Faruk Güllüoğlu Akdeniz Bölgesinde Franchise İle Büyüyor

by Bayilik Lobisi

Antalya’da ilk şubesini 2005 yılında açan Faruk Güllüoğlu, yeni yatırımlar ile mağaza sayısını 5’e yükseltti. Bugüne kadar Antalya’ya 8,5 milyon lira değerinde yatırım yaptıklarını ve 150 kişiyi istihdam ettiklerini belirten Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, 10 yılda Antalya’da ki mağazalarını ziyaret eden 3 milyonu aşkın yerli ve yabancı müşteriye hizmet verdiklerini belirtti.

Antalya’yı bölgesel üs olarak seçen Faruk Güllüoğlu birbiri ardına yeni mağazalarını açıyor. Antalya’da bir üretim tesisi ve 2 mağaza ile hizmet veren marka, Güzeloba, Şirinyalı ve Lara’da açtığı mağazalarla lezzet duraklarına üç yeni halka daha eklemiş oldu. Bölgedeki mağazalaşma atağını franchise iş modeliyle yürüttüklerini ifade eden Faruk Güllü, “Antalya ve çevresinde bugüne kadar toplam yatırım miktarımız 8.5 milyon TL’yi aşarken bölgedeki istihdam sayımız ise yaklaşık 150 kişi sayısına ulaştı. Yaz sezonunun başlamasıyla beraber bugüne kadar geçen 3 aylık sürede toplam 3 mağazamızı daha Antalya’nın hizmetine sunmuş olduk.” dedi.

Faruk Güllü, Antalya’da ilk mağazalarının açıldığı 2005 yılından bu yana 3 milyonu aşkın Antalyalının yanı sıra yerli ve yabancı turistin mağazalarını ziyaret edip alışveriş yaptığını da sözlerine ekledi. Cirolarının yüzde 15’ini yerli ve yabancı turistlerin yaptığı alışverişin oluşturduğunu ifade eden Faruk Güllü, yıl sonuna kadar iki mağaza daha açarak toplam 7 mağaza ve 11 milyon TL’lik yatırım büyüklüğüne ulaşmayı, 100 kişinin daha istihdamına olanak sunmayı hedeflediklerini de söyledi.

Antalya’daki Faruk Güllüoğlu üretim tesisinin yıllık 550 ton baklava, 25 ton kuru pasta ve 80 bin adet turta üretme kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Faruk Güllü, “Burada yer alan modern üretim tesisimiz, Antalya’daki mağazalarımız için günde 750 kilograma varan baklava üretim gerçekleştiriyor. Aslında tam kapasite olarak değerlendirdiğimizde 10-15 mağazaya yetecek büyüklükte, yani günlük 1,5 tona varan üretim gerçekleştirebilecek bir alt yapıya da sahibiz.” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı