internet satış mağaza satış hangisi

by Bayilik Lobisi

 

İnternet alışverişin ne kadar popüler olursa olsun, her zaman yeri doldurulamayacak gerçekten zarif bir mağaza içi müşteri deneyimi oluşturmaya yardımcı olacak bazı fikirler.

1. Bir uygulamalı deneyimi teşvik edin
Bu kulaklıklar kulaklarımın üzerinde nasıl hissediyor? Bu gömlek bana uyacak mı? Bu kanepe rahat görünüyor, ama gerçekten mi? Çevrimiçi incelemeleri okumak veya bir ürünün bir bilgisayar monitöründe nasıl göründüğünü görmek bir şey olsa da, kendiniz için bir şey denemek gibi bir şey yoktur. Aslında, Perakende Dalış tarafından yapılan bir ankete göre, “öğeleri görme, dokunma, hissetme ve deneme” yeteneği insanların çevrimiçi değil fiziksel mağazalarda alışveriş yapmayı tercih etmelerinin bir numaralı nedenidir .

Elbette, müşterilerinizin ürünlerinizi denemelerine ve test etmelerine izin vermek, daha pratik bir deneyim yaratmanın ilk adımıdır. Birçok mağaza bunu zaten yapıyor. Bir seviyenin ötesine geçmek için, bu uygulamalı prensibi şirket kimliğinizin bir parçası olarak dahil etmeniz gerekir – ve işte şöyle:

Ürününüzü uğraşmayı teşvik edecek şekilde gösterin
Best Buy, bu konuda harika bir rol modelidir. Best Buy mağazasına giren herkese derhal oyun oynamak için kuruldukları hissi verilir. TV ekranları, müşterilerin bunları yan yana karşılaştırabilmeleri için düzgün bir şekilde dizilmiş ve tam ekranda. Bilgisayarlar ve tabletlerin hepsi takılı ve kullanıma hazır. Her şey, müşterileri kendileri için bir şeyler denemeye açıkça davet edecek şekilde düzenlenir ve görüntülenir.

Çalışanları müşterileri teşvik etmek için eğitin
Bu çok önemli. Malınızı doğru şekilde görüntüledikten sonra bile, birçok müşteri hala ipucu alamayacak ve her şeyin esas olarak gösteri için ayarlandığını varsayacaktır. Çoğu zaman müşteriler satışa sunulan ürünlerle uğraşmak söz konusu olduğunda güvenli oynamanın yanına düşer. Bu nedenle, çalışanlarınızın müşterileri gerçekten oraya girmeye ve malınızın tüm harika özelliklerini ilk elden test etmeye teşvik etmek için her fırsatı kullanması son derece önemlidir.

Domino efekti oluşturma
Bir şeyleri test etmek bulaşıcıdır. Müşteriler yeni bir gadget ile oynayan başka bir kişiyi görürse, bunu denemek için cazip hale gelirler. Apple mağazalarının bu kadar kompakt ancak açık düzenlere sahip olmasının nedeni budur; Apple, hem mağaza içindeki hem de kapılarının dışındaki müşterilerin, herkesin ürünlerini hevesle denediğini ve bir patlama yaşadığını görmesini istiyor.

2. mağaza çocuk dostu olun
Ebeveynler mağazanızda alışveriş yapmakla ilgilenirken, maalesef çocukları olmayabilir. Aslında, bazı çocuklar gerçekten bundan nefret ediyor ve bu da çocukların alışverişlerini durdurmak ve mağazanızı terk etmek için ebeveynlerini nagging durumlarına kolayca yol açabilir. Açıkçası, bu sorunludur ve doğrudan hatanız olmasa bile müşterileriniz için cazip bir deneyim yaratabilir.

Kuşkusuz, çocuk dostu bir ortam oluşturmak zor olabilir, ancak çözümler bulan şirketler var. Örneğin McDonald’s’ın bazı yerlerinde çocukları meşgul edecek mini oyun alanları var. Bunun da ötesinde, birlikte gelen koleksiyon oyuncağı nedeniyle her zaman büyük talep gören bir “Çocuk Yemeği” sunuyorlar. Best Buy gibi elektronik mağazaları, ebeveynlerinin alışveriş yapmak için tatlı zamanlarını alırken çocukların kendilerini eğlendirebilmeleri için oyun sistemlerine sahiptir.

Bazen en basit şeyler bile hile yapabilir. Çocuklar bütün gün ebeveynlerini takip etmekten kolayca yorulabilirler; sadece oturup bir yer vermek harikalar yaratabilir.

3. Beş duyuya hitap
Mağazanızda çalınan müzik türünün müşterilerin ne kadar para harcamaya istekli olabileceğini biliyor muydunuz? Tüketici Araştırmaları Derneği 25 ve 49 yaşları arasında olan müşteriler uzun alışveriş yapmak ve daha ön plan müziği-özellikle yavaş, daha çağdaş müzik edilir oynadığı zaman satın alma eğiliminde olduğunu gördük. Öte yandan, 50 yaş ve üzerindeki insanlar, arka plan müziği duyduklarında aynı satın alma eğilimine sahiptir – bunun yerine daha hızlı tempo enstrümantal müzik.

Bir mağazanın görsel görünümü, tüm mağaza sahiplerinin anlaşılır bir şekilde odaklandığı bir şey olsa da, diğer dört duyuyu göz ardı etmeyin. Bir müşteri olarak, yerel fırında taze pişmiş ekmek kokusunun rahatlatıcı hissini veya en sevdiğiniz İtalyan restoranında kavrulmuş sarımsak kokusunu düşünün. Bir Starbucks dolduruyor ve hayal değil taze demlenmiş kahvenin zengin aroma kokulu. Mağazanızın hangi kokuyu kullanması gerektiğinden ve hatta hangi kokuları kullanacağınızdan emin değilseniz, bunu anlamanıza yardımcı olacak bir kılavuz .

4. Çalışan mutluluğuna öncelik verin
Çalışmalar , ruh hallerinin bulaşıcı olduğunu bulmuştur. Müşteriler mutlu çalışanlarla çevriliyse, aynı zamanda mutlu olma olasılıkları daha yüksektir.

Tabii ki, bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Çalışanları sürekli olarak neşeli ve nişanlı nasıl tutarsınız (yani, bankayı kırmadan ve herkese zam vermeden)? Yönetici olarak yıllar boyunca benim için çalışan bazı teknikler:

Canlandırıcı kişilikleri olan kişileri işe alın
İş için en etkileyici iş deneyimine ve kimlik bilgilerine sahip kişiyi seçmeye cazip olsanız da, bu her zaman en iyi strateji değildir. Bunun yerine, mağazanızda en çok çalışmaktan hoşlanacaklar gibi görünen adayları, doğal olarak canlandırıcı bir kişiliğe sahip olanlar ve bu bulaşıcı mutluluk auralarını kiralayın.

Atama – sorumluluk sunma
İnsanlar kendi kararlarını aldıklarında ve kendi sorumluluklarından bazılarını seçtiklerinde daha mutlu olurlar. Çoğu zaman roller oldukça değişkendir. Peki neden çalışanlarınızın keyfi olarak görev atamak yerine ne yapmak istediklerini seçmelerine izin vermiyorsunuz?

Çalışanları iyi eğitin
Düzgün eğitim almayan çalışanlar, işteyken sıkılmama konusunda her zaman endişe duyacaktır. Bu stres yaratır ve bu stres onların etrafta olmalarını rahatsız edebilir. Bu sorunu önlemek için, personelinizdeki herkese yeterli eğitim ve öğretim sağladığınızdan emin olun.

Örnek olarak yol gösterme
Ruh halleri bulaşıcı, hatırlıyor musunuz? Mutlu çalışanlar istersiniz ve personelinizi hoş bir yönetim tarzı ile enfekte ederek onları elde edebilirsiniz. ResumeGo’daki yönetim ekibinin bir parçası olarak, çalışanlarımızı sıkı çalışmaları için övmeyi hatırlıyorum. Birisi seyahat ettiğinde veya bir hata yaptığında bile, tahriş olmak veya üzülmek yerine olumlu teşvik etmek daha iyidir.

5. Biraz yaratıcılıkla beklentileri aşın
Bazen mağazanızdaki bir müşterinin deneyimini unutulmaz kılacak küçük şeylerdir. Whole Foods, mağazalarının girişlerinde ücretsiz dezenfektan el mendilleri sunmaya başladığında hoş bir sürpriz olduğunu hatırlıyorum. Alışveriş deneyimine çok basit bir ektir, ancak derin bir psikolojik etkiye sahipti.

Başka bir örnek, restoranların takdirlerinin bir göstergesi olarak ücretsiz tatlılar sunmasıdır. Bu, tam bir akşam yemeğinden kazandıkları gelire kıyasla onlara çok az mal oluyor, ancak gecenin sonuna birçok müşterinin başka bir yemek için geri dönmek istemesini sağlayan hoş bir dokunuş katıyor.

Sonuç olarak, tuğla ve harç mağazalarının hangi çevrimiçi mağazaların çoğaltamayacağını sağlayabileceği belirli müşteri deneyimleri olduğunu unutmayın. Bunların kendi iş alanınız için neler olduğunu belirleyin ve bunları sağlamak için elinizden geleni yapın. Bunu başardığınızda, daha fazla satış ve tekrar müşteriyle sonuçlanacak gerçekten benzersiz bir deneyim yaratabileceksiniz.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı