Gençlere 50 Bin TL Hibe Kredisi Nereden Nasıl Alınacak, Başvuru Nasıl Yapılacak?

by Bayilik Lobisi

Hükümet tarafından programa alınan hibe kredilerinde son durum! 50 bin TL hibe kredisi için tüm hazırlıklar tamam. Hibe kredisi nereden nasıl alınacak? Hangi kurum aracı olacak. Hibe kredisi almak isteyen kişiler için şartlar neler?

64. Eylem Tasarısı’nda yer meydan genç girişimcilere 50 bin lira hibe kredi verilmesine yönelik olarak çalışmaların bitirildiği ve kısa süre içerisinde hibe kredilerinin dağıtılmaya başlanacağı ifade edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 64. Hükümet Eylem Tasarısı dahilinde izah edilen genç girişimcilere 50 bin lira verilmesine yönelik çalışma oldukça büyük ölçüde hazır.

KOSGEB hibe krediye dair imza sürecini bitirdi. Yazılım güncelleme çalışmaları da başladı. Edinilen bilgiler göre 50 bin TL’lik hibeden yararlanma koşulları KOSGEB’in Girişimcilik Destek Paketi kapsamındaki koşulları taşıyacak.

KOSGEB girişimci desteklerinden KOBİ’ler, girişimciler ile Meslek Geliştirme Merkezini yönetmek üzere kurulan tüzel şahıslar yararlanıyor. 29 yaşına kadar alınabilecek girişimcilik desteklerinden faydalanabilmek için KOSGEB’den girişimci eğitim sertifikası alınması gerekiyor. Sonrasında proje hazırlanacak.

Girişimcilere işletme kuruluş desteği, kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği sağlanıyor. Genç girişimcilere yönelik 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi sağlanmasına yönelik çalışma da oldukça büyük ölçüde bitirildi. Kredi Garanti Fonu aracılığıyla bu krediye yüzde 85 kefalet imkanı sağlanıyor.

Projeye dair tüm ayrıntılar 24 Aralık’ta yapılacak Girişimcilik Ödül Töreni’nde açıklanacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hükümetin eylem planında verdiği bir başka müjdesi de surat binlerce esnafı rahatlatacak. Kolay usulde vergilendirilmeye tabi ufak esnafın, 8 bin liraya kadar beyan ettiği kazancın vergiden muaf olmasının yaklaşık 600 bin esnafı ilgilendirdiği belirtiliyor.

(Haber 7)

Benzer İçerikler

1 comment

merve 18 Ocak 2016 - 15:07

Yeni mezun olup 25 yaş üzeri bireylerde bu şartlardan yararlanabiliyorsa ekonomimiz için doğru bir hareket olmuş olur.çşp

Reply

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı