Girişim Kampüs Başvuruları 22 Ocak’ta Bitiyor

by Bayilik Lobisi

Liyakat ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 2012 yılında başlatmış olduğu ve bu yıl Bornova Belediyesi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve İzmir kalkınma ajansınında yer aldığı Girişim Kampüs projesi dördüncü kez başlıyor.
Ege bölgesindeki girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürecek Girişim Kampüsü projesinde amaç tüm Türkiye’de girişimciliğin yaygınlaşması ve yeni iş alanlarıyla işsizliğin azalmasını sağlamak. Proje 11 Aralık günü Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nil Timur ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken ve İzmirli girişimci Siren Ertan katılımıyla tanıtıldı.

Kipa’nın ana sponsor olduğu projenin içeriğine göre 18 yaşını doldurmuş daha önce aynı iş fikriyle hiçbir yarışmada ödül almamış iş fikirlerine sahip adaylar Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinin,mentör ve yatırımcıların katılacağı girişimcilik konulu akademik eğitimden geçecek. Sonraki aşamada ise adayların iş fikirleri, iş yaşamında önemli konuma sahip kişiler, bu aşamalardan geçmiş girişimciler ve yatırımcılardan oluşan bir jüri heyeti tarafından değerlendirilecek. Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren ilk üç iş fikirlerine, bir sosyal girişimcilik projesine ve bir de Kipa özel ödül olmak üzere toplam 15.000 TL para ödülü verecek.

Detaylı bilgi ve 22 Ocak 2016’da sona erecek olan başvurular için; http://www.girisimkampusu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı