KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi GİV Akademi’de Başlıyor

by Bayilik Lobisi

Girişimci İşadamları Vakfı bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam eden ve 2016 yılı ile birlikte yeni bir yapılanma sürecine giren GİV Akademi; KOSGEB & GİV işbirliği ile vereceği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” serisine 9 Şubat’ta başlıyor.

64. Hükümet Eylem Planı çerçevesinde işini kurmak isteyen girişimcilere ve gençlere KOSGEB ile sağlanan destek miktarları artırıldı. Yeni iş kuran girişimcilere 50 Bin TL hibe ve 100 Bin TL faizsiz uzun vadeli kredi desteğinden yararlanma imkanı getirildi. KOSGEB’in sağladığı bu desteklerden yararlanmanın ilk şartı ise 70 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmış olmak.

GİV bünyesindeki GİV Akademi, KOSGEB’in bu alanda yetkilendirdiği sayılı STK yapılanmasından birisi olarak gençlere bu eğitimi alma imkanı sunuyor. Vakfımızın Bahariye Mevlevihanesi’ndeki merkezinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 78 saatlik bir eğitim olup hafta içi toplam 10 gün ve 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler:
– 18 yaşını dolduran herkes bu eğitime katılabilir.
– Eğitimlerde devam zorunluluğu vardır.
– Eğitim başvurusu Vakfımıza bizzat yapılması gerekmektedir.
– Eğitimin başarıyla tamamlanmasından sonra işletmenin açılışı yapılarak KOSGEB’e başvuruda bulunulabilir.
– KOSGEB’in girişimcinin başvurusunu uygun bulması halinde destekleme işlemi yapılmaktadır.

giv kosgeb
giv kosgeb eğitimi

 

Eğitime Nasıl Katılabilirsiniz?
GİV ve KOSGEB ortaklığında GİV Akademi tarafından düzenlenecek ve 9 Şubat’ta başlayacak eğitime katılmak isteyen girişimci adayları GİV Akademi yetkilisi Özkan Kırımlı beye 0212 418 60 18 ve 0533 577 73 72 nolu telefonlardan ulaşabilirler.
giv-akademi-uge-afis

 

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı