Gençlere İş Garantili Bedava Pilotluk Eğitimi!

by Bayilik Lobisi

Pilot olmak ister misiniz? Pilotluk keyifli ve çok kazandıran bir meslek. Sonradan pilot olabilme şansımızsa çok yüksek değil. Ama bu haber pilot olmak isteyen kişilere için bir fırsat olabilir. Türk Hava Yolları (THY) ile Alman Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, yetiştirmek üzere üniversite mezunu, iyi derecede İngilizce bilen Türk pilot adayları arıyor.

SunExpress’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, ilk etapta 80 Türk pilot adayı Hollanda’daki uçuş okulu Stella Aviation International’da (SAI) masrafları Sunexpress-SAI işbirliğinde karşılanarak eğitim alacak. Adaylar eğitim sonunda da SunExpress’te işe başlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SunExpress İnsan Kaynakları Direktörü Bülent Yurt, normal şartlarda pilot olmak isteyenlerin özel okullarda iş garantisi olmadan, ciddi paralar ödeyerek pilotluk eğitimi aldıklarını belirterek, bu kişilerin mezun olduktan sonra da iş bulma telaşına düştüklerini kaydetti.

Bu uygulamalarıyla hem eğitim masraflarını ödeyecek gücü olmayan pilot adaylarına da fırsat sunma hem de eğitim sonunda iş garantisi olacağını belirten Yurt, Hollanda’da eğitim vermek üzere ilk aşamada 80 pilot adayı aradıklarını söyledi.

Yurt, bu sayının daha sonra artacağını ve adayların eğitimleri için ilk etapta hiçbir ücret ödemeyeceklerini vurgulayarak, “Bütün masraflar bu işbirliği tarafından karşılanacak. Adaylar eğitimlerini bitirdikten sonra SunExpress’te çalışmaya başladıktan sonra, bu masraflar küçük meblağlar olarak maaşlarından kesilecek” ifadelerini kullandı.
(Milliyet)

Benzer İçerikler

1 comment

Saadet Zahran 16 Mayıs 2016 - 14:12

pilot olmak istiyorum.
saadetzahran8@outlook.com

Reply

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı