FinTech İstanbul Platformu Kuruldu

by Bayilik Lobisi

Son iki yıldır en çok gündeme gelen kavramlardan olan Fintech’in İstanbul Platformu kuruldu.

Finansal hizmetlerin daha iyi, daha kolay ve hızlı verilmesi için teknolojik ürünler geliştiren girişimcilere destek olmak amacıyla Fintech İstanbul Platformu kuruldu. Türkiye’de finans ve teknolojinin bir araya gelmesi olarak tanımlanan, işlem hacmi 19.6 milyar dolar olan fintech’in İstanbul platformu Bankalararası Kart Merkezi’nde(BKM) düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Bankalararası Kart Merkezinin Genel Müdürü Dr. Soner Çanko “Fintech İstanbul iki girişimci tarafından kurulan finansal teknolojiler konusunda ilk platformdur. Türkiye’nin yurtdışına bilgi ihraç edebileceği, kendi emeğini ve iş gücünü uluslararası sermaye satabileceği özel bir çalışma olduğundan bu fikri benimseyip destek verdik.” dedi. Fintech İstanbul Platformu’nu hayata geçiren öncü isimler arasında yer alan Startups watch kurucusu ve Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü Serkan Ünsal da bu konuda Türkiye’nin de işe gelişmiş ülkelerle birlikte başlama fırsatı olduğunu ve bunu değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Platforma öncülük eden isimlerden İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı ise Finans sisteminin önemli düzenlemeleri regülasyonlara tabi olduğunu söyledi. “Fintech yatırımcının en olmazsa olmaz eğitimi regülasyondur.” diyen Yazıcı “Finans dünyası tamamen regülasyonlar ile ortaya çıkan bir yapı olduğundan bir girişimcinin bunu bilmemesi baştan batmış olması demektir” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı