Genç Girişimcilere Vergi Muafiyeti

by Bayilik Lobisi

TBMM Genel Kurulu’nda, Gelir Vergisi Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapan Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı. Gelir Vergisi Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapan Kanun Tasarısının yasalaşmasıyla ilk defa iş kuran genç girişimcilere 3 yıl vergi muafiyeti sağlancak.

Yasaya göre ticari, zirai ve mesleki faaliyet nedeniyle ilk defa gelir vergisine tabi olacak 29 yaşını aşmamış genç girişimciler 3 vergilendirme dönemi boyunca vergi ödemeyecekler. Faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren üç vergilendirme dönemi boyunca uygulanacak vergi muafiyetinden elde edilen kazançların en fazla 75 bin lirasına uygulanabilecek. Ayrıca yasanın getirdiği bir diğer düzenlemeye göre ticari kazancı basit usuldeki mükelleflerin sadece basit usulde tespit edilen ticari kazançlarının 8 bin lirasına kadar olan kısmı üzerinden gelir vergisi alınmayacak. Bu tutar, her yıl günün ekonomik koşullarına uygun olarak yeniden belirlenecek.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı