İnsanların Para Kazandığı 10 Garip Yol

by Bayilik Lobisi
Bugünün çılgın dünyasında, iyi bir yaşam sağlamak için sıradan bir iş sanırım hiçbirimize yetmez. Bunun farkında olan insanoğlu, daha çok para nasıl kazanırım hırsıyla kendine has çeşitli yöntemler bulmuştur. Bu yöntemler, çoğumuza hayal ürünü gibi gelebilir. Fakat bu olanakları kullanarak hatırı sayılır miktarda para kazananlar da var.

Çağımızda para, gücü sembolize eder. Daha huzurlu, mutlu ve rahat bir yaşam tarzı da ne yazık ki bütçemizle doğru orantılı olmaktadır. Sabit bir işte çalışıyor ama kazandığımız bize yetmiyor mu? Peki, daha fazla para nasıl kazanırız?

Sizler için hazırladığımız listedeki bazı yöntemler dikkate değerken, bazıları size saçma veya komik gelebilir. Yöntemler ne olursa olsun bu insanların hepsi ne kadar girişimci olduklarını yaptıkları işle gösteriyor.

1-Saç Satma

Saç Satma
Sağlıklı uzun saçlar, geçmişte olduğu gibi günümüzde de popülerliğini korumaktadır. Bu durum, genç kızların hiçbir işleme maruz kalmamış saçlarını değerli hale getirmektedir. ABD’de bazı kadınlar peruk üreticilerine uzattıkları saçları satıyor. Aslına bakılırsa peruk için kullanılan saçların çoğu Hindistan ve Rusya’dan geliyor.

Bu ticaret yöntemi maalesef yoksullukla yakın ilişkilidir. Bu ülkelerde yaşayan kadınlar, saçlarını uzatmak ve daha sonra uygun bir ücret karşılığı satmak zorunda kalıyor. İngiliz şarkıcı Jamelia, 2008 yılında saç uzatma sanayi ile ilgili bir belgesel yaptı. Belgesel hazırlığından sonra hiçbir zaman uzun saç kullanamayacak insanların sömürüsü karşısında şok olmuştur.

2-T-Shirt Giyme

T-Shirt Giyme
Jason Sadler, 2005 yılında şirketlerin logolu t-shirt’ünü giyerek reklam yapma fikrini buldu. Bu fikri satmak ve hizmeti daha geniş kitleye duyurmak için de 2009 yılında bir web sitesi kurdu. Jason’ın bulduğu fikir oldukça basit ama bir o kadar da etkiliydi. Genç girişimci, şirketlerle anlaşma karşılığında onların t-shirt’ünü giyerek reklamlarını yapıyordu. Sadler’in bu dahiyane fikri, kısa zamanda oldukça sevildi. Kısa sürede birçok şirketten talep aldı. Sadler talebe yetişmek için çok sayıda personel yetiştirmeye başladı. Jason, 5 yıl içinde hizmet fiyatını iki katına çıkardı ve şu anda bir yılda sadece t-shirt giyerek 500.000 dolar kazanıyor.

3-Video Oyunu Oynamak

Video Oyunu Oynamak
Video oyunları ilk ortaya çıktığında birtakım insanlar oyunların, çocukluk ilgisi gibi sadece bir hobi olarak kenara atılacağını düşünüyordu. Bugün oyun endüstrisi teknolojisi, dünyasının en heyecan verici ve en karlı sektörlerinden biridir. Yeryüzündeki en popüler turnuvalardan biri olan Internetional, 2014 yılında 10 milyon dolar ödül havuzu ile gücünü herkese kanıtladı.

4-İntihar Doktoru

İntihar DoktoruKuşkusuz tarihin en ürkütücü işlerinden biri intihar veya ötenazi klinikleridir. Buralar hayatını sonlandırmak isteyen insanların, ölümcül bir iğne almak için gittikleri kliniklerdir. Bu fikir ilk olarak bir Amerikalı patolog Jack Kevorkian tarafından savunuldu. Yeryüzündeki en ünlü intihar kliniği İsviçre’deki Dignitas Kliniği’dir. Şu ana kadar binin üzerinde insanın intiharında rol oynamıştır.

5-Oshiya

Oshiya
Japonya yoğun nüfus yapısıyla bilinmektedir. Ülkenin bazı büyük şehirlerinde özellikle sabah – akşam işçi giriş ve çıkış saatlerinde yollar inanılmaz kalabalık olmaktadır. Şehrin trafiğinden kaçanlar, metro gibi toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir. Fakat buradaki sorun metronun da en az trafik kadar yoğun olmasından kaynaklanıyor. Metro istasyonlarında çalışan Oshiya geliştirdiği yöntemle metro içine mümkün olduğunca çok insan bindirebilmek için çabalamaktadır. Gerçekten çok garip bir iş değil mi?

6-Profesyonel Ağıtçı

Profesyonel AğıtçıA
frika’da üzüntü verici bir olayın ardından yas tutmak adettir. Bu kültürel duygu birilerine para kazanmak için ilham kaynağı olmuş. Profesyonel yas tutucular, ölen kimsenin çok önemli biri olduğunu konuklara gösterebilmek için var güçleriyle ağlamaktadırlar. Ağlamanın yanında ölen için etkileyici ağıtlar da sarf ediliyorlar.

Bu oldukça ilginç duran iş, Batı dünyasında çok yaygın olmasa da yavaş yavaş ilgi çekiciliğini de arttırıyor. Ian Robertson adında bir adam, Essex’de profesyonel ağıtçı kiralama işini yapan Rent a Mounter’ı kurdu.

7-Toprak Satma

Toprak Satma
Amerika’da yaşayan İrlandalı Tipperary Pat Burke, göçmen İrlanda neslini düşününce aklına dahiyane bir fikir geldi. Fikre göre; İrlandalı göçmenlerin öldüklerinde mezarları üzerine serpilmesi için İrlanda toprağı satmaktı. Burke, her bir toprak kutusunu 15 dolara sattı. Bu işi bir şirket haline dönüştüren İrlandalı, şirketin 1 milyon dolar kazandığını kamuoyuyla paylaştı.

8-Profesyonel Uykucu

Profesyonel Uykucu

Kullandığımız ürünlerin kullanılabilir hale gelmesi için önce titiz bir test sürecinden geçmesi gerekiyor. Aynı durum, yatak ve minder imal edilirken de geçerlidir. Üretildikten sonra test edilmesi gerekir. Yani bazı insanlar tam da bu işi yapmaktadır. Belirli bir ücret karşılığı tasarlanan yataklarda en huzur verici uykuyu aramaya çalışırlar. Profesyonel uykucuların gece uykusu boyunca genellikle kalp hızları izleniyor.

9-Beslenme

Beslenme
Düzensiz ve sağlıksız beslenme, obeziteyi şu sıralar oldukça popüler hale getirdi. Kilolu insanların yemek yerken ki görüntüleri internette izleyici rekorları kırıyor. Son yılların en ünlü profesyonel yiyicilerinden biri Ohio’dan bir Amerikalı kadın Donna Simpson, yeryüzündeki en ağır kadını olmayı hedefliyor. Donna’nın yemek yemesini izlemek için para ödeyen müşterileri ve web siteleri var. Donna günde 12.000 kalori alıyor. Yukarıdaki resimde kendini ‘Diva’ olarak adlandıran genç kız Güney Kore’de bir gıda bloguna sahip. Ayrıca yemek yiyerek aylık 9.000 dolar kazandığını söylüyor.

10-Bekaretini Satma

Bekaretini Satma

Bekaret satışı, bugün çok para kazanmak için insanların kullanmakta olduğu en tartışmalı, bazı ülkelere göre de yasal olan bir yoldur. 21 yaşındaki Brezilyalı Catarina Migliorini’nin bekaretini 700.000 dolar karşılığında internetten bir yabancıya satması oldukça ses getirdi. Daha sonra Migliorini, aslında bekaretini kaybetmediğini iddia ederek tekrar satmaya çalıştı.

Bu listedeki para kazanma yöntemlerinden bazıları, ülkelerin kültürüne göre şekillenirken; bazıları tamamen ekonomik ihtiyaçlardan kaynaklanmaktadır. Aslında bu konuya verilecek örnek sayısı oldukça fazla. Bizler en ilginç yöntemlerden oluşan bir liste hazırlamaya çalıştık. Birçok yöntem hakkında bilgi sahibi oldunuz. Peki, size en yaratıcı gelen hangisi?

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı