Fitness salonu nasıl açılır

by Bayilik Lobisi

Dünyada ve Türkiye de yaşam koşulları nedeniyle gerek hareketsizlik gerekse yanlış beslenmeden dolayı obezitenin artması kaçınılmaz oluyor.Bu neden den dolayı da fitness salonlarına ilgiyi artırıyor. Bayan ve erkeklerin birçoğu buraları spor salonu, vücut geliştirme ve sağlıklı yaşam alanları olarak adlandırsalar da gerçek adı fitness salonudur. Bu yazımızda salon nasıl açılır, asalonu açabilmek için hangi belgeler ve şartlar gerekli, teşvikler ve maliyetlerle ilgili bilgi aktaracağım.

Fitness solonu nasıl açılır, bayilik nasıl alınır, hangisi daha karlıdır, zorluklar nelerdir.
Salon açılmadan planlamanızı yapın. Salonunuzun nasıl olacağına karar vermelisiniz. Salonda hangi aletlerin olacağı ve kime hitap edeceğinin kararını vermelisiniz. Salonu kurmak için maliyet araştırması yapıp o bütce yi hazırlamalısınız. Gerekli evrak ve belgeleri hazırlayıp gerekli yerlerden izinlerinizi almalısınız.

Fitness salonu açabilmeniz için minimum 100m2 ve üzerinde yer bulmanız gerekir. Yeri buldunuz bina sakinlerinden fitness salonu açabilmek için imza almanız gerekir ki daha sonra sizi şikayet etmesinler.

Salonunuzu bir mimar ile anlaşıp projelendirip projeye göre inşaat ve dekor çalışmalarını yaptırıp ekipmanları yerleştirmeniz gerekir. Burda önemli olan hijyendir.
Salonunuzu tuttunuz inşaat ve dekordan sonra ekipmanları yerleştirdiniz. Şimdi burayı çalıştırabilmeniz için gerekli belge ve sertifikalarınızın olması gerekir. Bu belgelerden en önemlisi gençlik ve spor bakanlığından alınan antrenörlük belgesidir. Belgeniz yoksa sakın korkmayın bu belgeye sahip olan birini bulursanız sorunu çözmüş oluyorsunuz.

Fitness salonu açmak için maliyetler de ortalama şöyledir.100m2 alan için 500,000TL ile 1,500,000TL .Aylık işletme giderleri ise ortalama 70,000TL ile 150,000TL arasındadır.

Aylık kazanç ne olabilir; 100m2 alan için 200 üyeniz olsa aylık abonman 1,000tl 200,000TL kazancınız olur.Tabiki bu kazancı özel derslerle de artırabilirsiniz.

Bu kadar işle uğraşmayayım (izin, inşaat, dekorasyon, tanıtım ) derseniz bu sektörde de bayilik veren birçok firma bulunmaktadır.
Bu markalardan bazıları şöyledir. Sports & Merits, Çilek Spor, My Gym, Muzipo Kids 3-12 yaş, Portakal Spor,Anadolu Fit Club, New Fit Cubul, Ladies Slim Fit, Fit-i’m Training Studio, Antfit Studio Franchise

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı