Konyalı Ahmet Usta, Taklitlerinden Şikayetçi

by Bayilik Lobisi

İzmir merkezli restaurant zinciri Konyalı Ahmet Usat, firmalarının adı kullanılarak çeşitli bölge ve kişilere bayilik verilmeye çalışıldığı gerekçesiyle bir açıklama yaptı. Bazı restoranlarca taklit edildiklerini belirten firma, “Her Konyalı, Ahmet Usta değildir” başlığıyla bir açıklama yayınladı.

Egedesonsöz muhabiri Onur Deniz’den alınan bilgilere göre, İzmir Gaziemir’de 2007 yılı içinde ilk şubesini açarak sektöre giren Konyalı Ahmet Usta, taklit edildiği gerekçesiyle bir ilan verdi. Konyalı Ahmet Usta adını kullanarak bölgede bayilik ve franchise verme taahhütlerinde bulunulduğu gerekçesiyle yapılan açıklamada; “Her Konyalı Ahmet Usta Değildir” ifadesine yer verdi. Firma tarafından yapılan açıklamada söz konusu durum için gerekli hukuki sürecin başlatılacağı da belirtildi. Açıklama metninin tamamı ise şu şekilde:

HER KONYALI AHMET USTA DEĞİLDİR
“Merkezi İzmir’de bulunan Konyalı Ahmet Usta lokantaları zincirinin adını, unvanını kullanan bazı şahısların şirketimiz adına ‘bayilik verme, yer kiralama, aracılık etme’ gibi taahhütlerde bulundukları, kurumsal kimlik ve marka taklidine yöneldikleri öğrenilmiştir. Ayrıca bazı restoran işletmecilerinin ise; tabela, masa, menü, renk iç tasarım konseptlerinde Konyalı Ahmet Usta adını taklit ederek ‘bayi algısı’ oluşturmaya çalıştıkları tespit edilmiştir. Hukuki süreç başlamakla birlikte, daha fazla vatandaşımızın mağdur olmaması ve yanıltılmaması amacıyla işbu duyuruya gereksinim duyulmuştur.”

Konyalı Ahmet Usta Franchise bilgilerine ulaşmak için tıklayınız

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı