HD İskender Franchise Veriyor Mu?

by Bayilik Lobisi

-“HD İskender 20 Yıldır Franchise Vermeden Büyüyor”
HD İskender 20’nci yılı dolayısıyla Cevahir Alışveriş Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirdi. HD Holding CEO’su Kaan Demirağ, holding bünyesine yeni bir marka kazandırma amaçlarının olduğunu belirtti ve ekledi, “2016 yılında HD iskender olarak 10 veya 15 şubesini açma hedefimiz var”. HD İskender’in 20’nci yılı dolayısıyla Cevahir Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Demirağ, holdingin zincir restoranları hakkında bilgi verdi ve 2016 yılı hedeflerini aktardı. 150’ye ulaşan şubesi ve 2 bin 500 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük yerel ve ulusal zincir restoran grubu olduklarını belirten Demirağ, “HD İskender, yarattığı kurum kültürüyle 20 yıldır sektörün öncüsü olmayı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

HD Holding’in 20 senelik güçlü finansman yapısı ve tecrübesiyle organik büyümede iddialı bir grup olduğunu kaydeden Demirağ, “Cirosal olarak, son 5 yıl içerisinde her yıl minimum yüzde 25 oranında büyüdüğük. 60 şubesinde 1350 kişiye iş imkanı veren HD İskender markamızın 2015 cirosu ise 200 milyon Türk lirası’na yakın olarak gerçekleşecek” dedi.

Uluslararası marka olma hedeflerinin olduğunun altını çizen Demirağ, “Herhangi bir yabancı ortağımız yok. İki sene önce Suudi Arabistan’dan bir ortaklık teklifi oldu fakat kabul etmedik. Yüzde yüz yerli sermayeli bir holdingiz” bilgisini verdi.

– “HD İskender, franchise vermeyen ulusal ve yerel tek zincir
HD İskender şubelerinin kendilerinin açtığını söyleyen Demirağ, sözlerine şöyle devam etti: “Franchise vermeyen ulusal ve yerel tek zincir grubuyuz. Zoru seçip kendi yapımızı kurmaya gayret ettik. Kalitemizden ödün vermemek için franchise sistemine sıcak bakmadık, bu sebeple tüm şubelerimizi biz işletmekteyiz. Firmamıza bayilik almak için çok sayıda başvuru oluyor ancak, şu anda yurtiçi ve yurtdışı bayilik taleplerine olumlu dönüş yapamıyoruz.”

2020 sonuna kadar açmayı planladıkları şube sayısının 50 olduğunu vurgulayan Demirağ, bu noktada öncelikli amaçlarının şube sayısını arttırarak büyümek değil, verimliliği yüksek olan ve daha çok misafir ağırlayabilecekleri doğru lokasyonları tercih etmek olduğunu belirtti. Demirağ “HD Holding bünyesine 2016’da yeni bir marka kazandırma amacımız var. 2016 yılında HD iskender’in 10 veya 15 şubesini açma hedefimiz var” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı