‘Hamsi Finger’ Yurtdışında İlk Şubesini Rusya’ya Açıyor

by Bayilik Lobisi

Türkiye’de ekmek arası balık konseptinin ilk ve en büyük markaları arasında yer alan Hamsi Finger, yurtdışındaki ilk şubesini Rusya’da açmaya hazırlanıyor. Hamsiyi en sağlıklı fast food ürünlerinden biri haline getirmeye çalışan genç girişimci Gürkan Gediz’in kurduğu Hamsi Finger, yurtdışına açılıyor. Şu an 40 olan şube sayısını bu yıl 70’e ulaştırmayı hedefleyen şirket, ilk yurtdışı şubesini  Ekim ayında Rusya’da açacak.

Çok fazla franchising talebi aldıklarını anlatan Hamsi Finger Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Gediz, “Bugün istesek saatte bir şube açacak kadar talep var. Fakat biz çok ince eleyip sık dokuyoruz” diyor. Bu ay Rusya’ya giderek olası şube noktalarını tespit edeceklerini vurgulayan Gediz, şu ifadeleri kullanıyor: “Rusya’daki Türk bir işadamı burada 8-10 şubelik bir zincir kurmayı planlıyor. İlk etapta Moskova, St. Petersburg, Donetsk, Simperefol gibi kentlerde şubeleşmeyi hedefliyoruz. Avrupa’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerden de talepler geliyor. 2016’da şube sayımızı artıracağız. Yurtdışında yaklaşık olarak Türkiye’deki sayıya ulaşacak kadar büyüyeceğiz.”

Üretimi İzmir Atatürk OSB’deki tesislerinde gerçekleştirdiklerini anlatan Gediz, “Ürünler buradan bütün şubelerimize dağılıyor. Operasyon ve sevkıyatı İzmir’den yürütüyoruz. Balığı, kılçığından ayırdıktan sonra özel sosumuzla kaplıyor ve pişmeye hazır haliyle bayimize gönderiyoruz. Bayimiz pişme süresine göre balığı kızartıyor.” 33 farklı menü ile hizmet verdiklerini söyleyen Gürkan Bey, “Hamsi, çipura, levrek, kalamar, alabalık, karides, balık parçalarından oluşan bir balık grubumuz var. En kısa sürede havyarı da ürün yelpazemize yerleştireceğiz. Balığı daha çok ekmek arası sunuyoruz. Daha sağlıklı beslenmek isteyenler için salata grupları oluşturduk. Hamsili, çipuralı salatalarımız var. Kadın müşterilerimiz özellikle bu menüleri tercih ediyor. Çalışan kadınlar en büyük müşteri kitlemizi oluşturuyor. Hatta, artık günlerini bizim şubelerimizde yapmaya başladılar. Dünyada tanınan bir Türk markası olmayı istiyoruz, bunun için hamsi ismini hiç değiştirmeden kullanıyoruz. İnsanların bu ismi görmesini istiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

“İzmir’den Çin’e kadar gideceğiz”

Her yıl ortalama yüzde 100-150 arasında büyüdüklerini anlatan Gediz, “Türkiye’de hamsi denince akla Karadeniz geliyor. Ancak, henüz bu bölgede şubemiz yok. Biz dalga dalga büyüyoruz. İzmir’den dalga dalga Çin’e kadar gitmeyi planlıyoruz, bunu fazlasıyla istiyoruz. Ürünlerimizi balığı sevenler tercih ettiği gibi, hiç balık yemeyenler de tercih ediyor. Çünkü ürünlerimizde balık kokusu yok, rahatsız edici bir koku yok. Özel ballı hardallı bir sosumuz var, çocuklar çok seviyor. Hamsi Burger adıyla yeni bir ürün yaptık. 2.50 liraya sattığımız bu ürünü de çocuklar çok fazla tercih ediyor” diyor.

(Dünya Gazetesi Ahmet Usman Haberidir)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı