İş Bulamayınca 40 Milyon Cirolu Şirket Kurdular

by Bayilik Lobisi

Sınıf arkadaşı olan Orhan Taşdemir ve Avni Kara’nın 1997’de kurduğu Teknik Kart, 40 milyon lira ciroya ulaştı. Teknik Kart, yılı 25 milyon adetlik üretimle tamamlayacak.

Gaziantepli Orhan TAŞDEMİR ile Rizeli Avni KARA Zonguldak’ta makine mühendisliği okuyan iki sınıf arkadaşıydılar. Üniversiteden mezun olunca 1980 yılında İstanbul’a gelip makine mühendisi olarak çeşitli firmalara başvuruda bulunan arkadaşlar olumlu cevap alamayınca kendi işini kurmaya karar verdiler. Nihayetinde Karaköy’de ofis tutup bazı ürünleri pazarlamaya başladılar. Ayrıca mühendis oldukları için proje de çiziyorlardı. O sıralar Orhan TAŞDEMİR’in abisi Gaziantepte kırtasiye işletiyordu ve kardeşinden kimlik kaplama cihazı istedi. Bu konuda piyasadaki talebi gören ortaklar kendileri bu cihazın üretimini yapmaya karar verdiler, yaptılar. Bununla birlikte de kırtasiye alanına girmiş oldular. Sonralarda nüfus dairelerine bu cihazı satan ortaklar aynı zamanda sarf malzemeleride üretmeye başladılar. 1997’de Teknik kart’ı kurdular. Müşteri kartları, royality kartlar üretmeye başlayan ortakların ilk müşterisi Anadolu Sigortaydı. 2001’de ikitelli OSB’de 1600 metrekare fabrika kurdular. Sonralarda sektöründe sıkıntıya girmiş tesisin makinenelerini alıp teknoloji kartlarına geçiş yaptılar. Akıllı-temassız kart üreten ortaklar 2010 yılında Arnavutköy’e fabrikalarını taşıyıp tüm sertifikalarını aldılar ve kredi kartına geçiş yaptılar.

1981’de kurduğu ortaklıkları 2015’i 40 milyon cirolu 2 şirket olarak bitirdiler. Visa ve Mastercard sertifikasyonunu da tamamlayan akıllı kart üreten Teknik Kart son 11 ayda 25 milyon adet kart üretti. Bunun 1.3 kredi kartı iken üretim ağırlığı ise kent kartlarda.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı