Kahveye karşı çay zinciri

by Bayilik Lobisi

Kahve zincirleri ve butik işletmelere alternatif kurulan ve kısa sürede Türkiye’ye yayılan “çay” konseptli mekanlar girişimciler için ilham kaynağı oldu.

Yurt dışından ithal ettiği farklı türlerdeki çayların ağırlıklı olduğu menülerle hizmet veren Ankaralı genç girişimcilerden Nazlı Esen de kendi markasıyla girdiği sektörde kısa sürede adından söz ettirdi. Esen, yüksek lisans eğitimi devam ederken gittiği ABD’de dünya çaylarıyla tanıştığını belirtti. Kendi markasını kurmak için yüksek lisans eğitimine ara verdiğini ifade eden Esen, “Kadın ve girişimci olmanın zorluğunu çok yaşadım. Tecrübesizliğimden yararlanmaya çalışanlarla karşılaştım. Girişimcilikte genç olmak büyük bir risk ama bir adım atmadan bunun doğru ya da yanlış mı olduğunu fark edemiyorsunuz” dedi.

YÜZDE 80’İ KADIN

Esen, kadın istihdamına çok önem verdiklerine dikkat çekerek, çalışanlarının yüzde 80’inin kadın olduğunu, Türkiye’de kadın istihdamını artırmak için çalıştıklarını vurguladı. Esen, 2019 sonuna kadar şube sayılarını 10’a çıkarmayı ve 2020’den itibaren franchise vermeye başlayarak ülke geneline yayılmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı