Kadın girişimci destekleri

by Bayilik Lobisi

Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı bu zor dönemlerde  her aile bireyi ev bütcesine  katkıda bulunabilmek için arayış içersindedir. İş dünyasında erkeklerin olduğu kadarda kadın girişimcilerin aktif rol alması ülke ekonomisi başta olmak üzere aile bütcesinede katkıda bulunmaktadır. Kadın girişimciler devlet tarafından çeşitli kuruluşlarla desteklenmektedir. Son yıllarda kadın girişimciler iş dünyasında yerlerini almaktadırlar. Bu yazımızda  Kadın girişimcilere verilen desteklerden bahsedeceğiz.

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kuruluşlar
KOSGEB
KOBİ’lere destek veren bir kuruluş olarak bilinir. Girişimcilik kursundan sonra alınan belgeyle projenizi hazırlayıp bir heyete sunmanız gerekiyor. KOSGEB, devlet tarafından görevlendirilen heyet proje ve yatırımınızı araştırıp olumlu görürse projenize destek vermektedir.  Sahip olduğunuz fikir uzun yıllar aktiflik gösterecek bir fikir ise KOSGEB tarafından hibe ya da faizsiz kredi şeklinde finanse edilmektedir. Kadın girişimcilere destek veren kuruluşlar arasında KOSGEB ilk sırada yer almaktadır.

TOBB
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kadın  girişimcilerin fikirlerini değerlendirip destek vermektedir. oluşturacağınız fikir ne kadar cazip olursa alacağınız destekte  o kadar  fazla olacaktır

BANKALAR
Kadın girişimcilere destek veren birçok banka vardır. Teminat şartı olmadan 84 aya kadar vadeli bir şekilde verilen krediler, girişimcilerin hayata geçirilmesi için ilk etapta oldukça yeterli olarak gösteriliyor. Teminat şartı, vade süresi bankadan bankaya değişiklik gösterebildiği gibi girişimci kadının fikrine göre de belirlenebilmektedir.

Bununla birlikte Kadın girişimcilere destek veren kuruluşlar arasında Kagider, WeConnect International gibi uluslararası kuruluşların da yer aldığını söyleyebiliriz. Bu kuruluşlar aynı TOBB gibi hem finansal açıdan hem de çeşitli eğitimler ile kadın girişimcileri desteklemektedir. Finansal destekten ziyade girişimci kadınlara verilen eğitimler, başarıların daha kısa sürede meydana gelmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı