İlk Seferi Olacak Girişimciler İçin 7 İşe Yarar İpucu

by Bayilik Lobisi

Girişimci olmak kolay değil. Zorlukları, aksaklıkları ve yorucu anları var, ancak bunun karşılığını mükafat, tatmin duygusu ve başarı olarak alıyorsunuz. Şirket kurma süreci birçok soruyu beraberinde getirir ve bu soruların çoğunun basit cevapları bulunmuyor. Çoğu cevabı tecrübe sonrası alacaksınız ve bu tecrübede girişimci olmanın gerçek heyecanını bulacaksınız.Bu makalede, yeni girişimcilerin girişim yoluna başlarken daha hazırlıklı hissetmesine yardımcı olacak önemli ipucu ve fikri bulabilirsiniz.

Başlayın gitsin
Girişiminiz üzerinde çalışmaya başlamak için doğru anın gelmesini bekliyorsanız, size kötü haberlerim var. O mükemmel an asla gelmeyebilir. Her zaman size durduran bir şey olacaktır, o yüzden harekete geçin ve hayallerinizi gerçekleştirmenin ilk adımını atın.

‘ Ürününüzün ilk halinden utanmıyorsanız, onu üretmekte geç kalmışsınızdır.’ Reid Hoffman

Öğrenmeye devam edin
Başarılı insanlar ömür boyu öğrenmeye devam ederler. Her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen yanılıyorsunuz. Öğrenmeye devam edin, becerilerinizi ilerletin ve yeni bilgiler edinin.

Risk alın
Girişimcilik zor bir iştir, yenilik yapabilmek ve hedeflerinize ulaşmak için risk almaya, denemeye hazır olmalısınız.

Akıl hocanızı bulun
..ya da en azından örnek alacağınız birini. Size ilham verecek, size değerli tavsiyeler verip başarılı bir şirket kurmanıza yardımcı olacak biri ile bağlantınızın olması önemlidir.

İletişim ağınızı genişletin
İletişim ağınızı genişletmek size ve şirketinize, iş hakkında size çok şey öğretebilecek, tavsiyeleriyle katkıda bulunabilecek ve iş olanakları sunabilecek kişilerle bağlantı kurmanıza fırsat ve şans tanır. Çevre edinin, çevre edinin, çevre edinin..

Dinleyin
Ekip üyelerini, müşterilerinizi, potansiyel yatırımcıları dinleyin. Söyleyeceklerini dinleyin ve duyduklarınız üzerine düşünün. Bazen, birileri söylemeden farkedeceğimiz şeyler olur. Tavsiyeye açık olun, ancak her zaman bu tavsiyeleri sorgulayın.

‘ Size en çok şeyi öğretecek müşterileriniz memnun olmayanlardır. ‘ Bill Gates

Fikirlerinizi yazıya dökün
Aklınıza gelen fikirlerin en saçma görünenlerini bile küçümsemeyin. Bazen imkansız gelen, yapılması gerekendir. Günlük tutun ve düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve size verilen tavsiyeleri yazın, böylece ne zaman günlüğünüzü okusanız, bu sayfaları ilham almak için çevirirsiniz.

(Bu makale startupist.com’da Silvia Selman tarafından 2015’te yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı