Yavuz Altop: Bayilerimiz 14 Ayda Kârâ Geçiyor

by Bayilik Lobisi

Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, “Kurumsal vizyona uyum sağlayan bayiler yaptıkları yatırımı 14 ay içerisinde geri döndürebiliyor” diyerek yatırımcılara tüyolar verdi.

İlk mağazasını 1976 yılında açan Yataş Grup 2016 yılında 50’si yurtiçi 27’si yurtdışı olmak üzere toplamda 77 bayilik vererek %30 büyümeyi hedefliyor.
Bugün 250 mağaza ile yılda 323 milyon liralık ciro yapan Yataş Grup’un, farklı konseptlerde olan Enza Home ve Yataş Bedding mağazalarının yatırım tutarı 800 bin ve 1,2 milyon lira arasında değişiyor.

Yavuz Altop yatırımı kara dönüştürebilmenin tüyolarını şu sözlerle açıkladı;
“Hem emek hem sermaye yatıran bayiler başarıya da kolay ulaşıyor. Kurumsal vizyona uyum sağlayan bayiler yaptıkları yatırımı 14 ay içerisinde geri döndürebiliyor. Bayilerden giriş bedeli almıyoruz. Bayinin konumu ve cirosuna göre özel anlaşmalar yapılıyor. Önümüzdeki dönemde reklam atağı yapacağız. Bunun için de her bayiden belli oranda reklam payı almayı planlıyoruz. Reklam satışlarımızı da olumlu etkiliyor.”

Yataş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop,  Ceyhun KUBURLU’nun Hürriyet gazetesinde yayımladığı röportajda ise mağazaları hakkında şu bilgileri verdi;
– Enza Home mağazalarının ortalama büyüklüğü 1500 metrekare. Bu rakam Yataş Bedding mağazaları için 400 metrekare.
– Bugün mağazaların yatırımı 800 bin lira ile 1.2 milyon lira arasında değişiyor. Mağazaların projelendirme yatırımının 4’te birini biz karşılıyoruz.
– Yurtdışında mağaza açanlara da 150 bin dolar destek veriyoruz.
– AVM’deki mağazalar sabah saat 10.00’dan akşam saat 22.00’a, cadde mağazaları saat 09.00’dan akşam saat 20.00’e kadar çalışıyor.
– Mağaza büyüklüklerine göre istihdam edilen kişi sayısı 3 ile 15 arasında değişiyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı