‘Girişimcilikte Önce Kadın’ Projesi 10 Bin Kadına Ulaştı

by Bayilik Lobisi

Kadınlarımızın ürettikleri ürünleri geliredönüştürmesi, girişimcilik kapasitelerini teknolojik destekle artırmaları amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Vodafone Türkiye Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı ortaklığında başlatılan “Girişimcilikte Önce Kadın Projesi” ilk senesinde yaklaşık 10 bin kadına ulaştı.

‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projesi 10 bin kadına ulaştı
Girişimcilikte Önce Kadın Projesi kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve kendileri için özel olarak oluşturulan oncekadin.gov.tr adresindeki internet mağazaları üzerinden ürünlerini satışa sunarak, en yüksek ticari performansı gösteren kadın girişimciler düzenlenen törende ödüllendirildi. Yarışmayı Eskişehir’den Sebahat Oral birinci, Samsun’dan Asuman Kanca ikinci, İstanbul’dan Nazik Kocaoğlu üçüncü olurak bitirirken, Samsun’dan Neslihan Kayhan ve İstanbul’dan Rabia Özdemir Tokat da Jüri Özel Ödülü’nü aldılar. Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel törende yaptığı konuşmada “Girişimcilikte Önce Kadın Projesi, kadınların ekonomik hayata katılımlarını ve girişimcilik kapasitelerini artırma hedefiyle hayata geçirildi. Proje ile 10 ilde 100 danışman öğretmenle 10 bin kadına halk eğitimi merkezlerinde bilgi iletişim teknolojileri ve girişimcilik üzerine eğitimler verildi. Eğitim alan kadınlar, kendileri için özel olarak oluşturulan oncekadin.gov.tr adresindeki dijital mağaza üzerinden ürünlerini satışa sunarak el emeklerini kazanca dönüştürebiliyor. Bugüne kadar 13 bin ürün dijital mağaza üzerinden satışa sunuldu. Tüm kursiyerlerin katılım sertifikası aldığı projede ayrıca, 300 kadının da KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden yararlanması hedefleniyor” dedi. Proje katılımcılarının Bağkur primlerini de ödüyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı