Girişimci Kadın Liderler Programı, Başvuruları Devam Ediyor

by Bayilik Lobisi

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, yüksek potansiyelli kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine destek oluyor. EY Türkiye, Girişimci Kadın Liderler Programı ile işini büyütmek isteyen kadın girişimcileri arıyor.

Girişimcilere yönelik danışmanlık ve rehberlik alanında bir dünya lideri olarak, başarılı rol modellere ve iş geliştirme çevrelerine erişimin, girişimcilerin işlerini büyütmeleri için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcilere ulaşarak onların hedeflerini gerçekleştirmelerine yardım edecek etkili bir liderlik programıdır. Bu bir yıllık program, işletmelerinin operasyonlarını aşağıdaki kazanımlarla büyüterek uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye hazır, alanında lider olmak isteyen kadın girişimciler için tasarlanmıştır:

-Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimlerini artırmak
-Potansiyel ortaklıkları, stratejik işbirliklerini, yeni müşteri ve tedarikçileri ve muhtemel sermaye kaynaklarını tespit etmek
-Birebir mentörlük desteği almak
-Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak liderlik, yöneticilik ve işletme becerilerini geliştirmek
-Kendileri ve şirketlerinin kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırmak

Başvuru Kriterleri ve Seçim Süreci
Bu ayrıcalıklı fırsattan yararlanmak isteyen adayların ve şirketlerinin aşağıdaki kriterleri sağlamaları gerekmektedir.

Şirketin,
-Son iki yılda en az yıllık 1 milyon TL cirosu olması
-Merkezinin Türkiye’de olması,
-En az 3 yıldır faaliyet göstermesi

Kadın girişimcinin,
-En az %25 hissedar olması ve yönetimsel olarak ana karar vericilerden birisi olması
-İşini büyütmeyi hedeflemesi ve istemesi
-Programla ilgili Oryantasyon Konferansı ve diğer Eğitim & Geliştirme etkinliklerine katılmayı taahhüt etmesi

Bu programa başvuracak adayların, uluslararası pazarlarda etkin faaliyet gösterme ve alanında lider olma amaçlarını hayata geçirmeleri için gerekli inanca, azme, özgüvene ve profesyonel vizyona sahip olmaları gerekiyor. Adaylardan aynı zamanda, potansiyel yatırımcılar, üst düzey danışmanlar ve yöneticilerle etkili şekilde iletişim kurmalarına olanak sağlayacak düzeyde iş dünyası tecrübesi ve bilgi birikimine sahip olmaları da bekleniyor.

Yukarıdaki kriterleri ve özellikleri sağlayan adayların başvuruları değerlendirilerek, 10 Şubat 2016 tarihine kadar EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı 2016 Dönemi’nde yer alacak en fazla 12 kadın girişimci belirlenecek. EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nda yer alacak bu kadın girişimciler, işlerini büyütmek için gerekli enerji, yaratıcılık, hedefler, girişimci ruh ve tutkuya sahip adaylar arasından seçilecek.

Nasıl Başvurabilirim?
Eğer siz de EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurmak isteyen yüksek potansiyele sahip bir kadın girişimciyseniz, 11 Ocak 2016 tarihine kadar internet üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Not: EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurarak, sadece etkili bir liderlik programına değil, aynı zamanda kendiniz ve şirketiniz için çok değerli bir ödüle de başvurmuş olacaksınız. Seçilen adaylar, bütün bir yıl boyunca liderlik becerilerini geliştirebilecekleri, iş dünyası hakkındaki bilgi ve birikimlerini genişletebilecekleri, çok önemli iş ilişkileri kurabilecekleri, iş çevrelerinde görünürlüklerini artırabilecekleri aktiviteleri de kapsayan özel bir programa katılacaklar. Programın katılımcıları, programa dahil oldukları yıldan itibaren, program aktivitelerinden istedikleri müddetçe yararlanma hakkına sahip olacaklar.

Sorularınızı eww@tr.ey.com e-mail adresi üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Programın Sonuçları ve Katkıları
Bugüne kadar dünyanın diğer bölgelerinde düzenlenen programlar dahilinde elde edilen sonuçlar, EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın, girişimciler için hızlı bir büyüme sağladığını göstermektedir. Babson College Kadın Girişimci Liderliği Merkezi tarafından düzenlenen bağımsız bir etki değerlendirme araştırmasına göre:

-Programa Kuzey Amerika’dan katılan şirketlerin 2013 yılı toplam cirosu, programa katılmadan önceki yıllara göre %63 artış göstermiştir.
-Katılımcılar yıllık ortalama %20 civarında ciro artışı sağlamışlar; bununla beraber, programa katılmalarının ikinci yılında şirketlerinin büyümeleri %50’ye ulaşmıştır.
-Katılımcılar aynı zamanda bir girişimci olarak kendilerine güvenlerinde, büyüme hedeflerinde, iş çevrelerinde ve bu çevrelerindeki görünürlüklerinde artış gördüklerini ifade etmişlerdir.

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için; http://www.ey.com/TR/tr/Home adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı