Global Girişimcilik Haftası Başlıyor

by Bayilik Lobisi

150 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası (GGH) yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden bir kampayadır. GGH her sene Kasım ayının ikinci veya üçüncü haftasında düzenlenir GGH bu sene Türkiye’de sekizinci defa, 16-22 Kasım 2014 tarihleri arasında kutlanacak. Küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş adamları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar Hafta boyunca gönüllü olarak gençlerle buluşuyor. 15- 30 yaş arasındaki gençlerde girişimcilik bilincini oluşturup potansiyellerini ortaya çıkarmak için bilgi ve birikimlerini paylaşıyor.

GGH kapsamında sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve devlet kurumlarının yer aldığı 200′den fazla paydaş Global Girişimcilik Haftası boyunca tüm Türkiye genelinde etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmaları organize ediliyor.

Yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yeniklikçi potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak değerlendirmeye teşvik eden Global Girişimcilik Haftası bu yıl 16-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Hafta hazırlıkları 11 Eylül 2015, Cuma günü Büyük Paydaş Toplantısı ile başlatıldı. Endeavor Yöentim Kurulu Üyesi Emre Zorlu’nun da yer aldığı toplantıda 11 Eylül 2015, Cuma günü Starters Hub’da 100’den fazla paydaş Global Girişimcilik Haftası 2015 hazırlıklarını başlatmak için bir araya geldi. Etkinlikte gün boyu farklı paneller ve sunumlar gerçekleştirildi. Yeni paydaşlar deneyimli kurumlarla networking yapma fırsatı yakalayıp, fikir alışverişinde bulundu. Buluşma haftanın iletişim kampanyasının oylaması ile tamamlandı. Bu seneki kampanyaları ve logoyu websitesinden indirebileceksiniz.

Etkinlik detayları ve daha fazlası için resmi sayfayı ziyaret edebilirsiniz; http://www.globalgirisimcilikhaftasi.com/

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı