kahve dükkanı işletmeciliği

by Bayilik Lobisi

Kahve dükkanları, rekabetçi gıda hizmeti endüstrisine girmek isteyen girişimciler için çok cazip seçenekler olabilir. Sonuçta, yoğun kentsel alanlarda her köşede en az bir kahve dükkanı var gibi görünüyor ve her zaman elinde karton bir bardak ile yürüyen biri var.

Tabii ki, gerçeklik o kadar basit değil ve kafeler, zayıf bir şekilde çalıştırılırsa veya ciddi ekonomik krizlerle karşı karşıya kalırlarsa, diğer küçük işletmeler gibi mücadele edemezler. Ancak, kahve sektörü hiçbir zaman geri planda kalmayan bir sektördür. Kahve çekirdekleri yetiştirildiği sürece, kahve dükkanı müşterileri olacaktır.

Butik ve consept kahve dükkanlarının finansal olarak sürdürülebilir hale gelebilmeleri ve doğru yönetim doğru bir yatırım getirisi sunabilmeleri için bir çok yol vardır.

Kahve işinizi büyütmenin ilk beş yolu:

1. Her zaman önce kaliteli koymak
Güzel bir sunum yapmalısınız. Kahvelerinizin tadında bir özellik olmalı ki size bir defa gelen müşteri bu tadı alabilmek için devamlı gelmelidir.

Bu, doğru ekipmana yatırım yapmak ve en kaliteli kahve çekirdekleri ve ürünlerini kullanmak anlamına gelir.
İnsanlar farklı kahve tadı için yollarını değiştirerek sizin cafenize geleceklerdir. Diğer cafelerden benzersiz olmanız gerekir. Müşterilerinize de kahvenizin neden farklı olduğunu anlatın ki tadını ona göre alsınlar

Sürdürülebilir büyüme teknikleri kullanan ve ürünlerinizi en iyi yapan yerden alın ve burdan alımınızı devamlı hale getirin. Ürünlerin tadlarını gürmelere tattırın blok yazılarda belirtin. Personelinizden bir kişiyi sadece bu ürünlerin tatımı için kullanın .Ürünlerde tadlarında değişim olup olmadığını test edin.

Müşterilerinizle etkileşime girdiklerinde içeceklerinizi benzersiz kılan şeyleri kolayca güçlendirebilmeleri için baristalarınızı eğitin ve web sitenizde ve sosyal medyalarınızda bu tür bilgileri paylaşın. Cafenizi daha unutulmaz hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Doğru kişileri işe alın
Kalite aynı zamanda kahvenizde çalışmak için doğru kişileri işe almak demektir. Bu, başarı ve başarısızlık arasındaki fark olabilir.

Kalifiyesiz ve vasıfsız personel çalıştırmak uzun vadede, ön hattınızın tekrarlanan işi ve ağızdan ağıza büyümeyi teşvik edecek şekilde konumlandırıldığından emin olmalısınız. Çalışanlarınız sizin müşteri hizmetleri ekibinizdir ve birinci sınıf bir ekibe ihtiyacınız vardır.

Eğitim programınızı belirli dönemlerde bütün personelinize uygulayın

2. Sadakat veya ödül planlamaları yapın
Para kaybetmeyeceksin aksine sadakatlı müşteri kazanarak karlılığınızı devam ettireceksiniz.
Yapılan araştırmalara göre bir sadakat programı başlatan küçük işletmelerin yüzde 64’ü, bu tür programların işletmelerini işletmek için maliyetinden daha fazla para kazandığını söyledi.

Tekrarlanan müşterilerden daha fazla kazanç elde edersiniz
Ürün kaliteniz olması gerektiği yerde ise, rekabetten sıyrılmanıza yardımcı olması için diğer farklılaştırıcılara bakmaya başlamanız gerekir. Aynı çalışma, tekrarlanan müşterilerin satın alma işlemlerinde ilk kez gelen müşterilere göre yüzde 67 daha fazla harcama yaptığını da ortaya koydu.

Nasıl dilerseniz dileyin, ancak müşteri sadakati teşvikleri sunarak faydalanabilirsiniz.

3. Menünüze şarap veya bira ekleyin
Kafeniz akşamları açıksa, şarap ve bira servis ederek bu mutlu kalabalığıda müşteri portföyünüze eklemiş olursunuz. Bir menü hazırlayarak hafif alkol alan müşterilerinizide memnun ederek satişlarınıza katkıda bulunursunuz.

4. Genişlemeye hazırsanız mevcut bir dükkan satın almayı düşünün
Daha hızlı olabilir
İkinci bir konuma genişletmek istiyorsanız, bölgenizde satılık bir kahve dükkanı satın almayı düşünün . Orijinal konumunuzu sıfırdan başlattıysanız, yepyeni bir mağaza kurmanın ve başlatmanın ne kadar zor ve zaman alıcı olabileceğini biliyorsunuz.

Başlangıç ​​maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz
Kurulu bir mekan alırsanız inşaat kurulum tanıtım gibi işlerle uğraşmazsınız. Cafeyi ve makine parkurunu elden gecirip servise başlayabilirsiniz.

Yerleşik bir müşteri tabanı olabilir
Satın aldığınız çafenin bir müşteri portföyü vardır onun için tanıtıma fazla bir para harcamazsınız.
Tabii ki, özellikle de mevcut dükkanla olumsuz ilişkiler varsa veya dükkanın adını değiştiriyorsanız, tanıtım isteyeceksiniz. Bu durumlarda, insanların yeni mülkiyet altında olduğunu bildirmek ve müşterilerin gelmesi için fırsatlar ve teşvikler sunmak gerekecektir.

5. Kahveden daha fazla sattığınızı anlayın
Bir vaha ol
Kalite en önemli öncelik olsa da, kahveden daha fazla sattığınızı anlamak da önemlidir. Kafeine ihtiyaç kadar basit olsaydı, herkes kendi İtalyan espresso makinesini satın alıp günlük bardaklarını evde yapardı.

Müşterilerin bir kafeyi sık sık ofisinin stresinden kaçmaktan başkalarına bağlanma temel gereksinimlerine kadar birçok nedeni vardır. Müşterileri mağazanızda kalmaya teşvik ederek bundan yararlanabilirsiniz.

Ancak, insanların oyalanmak isteyip istemediklerini düşünün
Kesinlikle kafenizde ücretsiz Wi-Fi sunacak olsanız da, elektrik prizlerine bolca erişerek bunu artırmanız mı gerekiyor? Kombinasyon, insanları küçük çalışma alanlarını kurmaya ve boş bir 4 dolarlık satın alımları yanlarındaki masaya otururken, günün büyük bir kısmını bile takmaya teşvik ediyor.

“Ücretsiz” olanaklar size maliyet getiriyor ve ücret ödemeyen veya düşük ücret ödeyen müşteriler avantaj sağlıyorsa zor bir durum yaratabilir.

İnsanların rahatlamasına ve eğlenmesine yardımcı olun
Ayrıca, masa oyunları, bulmacalar veya cafeniz de bulunan diğer etkileşimli aktivitelerle insanların başkalarıyla bağlantı kurma arzusundan yararlanmalısınız. Kahve, insanların sevdiği bir içecek olmaktan daha fazlasıdır – insanların bir araya gelip bağlantı kurmaları için bir nedendir. Cafenizin ihtiyaç duyduğu çeşitli ihtiyaçları anlamak, başarı ve istikrarlı büyüme şansınızı artıracaktır.

Bir yiyecek ve içecek işletmesi yetiştirmenize yardımcı olabilecek bir dizi strateji vardır, ancak kafeler birçok benzersiz fırsat sunar. Yukarıdaki ipuçlarını takip etmek, işletmenizi sürdürülebilir bir şekilde büyütmenize yardımcı olacaktır.

Kahve dükkanınızı nasıl başlatacağınıza ilişkin kaynaklar arıyorsanız, bu kılavuza göz atın . Unutmayın, kahve dükkanı işletmenizin sürekli büyümesini ve kârlılığını teşvik etmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, finansal durumunuzu yakından takip etmek ve iş planınızı üstte kalmanıza yardımcı olacak bir araç olarak kullanmaktır .

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı