İtso, İş Dünyasına Genç Girişimciler Kazandıracak 

by Bayilik Lobisi

İş dünyasına yeni girişimciler kazandırmayı hedefleyen İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), KOSGEB iş birliğiyle gerçekleştireceği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programının sonuncusunu 14-24 Aralık 2015 tarihleri arasında yapacak.

Yılda üç kez bu programı düzenleyen İTSO, bu yılki son eğitimini dünyada 17-23 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Global Girişimcilik Haftasında yapacak. İTSO Başkanı Metin Anıl, oda olarak hazırladıkları 2014-2017 stratejik plan doğrultusunda KOSGEB ile yılda üç kez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini hatırlattı. İş dünyasına yeni girişimciler kazandırma hedefiyle 2010 yılından bu yana sürdürdükleri eğitim programlarına bugüne kadar bin 590 kişinin başvuru yaptığını, eğitime katılmaya hak kazanan 450 kişiden 440 kişinin sertifika aldığını açıklayan Anıl, belge alanlardan 30 kişinin KOSGEB’e iş planı sunduğunu, bunlardan 21 kişinin işyeri açtığını bildirdi.

Her yeni işyerini, ekonomiye destek sağlayan bir temel taşı olarak gördüklerini vurgulayan Anıl, “KOSGEB bu sürede 459 bin 298 lira hibe desteği (geri ödemesiz) ve 776 bin lira da kredi desteği (geri ödemeli) verdi. Odamızın programından yararlanarak işyeri açan 21 kişi, 95 kişiye istihdam imkanı sağladı. Yeni girişimciler, yeni işyerleri üretimin ve istihdamın artmasına, ekonominin büyümesine katkı sağlıyor. Sanayileşmeyi yoğun yaşayan ilçemizde, ekonomimizin daha da güçlenmesine yönelik adımlarımızı ve desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

KOSGEB ile düzenledikleri etkinliklerin Global Girişimcilik Haftası programına aynen uyduğunu kaydeden Anıl, “Global Girişimcilik Haftası kutlamalarının hemen arkasından bizim eğitim programımız gerçekleşecek. Biz zaten yıl içinde düzenlediğimiz kurslar ve yaptığımız çalışmalarla girişimcilik haftası özüne uygun etkinliklere imza atıyoruz. Bu yılki son eğitim programımızı da Global Girişimcilik Haftası etkinliği kapsamında gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

Öte yandan İTSO-KOSGEB işbirliğindeki girişimcilik eğitimine katılmak isteyenlerin 4 Aralık Cuma akşamı mesai saati bitimine kadar odaya başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. Ücretsiz olan eğitim programına katılacaklara, başarılı olmaları halinde sertifika verilecek ve KOSGEB’in hibe ve kredi desteğinden yararlanma imkânı sunulacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı