Kişiye Özel Karikatürize Telefon Kapağı

by Bayilik Lobisi

www.Kapakzi.com bir e-ticaret sitesi. Enteresan bir Startup fikri. Silikon kapak ve ahşap kapak olmak üzere kişiye özel telefon kapakları üretiyor. Oldukca kullanışlı bir siteye sahip. Detaylar için Kapakzi kurucusu Metin İyli ile görüştük.

Metin bey Kapakzi’nin doğuşunu şöyle açıklıyor

“Teknolojinin gelişip bilgisayarların küçülmesi, bir zamanlar 10 – 15 kilo olan telefonların küçülüp cebimize girmesi ile hayat tarzımız değişti. Bugün üzeri dijital baskılı Boxer dahi üretilip satılıyor. İnsanlar tarzını yansıtmak istiyor. Cep telefonu hayatımızın önemli bir parçası haline geldi ise neden tarzımızı yansıtmasın sorusunu sorduk ve Kapakzi doğdu. Müşterilerimiz hayat görüşlerini, beğenilerini, fanatikliklerini ve/veya tarzını göstermek üzere telefon marka ve modelini seçiyor, dilediği resmi yüklüyor, ister ahşap telefon kapağı olarak, ister silikon telefon kılıfı olarak sipariş veriyor.”
Türkiye’de E- Ticaret her ne kadar kendini kabul ettirmiş olsa da halen büyük ölçüde güven sorunu yaşıyor. Bu yüzden müşteri kitlemize doğru bir adım attık. Müşterinin kendi resmini yükleyip sipariş verdiği, aslında iadesi mümkün olmayan kişiye özel kapakları bir kuruş ödeme almadan, kargo tesliminde kapıda ödeme sistemi ile gönderiyoruz. Bu da önyargıları kırıyor.”

Müşteri kitlenizden bahsetmek istermisiniz?

“Aslında her yaştan, her çeşit insan var ancak dikkatimizi çeken özellikle hediye paketi isteniyor olması. Kendilerini şımartmak ve tarzını yansıtmak isteyenlerden ziyade daha çok hediye olarak sipariş alıyoruz. Özellikle Öğretmenler Günü, Sevgililer Günü vs. özel günlerde.

Üretim süreci nasıl?

Sipariş düştüğünde anında üretime alıyoruz. Kişiye özel ahşap kapaklar için orjinal Bamboo (bambu) ahşabı kullanıyoruz. Müşterinin fotoğrafı tasarımcılarımız tarafından çizgisel ve vektörel hale getiriliyor. Ahşabın üzerine lazer kazıma yaparak üretimi gerçekleştiriyoruz ve kargo ile gönderiyoruz. Silikon kapaklar içinse UV baskı sistemlerini değerlendiriyoruz. Eğer müşteri Karikatürize Et seçeneğini işaretlemiş ise farklı bir süreç işliyor.

Kişiye özel Karitakür baskılı telefon kapağı mı? Bundan bahsedermisiniz?

Birlikte çalıştığımız tam profesyonel karikatüristler var. 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip, hatta Leman ve Gırgır dergileri döneminde bulunmuş ve katılım göstermiş profesyoneller. Müşteri site üzerinden sipariş ediyor. Eğer Karikatürize Et seçeneğini işaretlemişse Karikatürist ‘ler resmi yeniden yorumlayıp çiziyor. Eğer silikon kapak istenmişse renklendirilip baskıya gidiyor. Ahşap Kapak istenmişse çizgisel ve vektörel hale getirilip ahşabın üzerine kazıma yapılıyor. Eğer müşteri “Üretimden önce mail yolu ile onay alayım” seçeneğini işaretlemişse üretimden önce kendisine gönderip fikrini alıyoruz. Üstelik karikatür seçeneğini yalnızca 20 TL fiyat farkı ile sunuyoruz.

Ahşap Aşamalı Reklam

 

Bu proje Türkiye’de tek mi?

Hayır tek değil, bir kaç rakibimiz / meslektaşımız var ancak rakiplerimiz çok zayıf. Özellikle tasarım noktasında çok zayıflar. Ancak kişiye özel Karikatürize Telefon Kapağı dersek evet, üstelik sadece Türkiye’de değil Dünya’da tek seçenek www.Kapakzi.com ‘dur.

Metin Bey yalnızca internet üzerinden çalışmadıklarını, AVM’lere stand / kiosk açtıklarını söylüyor. Bugün İstanbul Sancaktepe’de 250 m2 üretimhane profesyonel bir ekip ile şahâne bir fikir üzerinde çalışıyorlar.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı