Franchise Zincirlerinin Yükselen Sektörü, Oto Yıkama

by Bayilik Lobisi

Temiz Gelir
Son yıllarda alışveriş merkezleriyle markalaşma sürecine giren oto yıkama şirketleri, yeni bayiliklerle hem Türkiye’de büyüyor hem yurtdışında. Birçok yabancı markanın da girdiği Türkiye’de, markalı bir oto yıkama dükkanı açmanın maliyeti ortalama 150 bin lirayı buluyor. Bu yatırım yaklaşık 36 ayda geri dönüyor.

YABANCI markaların Türkiye pazarına girmesiyle hızlı bir büyüme yakalayan oto yıkama sektörü, 1.2 milyar liralık ciroya ulaştı. Buna bir de ‘boya parlatma, detaylı iç temizlik ve motor temizliği ve ürün satışları’ da eklenince sektörün cirosu 3 milyar liraya yaklaşıyor. Oto yıkama sektöründeki bu rakamlar birçok yatırımcının da iştahını kabartıyor. Özellikle yeni açılan alışveriş ve iş merkezlerini hedefleyen sektör, bayilerle büyüyor. Sektör temsilcileri, anahtar teslim markalı bir oto yıkama dükkanının maliyetinin 150 bin lirayı bulduğunu belirterek, “Bu yatırım yaklaşık 36 ayda geri dönüyor” diyor.

MARKALARIN TALEPLERİ
– Yeni açılacak bir oto yıkama dükkanının en az 300 metrekare kapalı alanı olması gerekiyor.
– Eğitimler ve kurulum paketleri şirketler tarafından karşılanıyor.
– Franchise giriş bedelleri 25 bin doları bulabiliyor.
– Sürekli franchise ödemesi ve reklam katkı payları da talep edilebiliyor.

ACABA NERESİ TUTAR?
– Hedef lokasyonların başında alışveriş merkezleri geliyor.
– İş ve yaşam merkezleri ile büyük oteller de markaların hedefinde.
– Ana cadde üzerindeki stratejik bir oto yıkama dükkanı yatırımını daha hızı geri döndürebiliyor.
– Toplu konut projelerinin bulunduğu alanlar da önemli.

NE ZAMAN PARA KAZANIRIM?
– Bugün markalı bir oto yıkama dükkanı için ortalama 150 bin lira yatırım gerekiyor.
– AVM içerisindeki bir dükkan yatırımını 24 ayda geri döndürebiliyor.
– Ancak sektör temsilcileri bunun ortalama 36 ayda geri döneceğini belirtiyor.

2016’da 10 bayilik verecek
AUTOZEN firması ortaklarından Mürsel Keleş, “2016 sonuna kadar 10 bayilik vereceğiz. Franchise giriş bedellerimiz seçilen kurulum paketine göre değişiyor. Bu kurulum paketleri 70 bin TL ile 150 bin TL arasında değişmekte” diyor.

Eğitim, finans ve pazarlama desteği
AMERİKA merkezli Ziebart da son dönemlerde atılım içerisinde. Marka bu yıl 30 franchise vermeyi planlıyor. Bugün 10 bin dolardan başlayan frachise giriş bedelleri 25 bin dolara kadar çıkabiliyor. Şirket, eğitimden yer seçimine, mal temininden pazarlamaya kadar birçok alanda destek veriyor.

Adreste araç yıkama hizmeti
TEKONOLOJİ yatırımları ile öne çıkan Globowax markası, yıl sonuna kadar 150 franchise verecek. Çevreci araç temizliği konsepti, susuz araç yıkama teknolojileri ve adreste araç temizliği hizmeti veren şirketin franchise giriş bedeli 10 bin liradan başlıyor. Şirket aylık 50 Euro reklam katkı payı talep ediyor. Globowax, girişimci ruha sahip yatırımcılar arıyor.b
(Ceyhun Kuburlu- Hürriyet)

Otomıtiv Sektörü Yatırım Fırsatlarını Buradan İnceleyebilirsiniz

Benzer İçerikler

1 comment

GOLDENWAX 4 Haziran 2017 - 17:14

Özgül Kimya İç ve Dış Ticaretin oto bakım ürünleri ve oto temizleme malzemeleri, kimyasalları alanında markası olan Goldenwax adını müşterilerine duyurmaya başladı bile. Özellikle oto bakım ürünleri alanında ilerleme kaydedilmiş sektörün önemli oyuncularından olmuşlardır.

Bir zamanlar araç yıkama teknolojisinin sadece fırçalamadan öteye gidemediği yıllarda yani oto yıkama sektörünün henüz gelişmediği dönemlerde araçlarını yıkatmak isteyenleri bekleyen tehlikelerden biri olan fırçalamaya bağlı çizikler her araç sahibinin korkulu rüyasıydı. Goldenwax gelişen teknolojinin gerekli gördüğü yatırımları zamanında yapmayı bilmiş fırçalama uygulamasını tarihe gömmüştür.

Google Reklamları

Yaptığı ciddi atılımlar firmayı oto yıkama alanında sürekli yukarıya taşıyan bir pozisyona getirmiş, müşteriler nezdinde ismi zikredilen bir isim yapmışlardır.

Oto bakım ürünleri nihayetinde kimyasallarla sağlandığından ürün geliştirme hususunda bu işin bilimsel alanında uzmanlarıyla işbirliği sağlanarak, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan ürünlerin geliştirilmesi için yatırımlar yapmışlardır.

Ürün portföyünü sürekli geliştiren firmanın bugün 80’in üzerinde ürünü bulunuyor. Raflarda yerini alan her ürünün arkasında yürütülen yoğun ar-ge çalışmaları müşteri memnuniyeti ve sağlığı için vazgeçilmez hale gelmiştir.

Şirket vizyonu dinamiği sürekli değişime ve gelişime bağlı olduğundan GOLDENWAX, endüstriyel temizlik, araç bakım, kişisel temizlik, mutfak, genel temizlik ve çamaşır kategorilerindeki ürünleriyle, pazardaki, kalite ve hizmette öncülük beklentilerini eksiksiz bir biçimde karşılamak için gelişmeye devam ediyor.

Onca yıllık tecrübesini ve sürekli gelişimini destekleyici yeniliklerini dünya çapında paylaşmak isteyen firmanın ülkemizde bayilik ağını geliştirmek için önemli çalışmaları mevcut.

Bayilik şartlarını öğrenmek ve firmanın bir üyesi olabilmek için firma tarafından hazırlanan bayilik paketlerini kendi sitelerinden öğrenmeniz mümkün.Ayrıca yine site içinde bayilik başvuru formunu doldurmanın gerekmektedir.

İletişim Bilgileri

e-posta: info@goldenwax.com.tr

Telefon: +90 (216) 641 01 07

Reply

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı