Köfteci Ramiz Rotasını Yurtdışına Çevirdi

by Bayilik Lobisi

Tüketicilerin AVM’lerde en beğendiği ve tercih ettiği marka seçilen Köfteci Ramiz, yurtiçi ve yurtdışında toplam 140 şubeye ulaşmayı hedefliyor. 1928’de Manisa Akhisar çarşı içindeki küçük bir dükkândan, Türkiye genelinde 30 ilde 138 şubesiyle üç kuşaktır hizmet veren bir yerli restorana dönüşen Köfteci Ramiz, franchising ile büyüyor. Firmanın ilk franchisingini 2006 yılında verdiğini ifade eden Köfteci Ramiz Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Taşkınlar; “Bugüne kadar Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından pek çok kez ‘Tüketicinin AVM’lerde En Beğendiği ve Tercih Ettiği Marka’ seçilerek ödüle layık görüldük. Çok yakında yurt dışında da açılacak şubelerimizle bir dünya markası olmaya adayız” mesajını verdi. Köfteci Ramiz’in franchising yolculuğunu da anlatan Taşkınlar, şöyle konuştu: “Müşterilerimiz ve yatırımcı adaylarımızdan gelen yoğun taleplerle, 2006 yılında ilk franchise şubemizi İstanbul Levent Çarşı’da açtık. 2016 genişleme politikamızı, doğu illerimizde ve yurt dışında Köfteci Ramiz markasıyla lezzetimizi ve kalitemizi insanlara sunma üzerine planlıyoruz.”

FRANCHISING KÜNYESİ
Şube sayısı: 2019 yılı, 142 şube ile tamamlanacak. 2020 yılında 10 şube daha açılacak. Yurtdışı hedefleri arasında Almanya, Hollanda, Belçika, Azerbaycan ve Kıbrıs da yer alacak.
Yatırımcı kriteri: Ramiz ailesinin bir parçası olmanın bilinciyle hareket edecek, işini severek yapacak ve başında duracak adaylar aranıyor.
Mekân: AVM konsepti için 60 metrekare ve üzeri, cadde konsepti için 150 metrekare ve üzeri büyüklükte mekânlar tercih ediliyor, mekânın açık alana sahip olması artı sağlıyor. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere odaklanılıyor.
Ücret açılımları: Giriş bedeli lokasyona göre değişiyor. Net cirodan düzenli olarak yüzde 2 royalty bedeli alınıyor.

(Sabah)
Kuruluş yılı:1928
Franchise Adedi :160
Franchise Hedefi: 2020 / 16 adet
Franchise giriş bedeli: Lokasyona göre değişiyor
Ortalama yatırım bedeli: 50,000TL
Reklam katkı payı:%
Royalty bedeli: % 2
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye ve Dünya
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre min. 70m2 / Cadde ve Avm /

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı