Kasap Döner İle Franchise Yatırımınızı 8 Ayda Geri Alın

by Bayilik Lobisi

Son 2 yılda sayıları 37’ye ulaşan Türkiye’nin ilk fast-casual döner markası Kasap Döner’de brüt kâr marjı yüzde 50 olarak görünüyor. Kasap Döner markası ile zincir olan Global Restoran Yatırımları’nın ortaklarından Emrah Sarıtaş, brüt yüzde 50 kâr marjı imkanı sağladıklarını, 900 bin liralık ortalama yatırım bedelini 8 ay içinde çıkarmasını bilen lokasyonları olduğunu söyledi. Sarıtaş, ortalamada yatırımın geri dönme süresinin lokasyona bağlı bir şekilde 24 – 30 ay arasında değiştiğini söylüyor. Herhalde bu yüzden olacak ki Kasap Döner’lere büyük bir yatırımcı ilgisi var.

Emrah Sarıtaş, “İlk şubemizi 2011‘de Üsküdar’da açtık, ancak Nisan 2013’e kadar sadece 2 şubeyle hizmet veriyorduk. Asıl büyümemizi son 2 yılda yaptık ve şube sayımızı 37 ulaştırdık. Bu sene içinde 50 şube rakamına ulaşmayı hedefliyoruz. 2016 sonunda 80 – 90 arası bir rakama çıkmış oluruz” dedi.

Ortalama bir Kasap Döner restoranı 700 bin lira ile 900 bin lira arasında maliyetle kuruluyor. Bunun içine 50 bin dolarlık franchise bedeli dahil.

Emrah Sarıtaş, “Lokasyonu biz inceledikten sonra karar veriyoruz. En az 10 sandalye olacak bir yer şartı arıyoruz. Yatırımcının gösterdiği lokasyonu doğru bulmuyorsak, bütüm yatırım riski yatırımcıya ait olduğu halde ‘Evet’ demiyoruz” diye konuştu.

Büyük boşluk vardı

Dönerin çok sevilen ancak hijyen kaygıları nedeniyle uzak durulan bir ürün olduğunu belirten Sarıtaş, şunları anlattı:

“Dededen etçi olmamız bizim için avantajdı. Erzincan’da kasaplık yapan dedemizin işini devraldık. Afyon’da besi çiftliğimiz var. Etler kendi yetiştirdiğimiz etler. Önce kasap zinciri olduk.

8 tane Sarıtaş markalı kasap dükkanımız var. Sonra döner işine girmeye karar verdik. İlk şubemizi Üsküdar’da açtık. Büyük ilgi ile karşılaşınca bu basit konsepti zincire dönüştürdük. Basit diyorum çünkü sadece döner satıyoruz. Yanında sadece patates ve kapalı içecek veriyoruz. Triliçe tatlısını da bu konsepte dahil etmiştik. Fakat triliçe çok meşhur oldu, yaygınlaştı.”

Grubun Kasap Döner dışında ızgara et ve köfte çeşitleri satan 5 restoranlı İki Satır, tavuk döner ürünlerinden oluşan 2 restoranlı Köylü Güzeli markaları da var.

En çok işi Bakü yapıyor

Emrah Sarıtaş, Kasap Döner zincirlerinde günde 3 ton döner tüketildiğini en iyi lokasyonlarının İstiklal Caddesi restoranları olduğunu söyledi. Ancak yurt dışı şubeleri de kıyaslamaya dahil edilince Bakü bir numara çıkıyor. Sarıtaş, bu sonucun kendilerini de şaşırttığını belirttikten sonra “Bakü toplamda bir numara. Üstelik döner alışkanlıkları da yoktu. İstiklal şubemiz iki oluyor. Kıbrıs Lefkoşe şubemiz de ilk üçe giriyor” şeklinde sözlerine devam ediyor ve ekliyor; “Dubai şubesinin hazırlıklarının tamamlandığını, Suudi Arabistan’da da şube açmayı planlıyoruz.”

(Ercan İnan – Vatan Gazetesi)

KasapDöner Franchise detaylarını okumak için bu içeriğe göz atabilirsiniz

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı