Girişimci Buluşmaları Ocak Ayı Konuğu Hakan Altınay Olacak

by Bayilik Lobisi

Girişimci Buluşmaları 2016 Ocak Ayı Konuğu Hakan Altınay Olacak
Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Girişimci Buluşmaları’nda bu ay Hakan Altınay onuk ediliyor. 2016’nın ilk Girişimci Buluşmaları’nda Altınay Robot Teknolojileri YK Başkanı sayın Hakan Altınay  26 Ocak akşamı misafir edilecek.

26 Ocak 2016 Salı günü 19.00’da Vakfımızın Eyüp Bahariye’deki merkezinde gerçekleşecek Girişimci Buluşmaları programında Altınay Robot Teknolojileri YK Başkanı sayın Hakan Altınay, “Türkiye’de Robot Teknolojilerinin Gelişimi” konulu sunumunu değerli katılımcılarla paylaşacak.

Ocak 2016 GİV Girişimci Buluşmaları etkinliğine katılmak için 0212 418 60 18’den Salih Yılmaz ya da 0535 053 59 11’den Bahri Çetin Beye ulaşarak katılım isteklerini (LCV) iletmeleri gerekiyor.

hakan altınay
Hakan Altınay Kimdir?
( Altınay Robot Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı )

1990 yılında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nden Türkiye’nin ilk 4 Uzay Mühendisinden biri olarak mezun oldu. 1990 yılında, aynı üniversitede, Türkiye’nin ilk robotu olan ALTINAY 1’i geliştirdi.

1991 yılında, Türkiye’nin ilk Teknoparkı olan İTÜ-TEKMER’de, Tükiye’nin ilk girişimci araştırma şirketi olan Altınay Robotik ve Otomasyon Limited Şirketi’ni kurdu. 30 Ağustos 1993 tarihinde endüstride kullanılacak 6 eksenli, robot projesini hayata geçirdi. Geliştirdiği teknolojiyi sanayinin hizmetine sunmak ve kalıcı hale getirmek için 1994 yılında üniversitedeki görevinden ayrılarak Altınay Robotik AŞ’yi kurdu. Robotik alanında öncü çalışmalar yapan Altınay Robotik firması, 1996 yılında Dünya Robot Federasyonu (IFR) tarafından Avrupa’nın 28 robot üretixisinden biri olarak kabul edildi.

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda Altınay Robot Teknolojileri makina, yazılım, elektrik, elektronik, enerji ve robotik konularında 1 Milyon’dan fazla saatlik Ar-Ge ve Ür-Ge birikimi olan bir şirket konumuna ulaşmıştır. Firma gerçekleştirdiği çalışmalarla, en son 2012 yılında KOSGEB tarafından verilen “KOBİ Büyük Ödülü” başta olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır.
Hakan Altınay, Türkiye’nin Bilim, Teknoloji ve Sanayi strateji çalışmalarında ve bu konularda hazırlanan kanun çalışmalarında aktif görev almıştır. Bu çalışmaların yanısıra, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) Kurucu 2. Başkanlığı, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği, MÜSİAD Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı ve YK Üyeliği, Teknopark Bilim Kurulu Üyeliği, Sanayi ve İhtisas Komisyonu Üyeliği gibi pek çok görev üstlenmiştir.

Evli ve iki kız çocuk babasıdır. Halen Altınay Robot Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ocak 2016 GİV Girişimci Buluşmaları etkinliğine katılmak için 0212 418 60 18’den Salih Yılmaz ya da 0535 053 59 11’den Bahri Çetin Beye ulaşarak katılım isteklerini (LCV) iletmeleri gerekiyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı