Keiretsu Forum Türkiye Yerli Girişimlere Desteklerini Sürdürüyor

by Bayilik Lobisi

Keiretsu Forum Türkiye geçtiğimiz son 6 ay içinde 6 farklı yerli girişime yatırım yaparak, son dönemin en etkili melek yatırım ağları arasında öne çıkmaya devam ediyor. Son dönemde görüntü tanıma girişimi Vispera ve kısa bir süre önce de telekomünikasyon alanında gelecek vaat eden yerli girişim olan Veloxity’ye yatırım yapan Keiretsu Forum Türkiye sürekli olarak girişim ve girişimci tanıma etkinlikleriyle daha aktif pozisyonunu koruyacağa benziyor.

Türkiye’de son 6 ay içinde 6 farklı girişime yatırım yapan Keiretsu Forum Melek Yatırımcı Ağı bu yaptığı yatırımların toplam değerinin yaklaşık 2.4 milyon TL olduğunu açıkladı. Keiretsu Forum üyelerinin son dönemde yatırım yaptıkları girişimler ise şu şekilde:

abom goggles
ABOM, özellikle ekstrem sporlarda, sporcular tarafından kullanılmak üzere geliştirdiği buğu önleyici gözlük ile 18 marka tescili ve 4 patente sahip. Klair teknolojisiyle üretilen Abom gözlükleri, spor ürünü olarak tüketicilere sunuluyor. Fakat, girişim birden fazla sektör tarafından kullanılabilecek inovatif ürünler geliştiriyor.
savara
Savara bir ilaç ve tıbbi ürünler geliştiricisi. Başta “AeroVanc” ürünü olmak üzere, solunum ilaçları geliştiren girişim, C serisi yatırım turunda Keiretsu Forum Türkiye üyelerinden toplam 600 bin TL yatırım almıştı. Savara Pharmaceutical, aldığı yatırımı ilacının üçüncü geliştirme fazını tamamlamak ve şirketin halka arzını gerçekleştirmek için kullanmayı planlıyor.

zenyx
Zenyx,  özellikle software as a Service (SaaS) olarak sunduğu kurumsal iletişim yazılımı ile kullanıcılarının kurumsal iç iletişiminde kullandığı e-mail, anlık mesajlaşma, bulut dosya ve not aktarımı gibi araçları tek bir platformda toplayarak, iletişim kanallarını güçlendiriyor. Zenyx, geçtiğimiz aylarda Keiretsu Forum Melek Yatırımcılarından 150 bin TL yatırım almıştı.

socialmywifi
İzmirli bir girişim olan SocialMyWifi, işletmelerin 5651 yasasına uygun internet hizmeti vermesi ve verilen hizmetin işletmeye kar getirebilecek hale getirilmesi için çeşitli çözümler sunuyor. SocialMyWifi, aynı zamanda işletmelere toplanan müşteri datasını kendi modülleriyle müşteri sadakatine dönüştürme fırsatı da sağlıyor.

vispera
Vispere, görsel tanıma teknolojilerini perakendeye uyarlama hedefiyle kurulan bir girişim. İmge işleme, yapay görme, görüntü tanıma istatiksel öğrenme ve veri madenciliği teknolojileri üzerinde çalışıyor. Girişim Keiretsu Forum Türkiye’den 600 bin TL yatırım aldı.

Veloxity_Logo
2013 yılında Türk girişimciler tarafından ABD’de kurulan Veloxity, mobil müşteri deneyimi için çeşitli çözümler sunuyor. Telekomünikasyon endüstrisindeki önemli bir sorunu çözen Veloxity, ağ kapasitelerinin daha verimli olması amacıyla kullanılmayan mobil ağ kapasitelerinin değerlendirilmesini sağlıyor. Girişim geçtiğimiz aylarda, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından toplam 900 bin TL yatırım almıştı.

Keiretsu Forum Türkiye ile bağlantıya geçmek için buradan kurumsal web sitelerine ulaşabilirsiniz.
(Veriler Webrazzi’den Alınmıştır)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı