Franchise Pazarlama

by Bayilik Lobisi

Günümüzde sadece bir franchise sisteminin oluşturulması yeterli olmayıp aynı zamanda franchise markanızın gelişip büyüyebilmesi için sürekli olarak nitelikli franchisee’lerin de bulunması şarttır. Aksi takdirde, franchise sisteminizin büyüyüp güçlenmesi önemli ölçüde olanaksızlaşacaktır. Diğer yandan, özellikle son yıllarda ülkemizde franchise pazarına çok sayıda yerli ve yabancı franchise markasının girmesiyle oluşan rekabet neticesi yeni franchisee’lerin bulunması oldukça güçleşmiş ve ciddi tanıtım harcamaları yapılmasını gerekli kılmıştır.

Bu zorlukların bilincinde olan ve ülkemizde franchise sisteminin yaygınlaşmasının gerekliliğine inanmış olan Bayiliklobisi  franchise sisteminizi ülke genelinde son derece etkin ve ekonomik şekilde geniş bir girişimci kesimine profesyonelce tanıtıp yeni franchisee’ler bulmanıza yardımcı olmak amacıyla franchise pazarlama hizmetlerini siz franchisor’ların istifadesine sunmaya başlamıştır. Amerika’da yapılan araştırmalarda, franchisee teminine yönelik hizmet veren danışmanlık kuruluşlarının yönlendirdiği her beş girişimciden bir tanesinin ilgili franchisor ile sözleşme yapıyor olması, bu tarz hizmetlerin ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Şimdi siz de franchise pazarlama hizmetlerimizden yararlanabilir ve franchise sisteminiz için yeni franchisee’ler temin edebilirsiniz.

Franchise Pazarlama  Kapsamı

  1. Web sitemizde franchise markanıza özel tanıtım sayfası açılması

Girişimcilik Merkezi’nin web sitesinde franchise markanızla ilgili bir tanıtım sayfası açılarak 1 yıl süresince geniş bir girişimci kitlesine etkin ve ekonomik bir şekilde tanıtılacaktır. Bu uygulama kapsamında girişimcilere franchise markanızın kısa bir geçmişi, faaliyet alanı, çalışan sayısı, faaliyet gösterdiği bölgeler, franchise ünitesi açma maliyeti, franchise ünitelerinin karlılığı ve benzeri diğer konular hakkında detaylı bilgi sunulacaktır. Franchise sisteminiz hakkında bilgi verirken olabildiğince girişimcilerin ilgisini çekebilecek özellikleri vurgulanacaktır. Ayrıca, gerektiğinde franchise sisteminiz ile ilgili bilgileri güncelleme olanağı da sunulacaktır. Tüm franchise bilgileriniz çarpıcı fotoğraflarla zenginleştirilerek tanıtım etkinliğiniz artırılacaktır.

  1. İnternet’te franchise markanıza özel tanıtım yapılması

Pazarlama hizmeti süresi boyunca İnternet’te Google ve diğer reklam mecraları üzerinden zaman zaman franchise markanıza özel ilanlar da yayımlanarak yurt genelinde geniş bir girişimci kesimine tanıtımınız yapılacaktır.

  1. Girişimciler ile franchise satış görüşmelerinin yapılması

Bu aşamada başta franchise giriş ücreti ve royalty ödemeleri olmak üzere franchise satışıyla ilgili daha pek çok önemli husus franchisor ile girişimciler arasında pazarlık konusu olacaktır. Franchise satışlarında franchisor ile girişimciler arasında tam bir anlaşma sağlanamaması pek çok franchise satışının başarıyla neticelenmesinin önündeki en büyük engeldir. Franchise satışlarının başarıyla sonuçlanması için tüm dünyada kabul görmüş ve etkinliği kanıtlanmış yöntemler vardır. Bu çerçevede Bayiliklobisi girişimcilerle yapılacak görüşme ve pazarlıklarda taraflar arasında tam bir uzlaşmaya varılması konusunda stratejik danışmanlık hizmeti verecektir.

  1. Franchise pazarlama sürecinin tamamlanması

Taraflar arasında franchise satın alım koşullarıyla ilgili tam bir uzlaşma sağlandığında franchise satış sözleşmesi yapılacaktır. Franchise satış sözleşmesinin imzalanması ile franchise satış süreci sona ermiş olacaktır.

Detaylar ve ücretlendirme için tıklayınız…

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı