli olduğu alanlardan birisi olan kurabiye yapımıdır. Ailenizi ve misafirlerinizi mutlu etmek için defalarca yapmış olduğunuz kurabiyelerden para kazanmanız mümkün. Yalnızca yaptığı kurabiyeleri satıp son derece iyi paralar kazanabilen girişimci ev kadınları bulunuyor.
Ve bunu yapabilmek için:
Bir dükkan açmanıza ya da çok ekstra bir çaba göstermenize de gerek yok.
Toplantılar, partiler, özel günler ya da çeşitli etkinlikler için yapacağınız kurabiyeleri satıp para kazanmanız imkansız değil.
Kurabiyelerinizin ününü eş dost yardımıyla etrafınıza duyurabilir ya da bu konuda sosyal medyayı bir reklam alanı olarak kullanabilirsiniz.
Kurabiye sattığınız müşteri ağınız genişledikçe ve insanlar sizin kurabiyelerinizi beğendikçe reklam çabasına olan ihtiyacınız da doğal olarak azalacak, tavsiye yoluyla size ulaşan insanlar güzel bir gelir elde etmeniz için yeterli olacaktır.

2. Nikah şekeri yapmak
Düğün ve nikahlarda misafirlere hatıra amacıyla verilen küçük hediyeleri hepimiz biliyoruz. Hatıralık olarak üretilen ve dağıtılan bu minik hediyeleri yaparak para kazanmamanız için hiçbir sebep yok.
Son derece eğlenceli bir uğraş olarak ilgilenebileceğiniz nikah şekeri üretimi sayesinde gelir elde edebilirsiniz.
Ayrıca sipariş usulü çalışmanız durumunda gerekli malzemeleri satın alabilecek parayı da bulmuş olursunuz ve bir zorluğu daha ortadan kaldırmış olursunuz.
Çok fazla maliyet gerektirmediği için gayet tercih edilebilecek bir para kazanma yolu olarak görünüyor.

3. Sabun yapmak
Son zamanlarda güzel desenleri ve hoş kokuları ile dikkat çeken sabunları sadece banyolarda görmüyoruz, artık bu ürünleri oturma odalarında bile dekoratif süs eşyaları olarak görmek mümkün.

Öylesine farklı modellerde sabunlar yapılıyor ki bunlardan:
Hem süs eşyası olarak faydalanılabilir hem de hoş kokuları dolayısıyla tercih edilebilir.
Ayrıca bu tip sabunları üretmek ev kadınları için son derece kolay.
Evinizde oldukça az bir vakit harcamanız halinde bu sabunları üretebilir ve çeşitli hediyeler hazırlayabilir ya da kolayca satabilirsiniz.

4. Çocuk bakıcılığı yapmak
Çalışmak için bir ofise ya da başka bir mekana gitmek durumunda olan ebeveynlerin en büyük sıkıntılarından birisi de çocuklarını emanet edecek birisini bulmaktır.

Güvenilir ve şefkatli kimliğinizi kullanarak bu ebeveynlerin derdine deva olabilir ve çocuklarına bakıcılık yapabilirsiniz. Bu sayede kendi evinizde oturup çocuklarla ilgilenerek gelirinizi artırmanız mümkün olacaktır.

5. Reçel yapmak
Günümüzde organik ürünlere karşı son derece büyük bir ilgi mevcut.
Reçel konusunda özel bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız ve aileniz, komşularınızı, reçellerinizi tadan misafirleriniz size bu konuda övgüler sayıyorsa uygulayabileceğiniz para kazanma fikirlerinden birisi de reçel yapıp satmaktır.
Genelde reçel yapan kişiler:
“Reçel yapmak ne kadar zor olabilir ki?” diye düşündükleri için bu ürünleri satmayı akıllarına getirmezler, çünkü herkesin kendileri gibi iyi reçel yaptığını zannederler.
Fakat çalışan ev hanımları, bu işe yeteneği ya da vakti olmayanlar, bekar evinde yaşayan erkekler ev reçeli almayı tercih ediyorlar. Dolayısıyla yaptığınız o güzel reçelleri internet üzerinden ya da organik ürünlerin satıldığı pazarlar aracılığıyla satabilir ve para kazanabilirsiniz.

6. Ütü yapmak ve dikiş dikmek
Bir ev hanımı için günlük sıradan işlerin başında ütü yapmak ve dikiş dikmek gelir. Fakat birçok insan ya bu konuda kendilerine güvenmiyorlar ya da çalıştıkları için bu tip işleri yapmaya vakit bulamıyorlar.
Bu durumda olan insanlara yardımcı olarak para kazanmak için:
Onların dikiş ve ütü işlerini üstlenebilir ve bu sayede evinizden para kazanabilirsiniz.
Evde dikiş ve ütü hizmeti verdiğinizi yakınlarınız aracılığıyla ya da sosyal medya vasıtasıyla çevrenize duyurmanız halinde daha kolay müşteri bulmanız mümkün olacaktır.
7. Yemek yapmak
Pek çok ev hanımı için evde para kazandıran hobilerden birisi de yemek yapmaktır. Öyle ki yemeği sadece stres atmak ya da eğlenceli vakit geçirmek için yapan insanlar bile mevcut. Yetenek ve isteği bir araya getirdiğiniz zaman evinizde yemekler yaparak bu işten para kazanmanız hiç de imkansız değil.

Örnek vermek gerekirse:
İlkokula giden öğrencilerin velileri ile iletişime geçerek onların öğle yemeklerini yapıp iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
Bu tip faaliyetlerde bulunarak para kazanan pek çok ev kadını var. Genelde büyük şehirlerde yaşayıp çocuğunun evi okuluna uzak olan anne babalar bu tip güven veren ev hanımlarına öğle yemeği hazırlaması için ücret veriyor.

8. Altınları değerlendirmek
Altın pek çok ev hanımı için vazgeçilmez bir üründür ve neredeyse her ev kadını altının fiyatı hakkında fikir sahibidir.

Altın konusundaki bu bilginizi kullanarak:

Para kazanmanız da mümkündür.
Bu konuda önerilen kuyumcudan altın almak yerine internet bankacılığını kullanarak altın fiyatlarındaki değişimi takip edip anlık kazançlar sağlamak.
Eşinizle altın günleri konusunda anlaşmazlıklara sahipseniz bu fırsatı değerlendirip kazandığınız parayı göstererek onun pişman olmasını da sağlayabilirsiniz.
Yatırım yapmak yalnızca takım elbise giyen erkekler için değildir, ev kadınları da bu işi hakkıyla yapabilirler. Günlük işlerinizi hallettikten sonra interneti açıp güncel haberleri takip ederek küçük yatırımlar yapabilir ve bu yatırımlar sayesinde iyi gelir elde edebilirsiniz.
Altın fiyatlarının iniş ve çıkışına göre anlık al-sat işlemleri bile ek gelir sağlamanıza yardımcı olacaktır.

9. Organizasyon yapmak
Organizasyon ve zaman yönetimi konusunda yetenekli biriyseniz:

Daha önceki başarılı deneyimleriniz sayesinde etrafınızda “organizasyon” konusu açıldığında akıllara gelen insanlardan birisiyseniz tam size göre bir iş daha var.
Parti, nişan, doğum günü organizasyonu gibi çeşitli etkinlikler için organizatör kişiliğinizi ön plana çıkararak para kazanmanız mümkün.
Bunu gerçekleştirmek için sosyal medyayı ve interneti kullanabilirsiniz. Sosyal ağlar aracılığıyla ya da çeşitli internet mecraları yardımıyla duyurular yapıp hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.
Eğer daha önce çeşitli organizasyonlar gerçekleştirdiyseniz bunlara ilişkin fotoğrafları da duyurulara ekleyerek insanlar üzerinde daha pozitif bir etki bırakarak işi daha çabuk almayı mümkün hale getirebilirsiniz.

10. Ders vermek
Herhangi bir konuda yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız:
Evinize gelen öğrencilere ders vererek de para kazanabilirsiniz.
Günümüzde yabancı dil çok revaçta olduğu için iyi bir yabancı dil altyapısına sahipseniz ilkokul öğrencileri ile bu bilgilerinizi paylaşabilir ve bu sayede gelir elde edebilirsiniz. Elbette bu durum diğer dersler için de geçerli. Zaten birkaç müşteri bulup onları memnun ettikten sonra tavsiye kanalıyla reklamınız bolca yapılacağı için bir noktadan sonra çok sayıda öğrenciye ulaşabilirsiniz.
Bu sayede hem evinizde daha kaliteli vakit geçirmiş hem de çok fazla fiziksel yorgunluğa maruz kalmadan paranızı kazanmış olursunuz.
Tüm bunlara ek olarak bu tip işler sayesinde beyninizi dinç tutar ve bilgilerinizi de sürekli tazelersiniz.

11. Organik tarım yapmak
Eğer evinizin küçük bir bahçesi varsa:

Bu bahçede domates, çilek, biber gibi çeşitli sebze ve meyveler yetiştirerek para kazanabilirsiniz.
Ürünleriniz doğal yollarla üretildiği için hem iyi ilgi görecek hem de size güzel bir kazanç bırakacaktır.
Ayrıca bir apartman dairesinde yaşıyorsanız balkonunuza koyacağınız saksılarla bile bu üretimi gerçekleştirmeniz mümkündür.
Organik ürünlere özel bir ilgi gösteren ve bu ürünlere para harcamaktan çekinmeyen geniş bir müşteri kitlesinin var olduğunu düşündüğümüzde yetiştireceğiniz her bir sebze ve meyve bütçenize son derece olumlu katkı sağlayacaktır.

12. El işi yapmak
Günümüzde pek çok ev hanımı evde para kazandıran el işlerini yaparak gelir elde ediyorlar. Kimisi dantel, kimisi kazak, kimisi atkı, kimisi oyuncaklar yapıp bunları satarak para kazanıyor.
Bu konuda en verimli şekilde çalışmak için:
İlk olarak “Evde el işi ne yapabilirim?” diye düşünmeniz ve hangi alanda daha güzel ürün ortaya koyacağınızı belirlemeniz gerekiyor.
Yapacağınız el işlerinin türüne karar verdikten sonra bu ürünleri sosyal medya aracılığıyla bile satabilirsiniz.
Bugünlerde Instagram üzerinden yaptığı el işi ürünleri satan hanımların sayısı hiç de az değil.

13. Terzilik yapmak
El sanatlarından para kazanmak isteyenler için:

Evde iş yaparak gelir elde etmenin bir diğer yolu ise terzilik işleridir.
Müşterilerinizden düzeltilmesi gereken kıyafetleri alıp güzel bir işçilik ile kıyafetleri istenen hale getirerek para kazanabilirsiniz.
Evinizdeki basit terzi malzemeleri bile bu iş için yeterli olacaktır.

14. İçerik yazarlığı yapmak
Evinizde bilgisayar başına geçip içerik hazırlayarak da para kazanabilirsiniz.
Eğer yazım ve dil bilgisi kurallarına hakimseniz, yazma hızınız ortalamanın üzerindeyse içerik yazarları arayan kurumlarla iletişime geçerek yazı yazıp para kazanabilirsiniz.
Farklı konularda yazacağınız yazılar sayesinde çeşitli alanlardaki bilgi ve birikiminizi artırmanız da mümkün olacaktır. Yani içerik hazırlarken sadece para kazanmazsınız, aynı zamanda yaptığınız araştırmalar ve gerçekleştirdiğiniz okumalar sayesinde genel kültür seviyenizi de yükseltmiş olursunuz.

15. Boncuk işi yapmak
Özellikle mahalle kültürünün devam ettiği semtlerde neredeyse her sokakta “Evlere boncuk işi verilir” şeklinde bir ilana rastlamak mümkündür.

Eğer eliniz yatkınsa, evde vakit geçirirken bir yandan da çalışmak istiyorsanız boncuk işi veren yerlerle iletişime geçip çalışmaya başlayabilirsiniz.
Evden boncuk işi yapmak size aylık binlerce lira kazandırmayacaktır fakat boş oturmak size göre değilse ve bu tip işlerle uğraşmak hoşunuza gidiyorsa bir yandan eğlenceli vakit geçirirken bir yandan da hanenize ek gelir getirme şansını yakalamış olursunuz.
Bu tip işler:
Genelde iki farklı yöntemle verilir.
Boncuk işi veren kimi kişiler kendileri bizzat evlere işi teslim eder ve iş bittiği zaman yine bizzat giderek evlerden tek tek işleri toplayıp vakti geldiğinde çalışanların ödemesini yapar.
Bazı yerlerde ise durum tam tersidir, işi yapan ev hanımları iş veren dükkana ya da eve gidip işlerini teslim alırlar, evlerinde işlerini yaptıktan sonra teslim tarihinde işi veren dükkana ya da eve boncuk işlerini teslim ederler ve ödeme vakti geldiği zaman yine buralara giderek paralarını alırlar.

16. Turşu kurmak
Mutfakla arası iyi olan ev kadınları için:
Evden para kazanma yöntemlerinden birisi de turşu kurmaktır.
Turşu kurmak pek çok kişi için hem zahmetli hem de oldukça zor bir iş olduğu için genelde bu işi başarıyla yapan kişilerden ya da marketlerden turşular satın alınır.
Eğer çevreniz sizin mutfaktaki ustalığınıza inanıyorsa ve yaptığınız turşular herkesin beğenisini kazanmayı başarıyorsa çevrenizdeki insanlar için turşu kurarak evinizden para kazanabilirsiniz.
Hatta zamanla bu turşuları etrafınızdaki marketlerle ya da bakkallarla da anlaşarak bu tip yerlerde satışa sunabilirsiniz. Böylece usta olduğunuz bir alanla daha geniş kitlelere hitap ederken bir taraftan da daha fazla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

17. Organik şampuan yapmak
Ev hanımları için evden para kazandıran işlerden birisi de organik şampuan yapımıdır.

Evde çalışmak ve hanesi için ek gelir oluşturup ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev kadınları için alternatif bir gelir kaynağı olan şampuan yapımı:

Son zamanlarda popüler hale gelen işlerden birisidir.
Zamanla insanların tercihinin değişmesiyle birlikte organik şampuanlara artan talep ile birlikte bu işle uğraşanların geçmişe kıyasla daha fazla para kazanmaya başlaması, işin popüler hale gelmesine neden oldu.
Kullandığı şampuanlar yüzünden kötü deneyim yaşayanlar ya da uzmanları dinleyip mevcut şampuanları kullanmayı bırakanlar organik şampuana yöneldiler.
Ev kadınlarının, yapımını öğrendikten ve yapmaya alıştıktan sonra ev ortamında kolaylıkla hazırlayabilecekleri organik şampuanların satılmasıyla güzel bir gelir kaynağı oluşturulabilir.
Yaptığınız organik şampuanları çevrenizdeki insanlara satabileceğiniz gibi zamanla internet üzerinden daha geniş yerlere de kargo yoluyla satabilirsiniz.

18. Süs eşyası yapmak
Tamamıyla yaratıcılıklarını ve el becerilerini kullanarak para kazanmak isteyen ev kadınları:

Belirli malzemeleri edindikten sonra evlerinde süs eşyası yaparak da para kazanabilir.
Televizyon üniteleri, vitrinler, buzdolabı ya da evdeki diğer bölgeler için hazırlanacak süs eşyalarını internet üzerinden satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.
Ayrıca bazı mahallelerde ev kadınları için özel olarak kurulan pazarlarda da bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

19. Çeyiz hazırlamak
Anadolu coğrafyası için önemli geleneklerden birisi de çeyiz hazırlamaktır. Fakat çeyiz hazırlayan kişi her şeyi kendi başına yapmaz, çoğu zaman çevresindeki insanlardan ya da satış yapan mekanlardan çeyize uygun olacak ürünleri satın almayı tercih eder. Dolayısıyla günümüzde hala çeyiz ürünleri oldukça fazla ilgi görüyor.

Çeyiz hazırlayanlarla anlaşarak:

İstedikleri ürünleri evinizde hazırlayabilir ya da hazırlamış olduğunuz ürünleri çeyiz hazırlayan kişilere satmak için çeşitli yollar deneyebilirsiniz.
Evde yaptığınız çeyiz ürünlerini daha geniş kitlelere satabilmek için evinize yakın bölgedeki tuhafiye dükkanlarıyla anlaşabilir ya da internet aracılığıyla çok daha geniş kitllelere ulaşma şansını elde edebilirsiniz.

20. Davetiye hazırlamak
Evden çalışarak para kazanmak isteyen ev kadınları için en kolay ulaşılabilir işlerden birisi de davetiye hazırlamaktır.
Ülkemizin neredeyse her şehrinde rahatlıkla bulunabilen bir iş türü olan davetiye hazırlama işi ile para kazanmak istiyorsanız:
Bu iş olanağını tanıyan matbaa sahipleriyle iletişime geçip iş alabilirsiniz.
İşin yoğunluğu ve ağırlığına göre teslimat durumları farklılaşabilir.
Hafif işler için iş yapanlar matbaa dükkanına giderek işi teslim alırlar ve iş bittiğinde davetiyeleri yine bizzat giderek teslim eder ve vakti geldiğinde paralarını alabilirler.
Eğer iş ağırsa ya da matbaanın dağıtım ağı genişse davetiyeler işveren tarafından evlere gönderilir, bu sayede ev hanımının işi almak ya da teslim etmek için evden çıkmasına gerek kalmaz. Aynı şekilde iş bittiği zaman da matbaa tarafından gönderilen eleman ya da araçla iş teslim alınır ve vakti geldiğinde para ödemesi gerçekleştirilir.

21. Mandal veya kına paketleme
Önceden çok tercih edilen fakat günümüzde popülaritesini kaybeden mandal paketleme işi sayesinde evde mandal paketleyerek para kazanılabiliyor.
Ayrıca son zamanların popüler paketleme işlerinden olan kına paketleme sayesinde de evden tatmin edici gelirler elde etmek mümkündür.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı