Girişim Fabrikası’ndan Donanımcılara Hızlandırma Programı

by Bayilik Lobisi

Yeni girişimlerin hayat bulmasına öncülük yapan Türkiye’nin önde gelen hızlandırma programlarından “Girişim Fabrikası” yine önemli bir projeye imza attı. Girişim Fabrikası, Kalkınma Bakanlığı, Özyeğin Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile, “geleceğin işi” olarak kabul edilen “maker hareketi” kapsamında, donanım geliştiren ve tasarlayan girişimcilere yönelik bir hızlandırma programı başlatıyor. “Girişim Fabrikası Maker Studio” adı altında 5 haftalık programa başvuru için son tarih ise 1 Ocak 2016. Başvurular www.girisimfabrikasi.com/maker-studio adresinden kabul ediliyor.

Öncelikli konuları, Nesnelerin İnterneti (IOT), Giyilebilir Teknolojiler, 3 Boyutlu Yazıcılar, 3 Boyutlu Yazıcı Malzemeleri ile Otonom Sistem ve Araçlar olarak sıralandığı programa, donanım geliştirmeye yönelik her fikir ile başvurabilecek.

Program Nasıl İşliyor?
1 Başvurular
2 Seçmeler
3 Hızlandırma Programı
4 Demo Day
5 İnkubasyon
6 İşbirlikleri

Seçilen girişimciler 5 haftalık eğitim programına dahil olurlar. Tüm girişimciler ortak olarak pazar ve müşteri geliştirme, zincir yönetimi – dağıtım planlama, finans – fiyatlandırma – pazarlama eğitimlerini alır. 5 hafta sürecek bu eğitimin ardından yönetim kuruluna sunum yapıp, kabul alan girişimciler Maker Studio’da üç aylık inkübasyon sürecine başlar. Üç aylık süreçte Özyeğin Üniversitesi destekli olarak çalışma alanlarıyla ilgili olarak ihtiyaç duydukları teknolojik desteği alırlar. Donanımlarını Maker Studio’daki ekipmanları kullanarak geliştirir, müşteri görüşmeleri yaparlar. Prototiplerini oluşturan girişimciler demo gününde ürünlerini sergiler. Girişimcilerimiz tüm inkübasyon süreci boyunca Girişim Fabrikası Maker Studio network’ünden faydalanır, yatırımcı görüşmeleri yaparlar.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı